2023 02 19

Didelę persvarą iššvaistę panevėžiečiai išplėšė trečiąją vietą KMT turnyre

Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro mažajame finale Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ įveikė Vilniaus „Rytą“ 91:88 (18:21, 29:21, 23:14, 21:32) ir iškovojo 3-ąją vietą.
Apdovanojimų akimirka
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Rytas“ pastarąjį kartą be Citadele KMT medalių liko 2021 metais, kai nepateko į finalo ketvertą. Panevėžio klubas visais metais nuo 2017-ųjų užimdavo vieną iš trijų prizinių vietų. Tai – ketvirtoji panevėžiečių bronza Citadele KMT.

Trečiąją vietą Citadele KMT iškovojusi Panevėžio ekipa atsiėmė 15 tūkst. eurų prizą, o vilniečiams atiteko 10 tūkst. eurų.

Rungtynės prasidėjo lygia kova, pirmojoje jų pusėje rezultatas svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę. Po pirmojo kėlinio 21:18 pirmavo „Rytas“, bet prieš didžiąją pertrauką jau „7bet-Lietkabelis“ buvo priekyje 47:42.

Trečiajame kėlinyje Vilniaus klubo žaidimas visiškai sugriuvo ir vienu metu atrodė, kad rungtynės gaili baigtis nepadoriu skirtumu. Kėlinio pabaigoje po Gyorgy Golomano baudos metimo „7bet-Lietkabelio“ pranašumas išaugo net iki 18 taškų (70:52).

Vis dėlto „Ryto“ trenerių štabas sugebėjo savo komandą prižadinti ir priversti kautis. Visiškai sužvėrėjęs Marcusas Fosteris ėmė rinkti tašką po taško ir skirtumas ėmė tirpti. 36 min. amerikietis pelnė 5 taškus iš eilės ir padarė, atrodė, neįmanoma – išvedė „Rytą“ į priekį 77:76.

Vilniečių nelaimei, tai buvo geriausia, ką jiems pavyko sekmadienį pasiekti. „7bet-Lietkabelis“ į nemalonią situaciją sureagavo savo spurtu 11:0 ir susigrąžino dviženklę persvarą (87:77).

Per likusį laiką „Rytas“ vėl nuožmiai bandė išsigelbėti, bet panevėžiečiai išsaugojo trapią persvarą, o pratęsimą galėjęs išplėšti Gyčio Masiulio tritaškis paskutinę akimirką buvo netaiklus.

Nugalėtojams šiandien Gediminas Orelikas pelnė 14 taškų (3/7 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Jamelas Morrisas – 13, Kristianas Kullamae (3/4 trit.), Nikola Popovičius ir Vytenis Lipkevičius – po 11, Mantas Rubštavičius – 10.

Vilniaus komandai M.Fosteris surinko net 35 taškus (6/8 trit.), Gytis Radzevičius pridėjo 12 (9 atk. kam.), G.Masiulis – 9, Elvaras Fridrikssonas – 8, Margiris Normantas – 7.

Vilniečiai šeštadienį pusfinalyje 86:92 nusileido Jonavos „CBet“, o panevėžiečiai neprilygo Kauno „Žalgiriui“ 67:77.

Rungtynių įvykių tiesioginė transliacija

40 min. Jamelas Morrisas netrukus pataiko vieną baudą, o pratęsimą galėjęs išplėšti Gytis Masiulis paskutinę akimirką nepataiko tritaškio. „7bet-Lietkabelis“ laimi rungtynes 91:88!

40 min. „Rytas“ užsidirba techninę pražangą, nes prasižengė kamuolio dar negrąžinus į žaidimą. Ber Gediminas Orelikas nepataiko baudos metimo.

40 min. Kitoje aikštės pusėje Elvaras Fridrikssonas pataiko vieną baudos metimą, o antrojo nepataiko specialiai. Vis dėlto „Ryto“ aukštaūgis per anksti žengia į baudos aikštelę ir kamuolys atitenka panevėžiečiams – 90:88. Lieka žaisti 6,2 sek.

40 min. Po netaiklaus panevėžiečių metimo „Rytas“ neatkovoja kamuolio ir siunčia mesti baudas Stefaną Peno. Šis pataiko tik kartą – 90:87.

40 min. Marcusas Fosteris pataiko dar vieną sudėtingą tritaškį! Amerikiečio sąskaitoje jau 35 taškai! 87:89!

39 min. Marcusas Fosteris neketina pasiduoti. Dar vienas tritaškis ir skirtumas grįžta prie 5 taškų ribos – 84:89.

