Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!

Fantastiškai pratęsimą išplėšęs „Rytas“ LKL finalo serijos starte parbloškė „Žalgirį“

Likus nepilnoms trims minutėms ketvirtajame kėlinyje dviženklį deficitą turėjęs Vilniaus „Rytas“ sugebėjo pademonstruoti charakterį, išplėšė pratęsimą ir jo metu 89:88 (19:17, 24:29, 11:20, 23:21, 12:11) parbloškė Kauno „Žalgirį“, trečiadienio vakarą įspūdinga pergale svečiuose pradėdamas LKL didžiojo finalo seriją.
Martynas Echodas
Pirmosios LKL finalo rungtynės: „Žalgiris“ – „Rytas“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Serijoje iki trijų pergalių „Rytas“ išsiveržė į priekį 1-0 ir perėmė namų aikštės pranašumą.

Antrasis serijos mačas penktadienį vyks Vilniuje.

„Žalgiris“ pralaimėjo pirmąsias LKL finalo serijos rungtynes po dešimties metų.

Kur kas ilgesnę pusfinalio seriją turėjęs „Rytas“ labai solidžiai pradėjo rungtynes ir pirmoje rungtynių pusėje kontroliavo situaciją. Tuo tarpu savo lyderį Keenaną Evansą atkrintamųjų metu praradęs „Žalgiris“ blaškėsi, sunkiai ieškojo naujo lyderio ir stipriai strigo.

Įpusėjus akistatai „Rytas“ turėjo 7 taškų pranašumą (43:36), bet didžiosios pertraukos metu žalgiriečių rūbinėje siautėjęs Andrea Trinchieri sugebėjo pabudinti savo vyrus. Po didžiosios pertraukos rungtynių svarstyklės jau pradėjo krypti šeimininkų naudai. Pagerinęs gynybą „Žalgiris“ trečio kėlinio pabaigoje po Dovydo Giedraičio prasiveržimo po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 56:54.

Paleidus vadžias „Ryto“ krepšininkams stabdyti įsibėgėjusį žalią traukinį jau sekėsi sunkiai. Lukas Lekavičius solidžiai tempė savo komandą į priekį, jam labai gerai talkino Dovydas Giedraitis ir „Žalgiris“ likus 2,5 minutės turėjo dviženklę persvarą (73:63).

Tačiau tada svečiai pelnė devynis taškus be atsako ir netikėtai grąžino intrigą. Maža to, prasidėjus paskutinei minutei, Justinas Gorhamas tritaškiu išlygino rezultatą, o kauniečiams neužpuolus, vilniečiai staiga gavo šansą ir išplėšti pergalę, bet Marcuso Fosterio tritaškis tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti pratęsimą – 77:77.

Jo metu M.Fosteris ėmėsi lyderio vaidmens, jam puikiai talkino fantastiškai iš toli atakavęs Gytis Radzevičius ir „Rytas“ visą laiką turėjo iniciatyvą bei šventė įspūdingą pergalę.

Penkis tritaškius (iš 6) įmetęs G.Radzevičius nugalėtojams pelnė 19 taškų, J.Gorhamas su RJ Cole'u pridėjo po 15, M.Fosteris – 12.

Kauniečiams 21 tašką surinko L.Lekavičius, 16 – Dovydas Giedraitis, 14 – Laurynas Birutis.

Komandos šiame reguliariame sezone ginklus buvo surėmę 3 kartus ir visus kartus pergalę šventė kauniečiai (81:67 Vilniuje, 97:94 ir 92:78 Kaune).

Per visą LKL istoriją čempionėmis yra tapę tik šios dvi komandos. „Žalgiris“ savo kolekcijoje turi 26 titulus, „Rytas“ – 6.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21, Dovydas Giedraitis 16, Laurynas Birutis 14, Edgaras Ulanovas 9, Demetre Riversas, Edmondas Sumneris, Kevarriusas Hayesas ir Tomas Dimša – po 6, Brady Manekas 3, Arnas Butkevičius 1.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 19, Robertas Cole'as ir Justinas Gorhamas – po 15, Marcusas Fosteris ir Martynas Echodas – po 12, Margiris Normantas 5, Javinas DeLaurier ir Lukas Uleckas – po 4, Arnas Velička 3.

