Mero dienotvarkėje buvo oficialiai nurodyti pietūs su G.Vainausku, tačiau R.Šimašius į susitikimą atvyko ne vienas.
Jį lydėjo ir Vilniaus vicemeras bei patarėjas sporto klausimais Linas Kvedaravičius. Tiesa, pats buvęs krepšininkas neseniai pareiškė, kad atsiribos nuo sprendimų, susijusių su Vilniaus „Lietuvos rytu“.
Tam yra rimta priežastis – sezono pabaigoje prie sostinės klubo pagrindinės komandos prisijungė L.Kvedaravičiaus 19-metis sūnus Lukas.
|
|||||||||
|
„Sveikinu Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą su svarbia pergale dėl LKL bronzos. Pirmas žingsnis žengtas. Pokyčiai klube davė vaisių, o jaunimo pasirodymas aikštelėje simbolinis, bet labai svarbus klubo ateičiai.
Pagal užimamas pareigas kuruoju sportą Vilniuje, todėl papildžiau savo viešųjų ir privačių interesų deklaraciją… Kol sūnus atstovaus „Lietuvos ryto“ komandai, nusišalinsiu nuo priimamų sprendimų miesto taryboje, liečiančių klubą“, – tuomet rašė L.Kvedaravičius.
Pamatęs šalia sporto baro susirinkusius fotografus L.Kvedaravičius uždraudė fotografuoti ir neleido savęs užfiksuoti kartu su G.Vainausku. Šis į susitikimo vietą atvyko paslapčia ir fotografų blyksčių išvengė.
Po ilgiau nei valandą trukusio pasitarimo „Stars and Legends“ paliko R.Šimašius ir L.Kvedaravičius. G.Vainauskas išvyko vėliau.
„Per šią vasarą bus didelių esminių pokyčių klubo valdymo struktūroje“, – žurnalistams po susitikimo sakė Vilniaus meras.
R.Šimašius klubo ateities planus aptarė su klubo prezidentu Gedvydu Vainausku. Meras sakė matantis problemų dėl jaunimo įtraukimo ir žiūrovų pritraukimo stebėti rungtynių.
Mero teigimu, šiuo metu savivaldybės trejų metų sutartis su klubu yra įpusėjusi ir jos keisti nenumatoma.
„Lietuvos ryto“ prezidentas teigė, kad apie pinigus su Vilniaus savivaldybės atstovais nekalbėjo: „Prie ko čia aš? Aš nemokamai dirbu, klubas pinigus gavo. Mane pagyrė, kad jau 20 metų vadovauju klubui.“
Prieš susitikimą Vilniaus meras R.Šimašius pripažino, kad klubo prezidento rasistinės kalbos į jų pietus įnešė „papildomų, nelabai šviesių spalvų“.
R.Šimašius 15min patvirtino, kad savivaldybė planuoja mažinti paramą Vilniaus „Lietuvos rytui“.
„Jau pasibaigus LKL sezonui buvo klausimų, nes mūsų netenkina klubo rezultatai. Vilniaus savivaldybė remia sportą, bet ne besąlygiškai. Su klubu turime trejų metų sutartį. Tačiau sutartyje yra numatytos ir sąlygos. Klubas nepasiekė reikiamų rodiklių. Be to, sportas – tai yra ir pagarba bei etika. Tokios kalbos yra visiškai nepriimtinos“, – kalbėjo Vilniaus miestui vadovaujantis liberalas.
Vicemeras L.Kvedaravičius ryte teigė, kad savivaldybė dar nenutarė, kokių veiksmų imtis, tačiau „reakcija, be abejo, bus“.
Vilniaus savivaldybė yra viena iš „Lietuvos ryto“ klubo dalininkių ir 2017 metais Vilniaus miesto biudžete krepšinio klubui „Lietuvos rytas“ buvo numatyta 1,158 mln. eurų dotacija.
Rasistiniai pareiškimai nuskambėjo Europoje
Dar antradienį „Lietuvos ryto“ klubo vadovas G.Vainauskas iškilmingoje Lietuvos krepšinio lygos (LKL) uždarymo ceremonijoje Trakų pilyje skubėjo atsiimti ordiną už nuopelnus Lietuvos krepšiniui.
G.Vainauskas džiaugėsi, kad yra vienintelis LKL klubo vadovas, savo poste išsilaikęs 20 metų. Tačiau šis pasiekimas susvyravo ketvirtadienį.
„Visada buvo požiūris, kad daugiau kaip dviejų juodų... dviejų juodaodžių krepšininkų komandoje neturi būti. Atsitiko taip, kad treneris Tomas Pačėsas mėgsta žaisti su juodais žaidėjais, juos kontroliuoti, auklėti ir viską daryti.
Atsitiko taip, kad atsirado keturi juodi žaidėjai, susibūrė tokia, kaip pavadinti, jų gauja. Negalima taip – maksimum du juodaodžiai žaidėjai. Per dvidešimties metų praktiką aš galiu pasakyt – ir visos komandos taip turėtų daryti. Ne daugiau kaip du juodaodžiai“, – savo išmintimi „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje dalijosi G.Vainauskas.
Šie rasistiniai pasisakymai labai greitai išplito socialiniuose tinkluose ir sukėlė nepasitenkinimo bangą Europos žiniasklaidoje ir tarp garsiausių Eurolygos krepšininkų.