2023 02 13

Fantastiškai prisikėlusį „Neptūną“ į pergalę nutempė siautėjusio D.Gailiaus metimas

Utenos „Juventus“ (13-5) komanda turėjo užtikrintą persvarą prieš Klaipėdos „Neptūną“ (7-12), bet krepšinis žaidžiamas 40 minučių. Tą varžovams priminė Mindaugo Brazio auklėtiniai, kurie po Deivido Gailiaus fantastiško metimo 98:97 (21:27, 27:30, 18:25, 32:15) šventė pergalę namuose.
Deividas Gailius
Deividas Gailius / nuotr. LKL.lt

82:66 – tokiu skirtumu „Juventus“ pirmavo po trijų kėlinių ir, atrodė, ramiai nužygiuos į pergalę. Likus žaisti šešias minutes, komandas vis dar skyrė dviženklis skirtumas, bet tuomet prasidėjo „Neptūno“ vakarėlis.

Deivido Gailiaus tempiama komanda, tiksint priešpaskutinei minutei, turėjo du puikius šansus veržtis į priekį tritaškiu, tačiau metimai tikslo nepasiekė.

Žygimantas Skučas baudomis padidino persvarą iki keturių taškų (96:92), tačiau netrukus Mindaugas Girdžiūnas ir Nojus Mineikis siuntė kamuolį į krepšį – 96:96.

Gintautas Matulis pataikė vieną baudą iš dviejų, o D.Gailius ir Žygimantas Janavičius neįtikėtinai prarado kamuolį lygioje vietoje iškart po atkovoto kamuolio.

Klaipėdiečių išsigelbėjimui liko 16 sek. M.Brazys slidžiame epizode pasinaudojo iššūkio taisykle ir laimėjo – lemiama ataka atiteko „Neptūnui“.

Ji nesiklostė pagal planą. Kamuolys paliko aikštės ribas, kai laikrodis rodė 4,2 sek., o teisėjai kamuolį atidavė „Neptūnui“. D.Kairys prašė iššūkio, bet revanšo nepasiekė.

D.Gailius priėmė kamuolį ties tritaškio linija, išmetė sunkų tolimą metimą, tačiau pataikė ir pasiuntė „Švyturio“ areną į ekstazę.

„Juventus“ dar turėjo 3,1 sek., bet tikslios atakos nesurengė.

D.Gailius sužaidė karjeros rungtynes LKL. Puolėjas pelnė 30 taškų (3/4 dvit., 5/11 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir finišavo su 35 naudingumo balais savo kraityje.

„Neptūnas“: D.Gailius 30, M.Jogėla 17, R.Gustys 12, M.Girdžiūnas 11.

„Juventus“: J.Alstonas 17, Ž.Skučas 15, D.Romačenko ir G.Matulis po 12, R.Lynchas 10.