2021 10 19 /2021 10 20

Šventė Vilniuje: „Rytas“ sudaužė Čempionų lygos nugalėtojus

Ir kas galėjo pagalvoti. Du iš eilės FIBA Čempionų lygos trofėjus nuskynęs Burgoso „San Pablo“ antradienį atvyko į Vilnių ir gavo įspūdingai sužaidusio vietos „Ryto“ skambų antausį. Galingai puolę Giedriaus Žibėno auklėtinai nupūtė favoritais laikytus svečius – 87:69 (22:17, 27:13, 17:22, 21:17).
FIBA Čempionų lyga: „Rytas“ - Burgaso „San Pablo“
Ivanas Buva / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tai buvo pirmoji Lietuvos klubų pergalė Europos turnyruose šį sezoną. Prieš savaitę vilniečiai 72:76 krito prieš Oldenburgo „Ewe Basket“.

Visgi šį kartą viskas buvo kitaip. Į ASG areną sugrįžę vilniečiai jau nuo pat pirmųjų minučių rungtyniavo tarsi ant sparnų ir savo pranašumu suabejoti neleido. Nors „Rytui“ vis dar negalėjo padėti tik trečiadienį prie ekipos prisijungsiantis naujokas Maurice‘as Ndouras, lyderio vaidmens pirmajame kėlinyje ėmėsi Ivanas Buva, o vėliau ispanus į neviltį pradėjo varyti Vilniaus snaiperiai.

Įpusėjus dvikovai „Rytas“ turėjo rekordinę 19 taškų persvarą (49:30) ir legendinio Žano Tabako treniruojama komanda nepakilo.

Burgoso krepšininkus į neviltį varė klaidos, kurių Ispanijos komanda padarė net 20, kai tuo tarpu „Rytas“ suklydo 13 kartų.

Vilniečių gretose rezultatyviausiai žaidė 19 taškų pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs Ivanas Buva, Vaidas Kariniauskas ir Speedy Smithas pridėjo po 14, Margiris Normantas – 13, Arnas Butkevičius – 11, Gytis Radzevičius – 10.

Kitas grupės mačas vilniečiams irgi susiklostė palankiai. Stambulo „Bešiktaš“ išvykoje 83:81 (25:31, 17:21, 25:13, 16:16) nugalėjo Oldenburgo „EWE Baskets“, tad po dviejų turų visos keturios komandos turi po tašką.

„Rytas“: Ivanas Buva 19 (9 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas (5 rez. perd.) ir Speedy Smithas (7 rez. perd.) - po 14, Margiris Normantas 13, Arnas Butkevičius 11 (5 per. kam.), Gytis Radzevičius 10 (4/5 dvit., 9 atk. kam.).

„San Pablo“: Tyrusas McGee 20 (5/10 trit.), Alexas Renfroe 9, Dejanas Kravičas 8 (3 blok.), Suleimanas Braimoh ir Steve'as Zackas po 7.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys: „Rytas“ – „San Pablo“ 87:69.

40 min. Gytis Radzevičius įspūdingai krauna iš viršaus. Vilniečiai triumfuoja. Pirma sezono pergalė!

38 min. Arnas Butkevičius paskutinę atakos sekundę pataiko tritaškį – 80:62. Panašu, jog tai yra pabaiga.

36 min. „San Pablo“ gelbsti Tyrusas McGee, bet panašu, kad šaukštai jau po pietų. Penkioliktas legionieriaus taškas. 77:62.

35 min. Vaidas Kariniauskas pataiko iš aikštės krašto. Vilnius pradeda švęsti – 75:55. Dešimtasis vilniečių tritaškis.

33 min. Margiris Normantas pataiko trečią savo tritaškį atšokdamas – 72:55. Jau trylika taškų gynėjo sąskaitoje.

32 min. Tyrusas McGee irgi atsako tritaškiu. 69:55.

31 min. Speedy Smithas pataiko iš toli – 69:52.

III kėlinys: „Rytas“ – „San Pablo“ 66:52.

30 min. Xavi Rabaseda kėlinį užbaigia tritaškiu.

28 min. Minutės kapsi, o ispanų padėtis negerėja. Skirtumas aptirpsta, tačiau labai nežymiai – vilniečiai kol kas tvirtai kontroliuoja situaciją. Lukas Uleckas pelno pirmuosius taškus. Tai reiškia, kad taškus pelnė visi aikštėje žaidę „Ryto“ žaidėjai. 62:46.

24 min. Kamuoliais maitinamas Ivanas Buva smaginasi toliau – 57:35.

23 min. Viską pasako klaidų statistika – 5 prieš 13.

22 min. Xavi Rabaseda baudžiamas nesportine pražanga ir Ivanas Buva renka taškus baudų metimais – 53:33.

II kėlinys: „Rytas“ – „San Pablo“ 49:30.

20 min. Svečiai pasimetę. Tarsi ant sparnų rungtyniaujantis „Rytas“ artėja link pergalės – 47:30.

18 min. Margiris Normantas irgi taiklus. Vilniuje – puikus krepšinio vakaras. Burgoso komanda daužoma kaip bokso kriaušė – 40:26.

17 min. Speedy Smithas irgi pataiko iš toli – 37:26.

16 min. Arno Butkevičiaus tritaškis ir „Rytas“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 34:24.

14 min. Burgoso ekipoje įsižaidžia lyderis Vitoras Benite, bet vilniečiai kol kas irgi yra labai solidūs ir išlaiko pranašumą – 31:22.

13 min. Speedy Smithas išprovokuoja varžovo pražangą su taikliu metimu.

11 min. Ivanas Buva toliau dominuoja po krepšiais. Vilniečiai kol kas atrodo perspektyviai – 24:19.

I kėlinys: „Rytas“ – „San Pablo“ 22:17.

9 min. Gytis Radzevičius įmeta dvi baudas iš trijų – 22:16.

5 min. Vaidas Kariniauskas pelno šeštą savo tašką, o Ivanas Buva pataiko iš toli. Kol kas viskas labai gerai – 15:8.

4 min. Ivanas Buva kartoja metimą po netaiklaus Gyčio Radzevičiaus bandymo – 10:8.

3 min. Vaido Kariniausko dėjimas – 8:5.

2 min. Vilniečiai rezultatyviai pradeda pirmas tris savo atakas ir Burgoso ekipą nemaloniai stebina – 6:5.

1 min. Rungtynes vilniečiai pradėjo į aikštę mesdami Vaidą Kariniauską, Margirį Normantą, Gytį Radzevičių, Arną Butkevičių ir Ivaną Buvą.