Vilniaus etninės kultūros centro direktorė Milda Ričkutė tarp svarbiausių naujienų paminėjo ketvirtadienį 21 val. šv. Ignoto Bažnyčioję įvyksiantį renginį „Verpimo ratelių sutartinės“. Analogų pasaulyje neturintį pasirodymą rengia grupės „Skamp“ narys Viktoras Diawara, skulptorius Mindaugas Tendziagolskis ir audiovizualinio meno kūrėjas Vaclovas Nevčesauskas.
„Trys verpimo rateliai leis skirtingus garsus. Reikia tarpusavyje susiderinti, nes tai nėra paprastas procesas. Ruošiamės, repetuojam naktim. Tikimės , kad projektas sudomins žmones“, – apie folkloro, elektroninės muzikos ir vizualinių projekcijų sintezę kalbėjo V.Diawara.
Kita festivalio įdomybė – tris naktis alaus restorane „Alaus namai“ truksiantys naktišokiai, sukviesiantys visus, kurie nestokos energijos po vakarinių renginių. „Legaliai suteikiame jaunimui galimybę šokti per visą naktį“, – teigė M.Ričkutė.
Festivalyje taip pat lankysis svečių iš užsienio: viduramžio muzikos grupė iš Baltarusijos „Stary Olsa“, Kipro elektros tinklų folkloro ansamblis, jaunimo dėmesio tikintys sulaukti dūdmaišių ir būgnų grupė „Auli“ iš Latvijos, vaikų folkloro grupė „Opincuta“ iš Moldovos, tradicinių šokių studija „Ekton Korka“ iš Udmurtijos, folkloro grupė „TaRUTA“ iš Ukrainos, bei svečiai iš Žaliojo Kyšulio Respublikos Bawtuquinhas PBS – Rythem and Drums of Cape Verde. Dar vienas netradicinis pasirodymas – lietuvaitės ir Mozambiko atstovo duetas „RamintaRavioly“. Duetas susikūrė tik šių metų pradžioje Berlyne.
Tris dienas Vilniaus Rotušės aikštėje vyks tautodailininkų mugė „Darbas meistrą giria“. Amatininkų miesteliu kuriam laikui pavirtusioje Rotušėje bus galima išvysti plušančius akmentašius, kalvius, juostų pynėjus, keramikus ar medžio drožėjus.
Etnologė G.Kadžytė kviečia į pasakojamosios tautosakos, juokų, anekdotų ir melų vakarus. |
Mažiausiems festivalio lankytojams skirta vaikų folkloro šventė „Saulytė“. Koncerte dalyvauja vaikų ir jaunimo folkloro grupės iš įvairių Lietuvos kampelių bei svečiai iš Moldovos.
Festivalį 18 val. sekmadienį vainikuos koncertas „Uliokim, broliukai!“, kuriame turėtų pasirodyti visi festivalio dalyviai.
M.Ričkutės teigimu, šiam festivaliui įgyvendinti Vilniaus etninės kultūros centras iš Kultūros ir švietimo ministerijos gavo 50 tūkst. litų. Dar dviem tūkstančiais didesnę sumą tikimasi gauti iš Vilniaus miesto savivaldybės.
Visą festivalio programą galite rasti čia: http://www.etno.lt/index.php/lt/skamba-skamba-kankliai/241-ssk2010