39 min. Jamelas Morrisas ir Stefanas Peno pataiko tik po vieną baudą, o Gytis Masiulis atsako dviem taikliomis – 89:81.

39 min. Marcusas Fosteris vėl traukia „Rytą“ – 87:79.

38 min. „Ryto“ žaidėjai nepataiko rizikingų metimų, o Jamelas Morrisas įmeta po prasiveržimo, Gediminas Orelikas šauna tritaškį ir „7bet-Lietkabelis“ vėl solidžiai nutolsta – 87:77.

37 min. Vytenis Lipkevičius dvitaškiu sugrąžina persvarą panevėžiečiams, o Tomas Lekūnas, kovodamas dėl atšokusio kamuolio, dar sugeba užsidirbti nesportinę pražangą. Ją dar 2 taškais paverčia Gediminas Orelikas. Ilga „7bet-Lietkabelio“ ataka baigiasi dar dviem baudos metimais, kuriuos realizuoja Mantas Rubštavičius. Štai toks Panevėžio komandos sugrįžimas – 82:77.

36 min. Marcusas Fosteris užsidirba teisę dar kartą mesti baudas ir kerpa skirtumą per pusę. Jau kitoje atakoje amerikietis pelno 2 taškus su pražanga ir išveda „Rytą“ į priekį – 77:76!

35 min. Po minutės pertraukėlės iš toli pataiko ir Kristianas Kullamae. Bet čia pat tritaškiu atsako Marcusas Fosteris – 72:76. Netrukus penktąją pražangą užsidirba vienas šios dienos „Ryto“ lyderių Margiris Normantas. Paguoda – Kristianas Kullamae prameta abi baudas.

35 min. Margiris Normantas pataiko tritaškį ir leidžia konstatuoti, kad visa kova šiandien – dar prieš akis (69:73).

34 min. Skirtumą iki vienženklio grąžina iš toli pataikantis Marcusas Fosteris, o Margiris Normantas dar įmeta du baudos metimus – komandas jau teskiria 7 taškai (66:73).

33 min. Abi komandos keičiasi klaidomis ir netaikliais metimais kol Giedrius Žibėnas užsidirba techninę pražangą. Gediminas Orelikas pataiko baudą, Nikola Popovičius deda iš viršaus ir vėl skirtumas – dviženklis (73:61).

31 min. Benedekas Varadi prideda dvitaškį – 61:70.

31 min. Benedekas Varadi kėlinį pradeda tritaškiu – 59:70. Ar gali „Rytas“ sugrįžti?

30 min. Paskutinės komandų atakos nebuvo sėkmingos, tad po 3 kėlinių „7bet-Lietkabelis“ pirmauja 70:56.

30 min. Marcusas Fosteris prideda dar vieną baudą, Gytis Radzevičius užsidirba teisę nuo linijos mesti triskart ir skirtumas tampa kiek padoesnis – 56:70.

29 min. Po Gyorgy Golomano baudos metimo skirtumas auga iki rekordinių 18 taškų – 70:52.

28 min. Komandos apsikeitė Marcuso Fosterio ir Manto Rubštavičiaus dvitaškiais, padėtis aikštėje nesikeičia.

27 min. „Ryto“ laivas juda dugno link. Marcusas Fosteris pataikė vieną baudos metimą, bet Kristianas Kullamae atsakė tritaškiu – 67:50.

26 min. Tik dabar Marcusas Fosteris pagaliau pelno taškus „Rytui“, bet Gediminas Orelikas sumeta baudas, Kristianas Kullamae sudrasko gynybą prasiveržimu ir skirtumas pasiekia naują didžiausią ribą – 64:49.

25 min. Dabar jau Vytenis Lipkevičius vagia kamuolį iš vilniečių ir greitoje atakoje renka lengvus taškus – 60:47.

24 min. Giedriaus Žibėno minutės pertraukėlė nepadėjo. Gabrielius Maldūnas atima kamuolį iš Gyčio Radzevičiaus, o šis užsidirba nesportinę pražangą. Panevėžietis pataiko vieną baudos metimą – 58:47.

24 min. Gediminas Orelikas šauna tritaškį, Vytenis Lipkevičius įmuša kamuolį į krepšį po netaiklaus komandos draugo metimo ir skirtumas vėl tampa dviženklis – 57:47.

23 min. Evaldas Kairys įspūdingai blokuoja varžovo metimą, o Gytis Radzevičius ataką užbaigia galingu dėjimu – 47:52.

