2023 05 20

Galingą smūgį sugėrusi „CBet“ atsitiesė, bet pergale pusfinalį pradėjo „Rytas“

Vos prasidėjus rungtynėms Vilniaus „Rytas“ pasiuntė Jonavos „CBet“ į gilų nokdauną. Nors Virginijaus Šeškaus auklėtiniai atsitiesė ir grasino pateikti staigmeną, pergalę pirmose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio rungtynėse vis tik šventė vilniečiai – 82:74 (28:16, 17:19, 21:17, 16:22).
LKL pusfinalio pirmosios rungtynės: Vilniaus „Rytas“ – Jonavos „CBet“
LKL pusfinalio pirmosios rungtynės: Vilniaus „Rytas“ – Jonavos „CBet“ / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Primename, kad komandos kovoja iki trijų pergalių.

„Rytas“ rungtynes pradėjo spurtu 18:0, tačiau tai nebuvo nokautas.

Atsarginiai „CBet“ žaidėjai sėkmingai įsitraukė į žaidimą ir gerokai apkramtė šią persvarą, grąžindami į rungtynes intrigą.

14-ą rungtynių minutę komandas jau skyrė tik penki taškai (30:25).

Po dviejų kėlinių „Rytas“ buvo priekyje 45:35.

Jonavos komandai per pirmus du kėlinius starto penketo žaidėjai pelnė vos 7 taškus, pataikydami tik 2 metimus iš 14-ikos (2/14, 14 proc.).

Trečiajame kėlinyje skirtumas sumažėjo iki keturių taškų (47:43), tačiau Marcuso Fosterio tritaškiai leido „Rytui“ kvėpuoti lengviau.

„Rytas“ vėl susigrąžino dviženklę persvarą ir pakėlė ją iki 66:50.

Tačiau Jonava baltos vėliavos nekėlė. Likus keturioms minutėms komandas teskyrė šeši taškai (74:68).

Goranas Huskičius pataikė iš po krepšio, o po akimirkos, „Rytui“ išsimetant kamuolį, Martinas Laksa jį perėmė ir išprovokavo M.Fosterio pražangą.

Jo baudų metimai likus 76 sekundėms paliko tik trijų taškų „Ryto“ persvarą (77:74).

Vis dėto kelios klaidos gynyboje ir puolime Jonavos ekipą nutolino nuo staigmenos ir „Rytas“ išpešė pergalę – 82:74.

„Nemėgstu tokių pradžių, nes po to atsiranda atsipalaidavimas.
Džiaugiuosi vyrų gynyba, dėl ko ir pavyko atitrūkti pradžioje.
Bet Jonava parodė, kokia pavojinga gali būti“, – po rungtynių sakė Giedrius Žibėnas, „Ryto“ treneris.

Antrąjį serijos mačą ekipos žais antradienį (gegužės 23 d.) Jonavoje, o į Vilnių pusfinalis sugrįš ketvirtadienį (gegužės 25 d.).

Jei prireiks ketvirtųjų ir penktųjų rungtynių, jos bus žaidžiamos atitinkamai Jonavoje šeštadienį (gegužės 27 d.) bei Vilniuje kitą pirmadienį (gegužės 29 d.).

„Rytas“: Kendale'as McCullumas 20, Marcusas Fosteris 17, Justinas Gorhamas 9, Jaime Echenique ir Gytis Radzevičius po 8, Gytis Masiulis ir Margiris Normantas po 6.

„CBet“: Glynnas Watsonas 20, Jeffery Garrettas ir Goranas Huskičius po 13, Edvinas Šeškus ir Aurimas Majauskas po 7, Vytautas Šulskis 6.