2021 03 17

Du kėlinius springęs „Rytas“ palaužė dzūkus ir pergalėmis pavijo „Žalgirį“

Vilniaus „Rytas“ (19-5) antrą savaitę iš eilės turėjo vargo su Alytaus „Dzūkija“ (7-15), tačiau kaip ir praėjusį kartą, susitvarkė antroje rungtynių pusėje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 80:74 (16:16, 16:24, 23:7, 25:27) palaužė vienus Lietuvos krepšinio lygos (LKL) autsaiderių.

Šios komandos tarpusavyje žaidė ir prieš 11 dienų Alytuje, o tąsyk „Dzūkija“ turėjo net 14 taškų persvarą, kurią iššvaistė ir pralaimėjo 86:95.

Dviženklį pranašumą alytiškiai susikrovė ir Vilniaus „Jeep“ arenoje, tačiau ir vėl jį paleido vėjais.

Rungtynės prasidėjo apylygiai, o pirmasis kėlinys baigėsi lygiu rezultatu 16:16, tačiau svečiai iš Dzūkijos šovė į priekį antrajame ketvirtyje – jo metu alytiškiai pirmavo ir 11 taškų skirtumu, o po dviejų kėlinių turėjo 8 taškų pranašumą (40:32).

Situacija apsivertė po ilgosios pertraukos. Mindaugo Girdžiūno ir Martyno Echodo vedama komanda spurtavo net 23:3 ir trečiojo kėlinio pabaigoje jau pati turėjo dviženklę persvarą – 55:45.

Dzūkai dar spardėsi ketvirtajame kėlinyje, kai buvo priartėję iki 65:67, bet „Rytą“ pirmyn truktelėjo M.Echodas ir Dovis Bičkauskis, o prasidėjus priešpaskutinei minutei skirtumas vėl išaugo iki dviženklio – 77:67.

Tai buvo jau 12-oji „Ryto“ pergalė iš eilės ir 19-oji šiame sezone. Pagal šį skaičių vilniečiai pavijo LKL lyderį Kauno „Žalgirį“, tačiau šalies čempionai yra sužaidę trejomis rungtynėmis mažiau (19-2).

Būtent prieš „Žalgirį“ sostinės klubas žais sekmadienį, kai mėgins pirmąsyk šį sezoną įveikti principinį varžovą.

„Dzūkija“ po pralaimėjimo išliko aštuntoje LKL vietoje.

„Rytas“ prieš „Dzūkiją“ šalies pirmenybėse laimėjo net 26-ą kartą iš eilės.

„Rytas“: Dovis Bičkauskis 17 (24 naud. bal.), Martynas Echodas 16 (7/10 dvit.), Andrew Goudelockas 13, Arnas Butkevičius 11 (6 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 9, Augustas Marčiulionis 8.

„Dzūkija“: Giedrius Staniulis 14 (13 atk. kam., 25 naud. bal.), Paolo Marinelli 13, Martynas Zigmantavičius 12, Matas Jucikas 10.