10 01 /23:06

Lemiamu metu sustojęs „Rytas“ sezoną Europoje vėl pradėjo nesėkme

Pralaimėjimu FIBA Čempionų lygos sezoną pradėjo Vilniaus „Rytas“ (0-1). Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 67:77 (21:24, 13:16, 20:17, 13:20) nusileido Emilijos Redžo „Pallacanestro“ (1-0) krepšininkams.

Tai yra penktas sezonas paeiliui, kuomet „Rytas“ sezoną FIBA Čempionų lygoje pradeda pralaimėjimu. Sostinės klubas šiame turnyre dar niekada neatsidarė pergale nuo prisijungimo 2020-aisiais.

Likus 6 minutėms iki mačo pabaigos vilniečiai atsiliko 56:64, tačiau nepasidavė: Gytis Masiulis smeigė tritaškį, R.J.Cole'as pridėjo tolimą metimą su pražanga ir „Rytas“ kvėpavo varžovams į nugaras (63:64).

Tačiau pabaigoje vilniečius užklupo visas rungtynes persekiojusi tendencija – „Rytas“ užsikirto puolime. Prametė Savionas Flaggas, Margiris Normantas, Ąžuolas Tubelis, o italai atsakė spurtu (7:0) bei nutolo per 8 taškus likus kiek mažiau nei 3 minutėms (71:63).

M.Normantas dar pataikė tritaškį (66:71), tačiau vilniečiams vėl nepavyko realizuoti progų, o Cassiusas Winstonas uždarė rungtynes (75:67).

Nuo pralaimėjimo sostinės klubo neišgelbėjo Gytis Radzevičius, kuris surinko 14 taškų, 5 atkovotus kamuolius ir 16 naudingumo balų.

G.Masiulis pridėjo 12 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 16 naudingumo balų.

„Rytas“ pataikė vos 6 iš 26 tritaškių (26 proc.).

Vilniečiai varžosi F grupėje su Vroclavo „Šlask“, Sombathėjaus „Falco“ ir „Pallacanestro“ ekipomis.

Per penkerius metus „Rytas“ nė karto nepateko į atkrintamąsias bei dukart pasiekė „Top 16“ etapą.

Kaip ir praėjusį sezoną, grupių nugalėtojai iškart pateks į „Top 16“ etapą, o 2-3 grupėse užėmusios komandos sausį susirungs įkrintamosiose serijose iki dviejų pergalių.

„Top 16“ etape 4 komandos bus padalytos į 4 grupes. 1-2 vietas užėmusios komandos pateks į ketvirtfinalį.

„Pallacanestro“: Mouhamedas Faye 15 (8 atk. kam., 25 naud. bal.), Jamaras Smithas 14 (3/10 trit.), Michele Vitali 12, Cassiusas Winstonas 12 (6 rez. perd.).

„Rytas“: Gytis Radzevičius 14 (5 atk. kam.), , Gytis Masiulis 12 (7 atk. kam.), Margiris Normantas 9 (1/7 trit.), R.J.Cole‘as (1/5 trit.) ir Stevenas Enochas po 8, Jayvonas Gravesas 7.

Rungtynių eiga:

1 kėlinys:

1 min.: Mačas prasideda!

3 min.: Puikus vilniečių startas. Gytis Radzevičius pelno dvitaškį, Ąžuolas Tubelis deda iš viršaus, o Stevenas Enochas pataiko dvitaškį su pražanga ir LKL čempionai pirmauja 6:2.

6 min.: Visgi po gero starto „Rytas“ sugeria spurtą 10:0 ir jau yra atsiliekančiųjų vaidmenyje (10:14).

8 min.: Gera Gyčio Masiulio atkarpa leidžia laikytis rungtynėse: aukštaūgis pelno penkis taškus paeiliui ir vilniečiai kvėpuoja varžovams į nugaras (17:18).

9 min.: Margiris Normantas sumeta baudas, G.Masiulis deda iš viršaus ir svečiai jau pirmauja (21:20).

10 min.: Ketvirtį dviem dvitaškiais uždaro Mohamedas Faye ir vilniečiai vėl atsilieka (21:24).

2 kėlinys:

11 min.: Michele Vitali smeigia tritaškį, „Pallacanestro“ tolsta, o „Rytas“ toliau klysta (21:27). Netrukus Jamaras Smithas pataiko dar vieną tritaškį (21:30).

12 min.: Nuotaiką kiek taiso Jayvono Graveso dvitaškis su pražanga (23:30).

13 min.: Dar vienas J.Smitho tritaškis, svečiams jau šeštasis... (23:33).

14 min.: Pagirtinas „Ryto“ kovingumas. Martynas Paliukėnas puikiai dirba gynyboje, G.Radzevičius atkovoja sunkų kamuolį ir pelno taškus. Skirtumas tirpsta perpus (28:33).

15 min.: Geras atkarpas keičia blogos: svečiai vėl tolsta (28:37).

16 min.: M.Normantas ir Savionas Flaggas atsako taškais bei vilniečiai vėl arčiau (32:37).

17 min.: Keturi varžovų taškai be atsako ir vėl 9 taškų deficitas (32:41).

20 min.: Trys minutės be taškų...Vilniečiams fatališkai nekrenta tritaškiai (1/11 – 9 proc.), tačiau ketvirtį baudomis uždaro R.J.Cole'as (34:41).

3 kėlinys:

21 min.: G.Radzevičiaus tritaškis, S.Enocho baudos (39:41).

22 min.: Dar vienas S.Enocho dvitaškis (41:42).

26 min.: 3,5 minutės „Rytui“ nepavyksta pelnyti taškų, kol galiausiai baudas sumeta G.Radzevičius (43:45).

27 min.: Ą.Tubelis iš toli! (46:47).

28 min.: Kokie apmaudūs epizodai... S.Flaggas laisvas nepataiko dvitaškio, kuris galėjo išlyginti rezultatą (48:50). Visgi kitoje atakoje pataiko labai sudėtingą metimą, M.Normantas persveria rezultatą! (52:50).

30 min.: M.Vitali tritaškis, italas dar sumeta baudas (55:52).

30 min.: G.Masiulio baudos (54:55), o J.Smithas pataiko sudėtingą dvitaškį (54:57).

4 kėlinys:

32 min.: J.Gravesas atsako dvitaškiu į italų išpuolį (56:59).

34 min.: „Rytas“ stipriai stringa puolime, M.Vitali smeigia tritaškį ir italai tolsta (64:56)

35 min.: G.Masiulio tritaškis (59:64).

35 min.: R.J.Cole'o tritaškis su pražanga! (63:64).

37 min.: Italų tritaškis... (63:67).

37 min.: Italų baudos (69:63). Vilniečių klaida.

38 min.: M.Faye dėjimas (71:63).

39 min.: M.Normanto tritaškis (66:71), C.Winstono dvitaškis (66:73).

40 min.: G.Radzevičiaus bauda (67:73).

40 min.: C.Winstonas uždaro rungtynes (75:67).