22 min. Vytenis Lipkevičius pataiko tritaškį iš aikštės kampo ir skirtumas pirmą kartą tampa dviženklis. Vis dėlto kitoje atakoje tuo pačiu atsako Gytis Radzevičius – 52:45.

21 min. Trečiojo kėlinio pradžioje Jamelas Morrisas pataiko baudos metimus ir augina savo komandos pranašumą – 49:42.

20 min. Kėlinį užbaigia vienas taiklus Elvaro Fridrikssono baudos metimas – prieš didžiąją pertrauką „7bet-Lietkabelis“ pirmauja 47:42.

20 min. Komandos apsikeitė taikliais baudos metimais, o po Gedimo Oreliko tritaškio skirtumas šoktelėjo iki 6 taškų – 47:41.

19 min. Po minutės pertraukėlės „7bet-Lietkabelis“ vėl nesugeba užpulti, o savoje aikštės pusėje vėl prasižengia Nikola Popovičius. Panevėžiečių laimei, Margiris Normantas nepataiko nė vieno baudos metimo. Netrukus paskutinę atakos akimirką Jamelas Morrisas pataiko iš toli – 42:39.

18 min. Komandos paeiliui renkasi taškus kol Nikola Popovičius užsidriba pražangą puolime ir Evaldas Kairys vėl išlygina rezultatą – 39:39.

16 min. Panevėžiečių traukinį ant bėgių sugrąžina Jamelas Morrisas ir Paulius Murauskas 37:33. Dar vienas laimėjimas – trečioji Marcuso Fosterio pražanga.

15 min Savo dvitaškiu atsako Paulius Murauskas, bet Marcusas Fosteris dabar jau įmeta tritaškį su pražanga – 33:33.

14 min. Marcusas Fosteris pataiko dvitaškį iš vidutinio nuotolio su pražanga ir tirpdo atsilikimą iki 29:31.

13 min. Paulius Murauskas pataiko vieną baudos metimą, Kristianas Kullamae pratęsia tritaškių lietų ir jau „7bet-Lietkabelis“ bėga pirmyn – 31:26.

12 min. Gytis Radzevičius vėl trukteli vilniečius į priekį dvitaškiu po kamuolio įmetimo iš už galinės linijos, bet „7bet-Lietkabelis“ greitai viską verčia niekais. Gyorgy Golomanas bei Mantas Rubštavičius pataiko po tritaškį ir vėl priekyje Panevėžio komanda – 27:26.

11 min. Antrajį kėlinį tritaškiu atidaro savo šou tęsiantis Gytis Masiulis. Mantas Rubštavičius atsako dvitaškiu su pražanga – 24:21.

10 min. Paskutinę kėlinio minutę „Rytas“ užbaigia Gyčio Radzevičiaus baudomis bei Margirio Normanto dvitaškiu – po pirmųjų 10 min. „Rytas“ laimi 21:18.

10 min. Gyorgy Golomanas pataikė du baudos metimus, vilniečiai suklysta ir Paulius Murauskas greitoje atakoje drebina „Ryto“ krepšį dar vienu dėjimu – 18:17 „7bet-Lietkabelio“ naudai.

8 min. Situacija kartojasi, tik dabar jau dėjimu mėgaujasi Gyorgy Golomanas. Kitoje aikštės pusėje Gytis Masiulis atsako ėjimu ir dar 2 baudos metimais. „Rytas“ vėl turi +3 (17:14).

7 min. Nikola Popovičius sulaukia puikaus perdavimo iš komandos draugo ir laisvas dėjimu rėžia savo akipos atsilikimą iki minimumo – 12:13.

6 min. „7bet-Lietkabelio“ amerikietis Jamelas Morrisas įmeta abu baudos metimus, tačiau Martynas Echodas sulaukia kamuolo tiesiai po lanku ir atkuria buvusią padėtį – 13:10.

5 min. Stefanas Peno prideda tašką panevėžiečiams, o kitoje aikštės pusėje iš toli pataiko Marcusas Fosteris. Dar dvitaškį prideda Elvaras Fridrikssonas ir jau 11:8 vilniečių naudai.

3 min. Evaldas Kairys prideda dar 2 taškus, bet Nikola Popovičius daro tą patį dar ir su oponento pražanga – 7:6 vėl priekyje „7bet-Lietkabelis“.

2 min. Elvaras Fridrikssonas ir Evaldas Kairys atsako savo metimais ir lygina rezultatą – 4:4.

1 min. Rungtynės 4 taškais iš eilės pradeda panevėžiečiai – pasižymėjo Stefanas Peno ir Nikola Popovičius.