Rungtynių eiga:

Pratęsimas. „Žalgiris“ – „Rytas“ 88:89.

45 min. Martynas Echodas vėl įmuša kamuolį po netaiklaus saviškių metimo, bet Dovydas Giedraitis irgi atsako taikliu metimu. Lieka 30 sek. ir vilniečiai pirmauja 89:88. Margirio Normanto metimas netaiklus, Dovydas Giedraitis atkovoja kamuolį, tačiau suklysta atlikdamas perdavimą. Vilniečiai prameta baudas, laiko nelieka. Vilnius triumfuoja. 89:88.

44 min. Gytis Radzevičius smeigia penktą tritaškį ir vilniečiai vėl artėja prie pergalės – 87:84. Lukas Lekavičius grąžina intrigą ir taikliu metimu iš „Ryto“ persvaros palieka tašką.

43 min. Marcusas Fosteris pelno du su pražanga, bet bauda irgi netaikli. „Rytas“ priekyje 84:82. Kevarriusas Hayesas dėjimu lygina rezultatą – 84:84.

42 min. RJ Cole'as praranda kamuolį ir gauna penktą pražangą. Arnas Butkevičius pataiko tik vieną baudą. Lygu – 82:82.

41 min. Laurynas Birutis žaidžia sėkmingai, bet kitoje aikštės pusėje Gytis Radzevičius tritaškiu išveda „Rytą“ į priekį – 80:79.

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 77:77.

40 min. Lukas Lekavičius pataiko, bet Justinas Gorhamas tritaškiu lygina rezultatą (77:77). Kauniečiai neužpuola. „Rytas“ turi 15 sek. išplėšti pergalę, bet Marcusas Fosteris iš toli nepataiko. Švieslentėje dega keturi septynetai ir mes keliaujame į pratęsimą.

39 min. Dar vienas nuostabus Luko Lekavičiaus metimas – 73:63. Justinas Gorhamas įmeta su Edgaro Ulanovo pražanga. Penkta pražanga. 73:67. Gytis Radzevičius pataiko iš toli. Intriga grįžta. Lieka trys taškai. Kauniečiai neužpuola, o Marcusas Fosteris prasiveržia po krepšiu. Lieka tik taškas. Kauniečiai pirmauja 73:72 ir Andrea Trinchieri ima minutės pertraukėlę. Dovydas Giedraitis sumeta baudas, bet ir Martynas Echodas pataiso netaiklų Marcuso Fosterio metimą (75:74).

38 min. Dovydas Giedraitis fantastiškai ginasi, perima dar vieną kamuolį, o po to dar ir sėkmingai prasiveržia po krepšiu. 71:61.

37 min. Dovydas Giedraitis baudomis pirmą kartą kauniečių persvarą didina iki dviženklės – 69:59.

36 min. Laurynas Birutis verčia dar du taškus iš po krepšio. Vilniečiai byra, Giedrius Žibėnas ima trečią pertraukėlę. 67:59.

35 min. Įkaitusią atmosferą dėjimu su pražanga vėsina Justinas Gorhamas, bet baudos metimas netikslus. 65:59.

34 min. Lukas Lekavičius pataiko labai svarbų tritaškį. Kauniečiai toliau tolsta – 65:57.

33 min. Lukas Lekavičius toliau žaidžia puikų mačą ir pataiko, o tada Dovydas Giedraitis perima kamuolį ir nubėgęs pelno dar du taškus. Žalgiriečiai tolsta – 62:57.

32 min. „Rytas“ nekapituliuoja. Marcusas Fosteris pataiko tik vieną baudą – 57:58.

