2022 02 20

Vilniuje – su vėjeliu: „Žalgiris“ nušlavė „Lietkabelį“ KMT finale

Kauno „Žalgiris“ galbūt ir dalina dovanėles varžovams Eurolygoje, tačiau vietiniame fronte tai vis dar yra be didesnės konkurencijos pajėgiausia komanda. Jure Zdovco auklėtiniai sekmadienį ASG arenoje Vilniuje 91:66 (22:12, 24:15, 22:16, 23:23) nupūtė Panevėžio „Lietkabelį“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo rungtynėse.
Karaliaus Mindaugo Taurės finalas: Kauno „Žalgiris“ - Panevežio „Lietkabelis“
Karaliaus Mindaugo Taurės finalas: Kauno „Žalgiris“ - Panevežio „Lietkabelis“ / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Pergalė 25 taškų skirtumu – didžiausia KMT taurės, rengiamos nuo 2016-ųjų, finale.

„Žalgiris“ KMT taurę iškovojo penktą kartą klubo istorijoje, dukart šį trofėjų yra laimėjęs „Rytas“. „Lietkabelis“ trečią kartą iškovojo sidabrą, bet vis dar neturi šios taurės savo trofėjų kambaryje.

Džordže Gagičiaus neturėjo „Lietkabelis“ taurės savaitgalį, dėl to atsivėrė milžiniška skylė po krepšiu. Būtent ja iškart ėmė naudotis „Žalgiris“, atidavęs žaidimo gijas aukštaūgiams.

Pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį tik 17-ąją rungtynių minutę pataikė Lukas Lekavičius, bet jau tada kauniečiai priekyje buvo labai užtikrintai – 37:21. Dar prieš didžiąją pertrauką kauniečių persvara buvo perkopusi 20-ties taškų ribą, o į rūbinę J.Zdovco auklėtiniai iškeliavo pirmaudami 46:27.

Antrojoje rungtynių pusėje panevėžiečiams taip ir nepavyko priartėti prie varžovų, o „Žalgiris“ nužygiavo į itin užtikrintą pergalę.

Joshas Nebo pelnė net 25 taškus nugalėtojams (11/12 dvit., 3/3 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 28 naudingumo balus.

Joffrey Lauvergne'as per vos 17 minučių pelnė 19 taškų (8/10 dvit., 3/3 baud. met.), atkovojo 8 kamuolius ir finišavo su 26 naudingumo balais savo taupyklėje.

Būtent J.Lauvergne'as atsiėmė ir MVP statulėlę po finalinės rungtynių sirenos. Prancūzas naudingiausiu tapo antrus metus iš eilės.

Per priekinę liniją taškus vertęs „Žalgiris“ dvitaškius pataikė neįtikėtinai – net 78 proc. taiklumu (31/40).

Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Karaliaus Mindaugo Taurės finalas: Kauno „Žalgiris“ - Panevežio „Lietkabelis“

Kovą dėl kamuolių žalgiriečiai laimėjo 38:23, taip pat Kauno komanda atliko ir daugiau rezultatyvių perdavimų – 23 prieš 15.

„Lietkabelis“ galėjo tikėtis bausti kauniečius tolimais metimais, bet Nenado Čanako auklėtiniai iš toli metė vos 18 proc. tikslumu (5/28).

„Žalgiris“: J.Nebo 25 (28 naud. bal.), J.Lauvergne'as 19 (8 atk. kam., 26 naud. bal.), E.Ulanovas 13 (4 atk. kam.), N.Giffey ir L.Lekavičius (6 rez. perd., 3 per. kam.) po 8, A.Milaknis 6.

„Lietkabelis“: V.Lipkevičius 14, K.Berzinis 13, G.Maldūnas 11, P.Kalaitzakis 10.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“

40 min. Viskas, rungtynės baigtos. „Žalgiris“ laimėjo taurę.

37 min. Sunku jau kažką ir bepapasakoti. „Žalgiris“ tiesiog ramiai žygiuoja link pergalės, abi komandos laukia rungtynių pabaigos – 82:57.

34 min. Techninę pražangą gavo N.Čanakas, o „Žalgiris“ toliau bėga į priekį šiame finale – 80:49.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 68:43

30 min. Po P.Jankūno perdavimo J.Nebo kala iš viršaus – 66:41.

27 min. Puikus A.Milaknio tritaškis iš aikštės krašto – 62:38.

26 min. Puikus L.Lekavičiaus perdavimas ir J.Nebo du taškai su pražanga – 59:36.

24 min. D.Giedraitis pataikė dvitaškį ir tritaškį. „Žalgirio“ persvara truputį susitraukė, o J.Zdovcas paprašė pasitarimo – 51:32.

23 min. J.Strelnieko tritaškis – 51:27.

21 min. Pirmuosius kėlinio taškus pelnė J.Lauvergne'as – 48:27.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 46:27

20 min. Skirtumas jau perkopęs 20-ties taškų ribą – 46:25.

17 min. L.Lekavičius pataikė pirmąjį kauniečių tritaškį šiame finale – 37:21.

16 min. J.Lauvergne'as ir J.Nebo yra pelnę po 12 taškų jau, „Žalgiris“ nėra įmetęs nė vieno tritaškio – 32:17.

13 min. J.Nebo įspūdingai įkrovė iš viršaus. Oho! Ne, dar ne pabaiga. Dar vienas J.Nebo dėjimas! Persvara auga – 30:14.

12 min. P.Kalaitzakis išprovokavo varžovo pražangą, bet deficitas vis dar dviženklis – 14:24.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 22:12

10 min. „Lietkabelio“ krepšininkai nepataiko laisvi ir tai juos žudo. O J.Nebo didina skirtumą iki dviženklio – 22:12.

8 min. Panevėžiečiai kiek stabilizavo situaciją, pralaimi – 12:18.

7 min. N.Radičevičius pataikė sunkų dvitaškį, G.Maldūnas pridėjo baudą – 16:10.

6 min. J.Lauvergne'as važiuoja per varžovus MVP ritmu – 16:7.

5 min. Ir E.Ulanovas prisijungia prie taškų rinkėjų, K.Berzinis pataikė iš po krepšio – 14:7.

4 min. J.Lauvergne'as pelnė šešis taškus iš eilės. Viską iš po krepšio verčia kauniečiai – 12:5.

3 min. V.Lipkevičiaus puikus reidas – 5:4.

2 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė K.Berzinis, pataikęs tritaškį. Kauniečiai atsakė keturiais taškais peiliui ir yra priekyje – 4:3.

Starto penketai:

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius, Janis Strelniekas, Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh, Joffrey lauvergne'as.

„Lietkabelis“: Kristupas Žemaitis, Dovydas Giedraitis, Vytenis Lipkevičius, Gediminas Orelikas, Kasparas Berzinis.

Prieš rungtynes. Kauno „Žalgiris“ paskelbė, kad Karolis Lukošiūnas ir Marekas Blaževičius liko už brūkšnio šiandien – jie neregistruoti rungtynėms.

Pradžia – 19:15 val.