2019 04 06

„Dzūkija“ Vilniuje nieko nepešė – „Rytas“ laimėjo įjungęs aukštesnę pavarą

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) užtikrintą pergalę pasiekė Vilniaus „Rytas“ (22-6), namuose 92:69 (22:17, 24:23, 24:13, 22:16) susitvarkęs su Alytaus „Dzūkijos“ (9-19) pasipriešinimu.
LKL rungtynės: „Rytas“ – „Dzūkija“
LKL rungtynės: „Rytas“ – „Dzūkija“ / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Rytas“ rungtynes pradėjo spurtu 8:0, tačiau „Dzūkija“ liko kvėpuoti į nugarą. Dviženklę persvarą „Rytas“ įgijo tik trečiajame kėlinyje, kurį taip pat pradėjo spurtu 9:0.

Atitrūkęs (55:40) „Rytas“ toliau didino persvarą (62:42), ketvirtą kėlinį paversdamas formalumu (66:45).

Vilniečius į pergalę vedė naudingiausias sezono rungtynes sužaidęs ir 20 taškų pelnęs bei puikią atkarpą Lietuvoje tęsiantis komandos naujokas Derekas Needhamas, atlikęs ir 9 rezultatyvius perdavimus bei sukaupęs 31 naudingumo balą.

Jam talkino ir rezultatyviausią sezono pasirodymą surengęs bei 22 taškus surinkęs Martynas Echodas. Aukštaūgio sąskaitoje – 28 naudingumo balai.

Atsiminti šią dvikovą turėtų ir „Dzūkijos“ krašto puolėjas Artūras Jomantas, mat Vilniuje jis pelnė savo 4000-ąjį tašką per visą karjerą Lietuvos čempionate. Simboliška – jubiliejiniai taškai buvo pelnyti mieste, kuriame sportininkas su pertraukomis sužaidė dešimt sezonų.

Tai buvo ketvirtoji komandų akistata šiame LKL sezone ir visus keturis kartus stipresni buvo vilniečiai.

„Rytas“: M. Echodas 22 (6 atk. kam.), D. Needhamas 20 (9 rez. perd, 31 naud.), Artsiomas Parachouskis 16 (9 atk. kam.), Eimantas Bendžius 11 (9 atk. kam.).

„Dzūkija“: Paulius Petrilevičius 15, Egidijus Dimša 11, Keremas Kanteris 9, Martynas Sušinskas ir D. Domarkas po 7.