31 min. „Žalgiris“ perima iniciatyvą – 58:54.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 56:54.

30 min. Tomas Dimša lygina rezultatą – 54:54. Dovydas Giedraitis prasiveržia po krepšiu. Žalgiriečiai priekyje 56:54.

29 min. Gera Margirio Normanto atkarpa. Perima kamuolį, o po to ir užbaigia ataką. Vilniečiai pirmauja 54:50.

27 min. Edmondas Sumneris neria po krepšiu. Intriga grįžta – 50:52.

26 min. RJ Cole'as įsibėgėja. Dar vienas jo metimas iš vidutinio nuotolio ir jau penkiolika pelnytų taškų. Tikras X faktorius. 46:52.

25 min. Laurynas Birutis pamuša kamuolį po netaiklaus Luko Lekavičiaus metimo, bet RJ Cole'as irgi pataiko. Laurynas Birutis prideda ir savo firminį flauterį. 46:50.

24 min. Justinas Gorhamas pataiko sunkų metimą paskutinę atakos sekundę, bet Lukas Lekavičius pataiko iš toli. 42:47.

23 min. Demetre Riversas pataiko su pražanga ir užkuria „Žalgirio“ areną, bet RJ Cole'as atsako metimu iš po krepšio. 39:45.

22 min. Taškų sausra. Per dvi kėlinio minutes taškų nepelnė ne viena ekipa.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 36:43.

20 min. Kevarriusas Hayesas po minutės pertraukėlės pataiko iš toli ir švelnina situaciją – 36:40. Margiris Normantas smeigia tokios pačios vertės metimą su sirena...

19 min. Vilniečiai kiek netikėtai, bet kontroliuoja situaciją – 40:33.

18 min. Arnas Velička pataiko iš toli, bet Edgaras Ulanovas sumeta baudas. 32:36.

17 min. Martynas Echodas baudomis renka pirmuosius savo taškus, bet kitoje aikštės pusėje puikią ataką užbaigia Tomas Dimša. 30:33.

16 min. Kevarriusas Hayesas nuima kamuolį po varžovų krepšiu ir krauna iš viršaus. 28:31.

15 min. RJ Cole'as pataiko iš atstumo. „Rytas“ tolsta – 31:25.

14 min. Vilniečiams pavyksta stabilizuoti situaciją. „Rytą“ veda Gytis Radzevičius ir svečiai vėl trukteli į priekį – 29:25.

13 min. Laurynas Birutis verčia dar du taškus iš po krepšio. Kauniečiai jau priekyje 23:21. RJ Cole'as smeigia tritaškį ir vilniečiai vėl pirmauja – 24:23.

12 min. Laurynas Birutis gauna puikų perdavimą po krepšiu ir lygina rezultatą – 21:21.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 17:19.

10 min. Tomas Dimša baudomis dar labiau kerpa deficitą – 17:19.

9 min. Luko Lekavičiaus flauteris. 15:19.

8 min. Brady Manekas prasiveržia po krepšiu – 13:19.

6 min. Lukas Lekavičius po minutės pertraukėlės pataiko tritaškį – 11:15. Marcusas Fosteris irgi atsako taikliu metimu.

5 min. Kauniečių puolimas kiek stringa, o vilniečiai tuo naudojasi. Gytis Radzevičius pataiko iš toli ir „Rytas“ bėga – 15:8.

4 min. Justinas Gorhamas ir Edmondas Sumneris apsikeičia metimais. 8:11.

3 min. Gytis Radzevičius pataiko įspūdingą tritaškį. „Rytas“ solidžiai pradeda mačą ir pirmauja 9:6.

2 min. Gytis Radzevičius su Edgaru Ulanovu apsikeičia taikliais metimais – 4:4.

1 min. Javinas DeLaurier baudomis renka pirmuosius mačo taškus, bet kitoje aikštės pusėje Laurynas Birutis krauna iš viršaus – 2:2.

Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius