Praėjęs sezonas buvo pirmas „Rytui“ FIBA organizuojamame turnyre. Ir labai nesėkmingas, mat vilniečiai neišsiropštė iš grupės ir baigė pasirodymą vos po šešerių rungtynių.
Nors išeidami iš Europos taurės „Ryto“ vadovai akcentavo apie kilimą aukštyn, ir šiemet situacija nėra itin dėkinga – per pirmąsias trejas rungtynes pasiekta tik viena pergalė.
Čempionų lygoje pirmosios grupių komandos keliaus tiesiai į atkrintamąsias, o antras ir trečias vietas užėmusios ekipos sausį varžysis įkrintamųjų serijose iki dviejų pergalių.
Europos taurėje, kurioje rungtyniauja Panevėžio „Lietkabelis“, komanda sužaidžia mažiausiai 18 rungtynių reguliariajame sezone. Ten 20 ekipų yra padalintos į dvi grupes, o kiekvienoje grupėje komandos žaidžia namų-išvykos principu.
Vieša paslaptis, kad FIBA pinigais vilioja klubus persikelti į Čempionų lygą, o už prizines vietas yra numatytos ir solidžios finansinės injekcijos. Čempionams atseikėjamas milijonas eurų, antroji vieta papildo biudžetą 400 tūkst. eurų, trečioji vieta – 200 tūkst. ir t.t.
Bet tokias aukštumas vilniečiams pasiekti kol kas sekasi sunkiai, o ir vieta Čempionų lygoje, nors sutartis pasirašyta, nėra garantuota.
15min klausė P.Comninos, kas būtų, jei „Rytas“ neužimtų antrosios vietos Lietuvoje? Ar vieta turnyre vis tiek būtų garantuota dėl sudarytos trejų metų sutarties?
„Susitarimas yra surištas su sportiniu principu. „Ryto“ dalyvavimo klausimas nebūtų aukščiau sportinio principo. Komanda, gavusi teisę dalyvauti turnyre per vietinį čempionatą, ten ir dalyvaus. O tuomet žiūrėtume į „Ryto“ situaciją ir kokios išeitys yra. Klubai kontroliuoja savo ateitį per vietinius čempionatus“, – kalbėjo Čempionų lygos vadovas.
P.Comninos pasakojo, kad kol kas Lietuvai numatytas vietų skaičius nesikeičia: viena komanda gauna tiesioginį kelialapį, dar vienai yra suteikiamas šansas dalyvauti atrankoje. Šiemet Utenos „Juventus“ bandė prasimušti į Čempionų lygą, bet nesėkmingai.
„Ši situacija galėtų ir keistis, atsižvelgiant į rezultatus Čempionų lygoje“, – sakė Vilniuje viešintis lygos vadas.
P.Comninos pranešė, kad nuo šio sezono finalo ketverto turnyras bus organizuojamas neutralioje arenoje. Anksčiau svarbiausias kovas rengė viena iš ketverto dalyvių.
Ar Vilnius yra vienas iš variantų?
„Mums visada įdomu kalbėtis su klubais, miestais, kurie turi puikias arenas. Aišku, kad matome tokias galimybes, – sakė Čempionų lygos vadovas. – Dabar nereikės laukti kol bus aiškūs dalyviai, tai leis turėti didesnį pasirinkimų spektrą. Žinome, kokia yra aistra krepšiniui šioje šalyje.“
Pasisakė P.Comninos ir apie iš pažiūros gana mažą rungtynių skaičių turnyre, tačiau Čempionų lygos požiūris, pasak jo, yra kitoks nei konkurentų.
„Mūsų analizė parodė, kad svarbu ne kiekybė, o kokybė. Daugiau rungtynių nereiškia, kad jos bus geresnės ar atneš daugiau finansinės naudos. Tai mūsų analizės rezultatas. Mes persikėlėme į keturių komandų grupes dėl COVID-19 praėjusiais metais ir pamatėme, kad toks formatas turi ateitį. Manau, kad sirgaliai arenoje ir prie televizorių suprato, kad visos rungtynės itin svarbios“, – kalbėjo P.Comninos.
Čempionų lygos vadovas akcentavo, kad Čempionų lygos dalininkės yra 11 lygų, kurios pritaria idėjai, jog būtent vietinis čempionatas turi būti pagrindinis turnyras klubams. O štai dalyvavimas tarptautiniuose čempionatuose – lyg vyšnia ant torto.
15min paklaustas apie galimus skambius vardus, persikeliančius į Čempionų lygą, P.Comninos akcentavo, jog jau ir dabar nelabai matomas Europos galingųjų trūkumas.