2022 02 19

Vilnius verkia: „Lietkabelis“ KMT pusfinalyje dramatiškai patiesė „Rytą“

Tai buvo finalo vertas mūšis „Avia Solutions Group“ arenoje. Šeštadienio vakarą antrajame Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) pusfinalyje Vilniaus „Rytas“ keletą kartų bėgo pirmyn, Panevėžio „Lietkabelis“ rankų nenuleido, o bilieto į finalą likimas sprendėsi pačioje susitikimo pabaigoje. Raumenis galiausiai parodė „Lietkabelis“, triumfavęs 82:80.
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalis "Rytas" - "Lietkabelis"
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalis "Rytas" - "Lietkabelis" / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Džordže Gagičius dėl COVID-19 negalėjo padėti Panevėžio komandai šiose rungtynėse, tad „Rytas“ iškart pradėjo atakuoti varžovų aukštaūgius. 20:7 vienu metu pirmavo sostinės komanda, bet tuomet varžovai atsakė spurtu 8:0 – po pirmojo kėlinio „Rytas“ pirmavo 20:15.

Antrajame kėlinyje po Margirio Normanto sudėtingo tritaškio ir Arno Butkevičiaus keturių iš eilės greitų taškų skirtumas vėl šoktelėjo (30:22), bet „Lietkabelis“ po kiekvieno niukso rado atsakymą – per pertrauką vilniečiai buvo priekyje 41:37.

Pertraukos metu 15min žurnalistui teko matyti kaip policija iš arenos išmeta keletą padauginusių sirgalių. Vienas jų, pasipuošęs Miuncheno „Bayern“ futbolo marškinėliais, nesivaldė ir įkvėpęs gryno oro – ėmė elgtis nekontroliuojamai, jam galiausiai uždėti antrankiai.

Trečiajame kėlinyje į aikštę sugrįžo Nikola Radičevičius, kuris pirmojoje pusėje gavo traumą ir paliko aikštę susiėmęs už čiurnos. Nors akivaizdžiai šlubčiojo, gynėjas rodė charakterį, o tai persidavė ir „Lietkabelio“ žaidimui. Prieš lemiamą ketvirtį Panevėžio ekipa buvo priekyje 63:60.

Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalis "Rytas" - "Lietkabelis"

Paskutiniajame kėlinyje kova vyko iki paskutinių sekundžių, o ją laimėjo panevėžiečiai.

„Rytas“ šiose rungtynėse vertėsi be Speedy Smitho, kuris užsikrėtė COVID-19.

Vytenis Lipkevičius su 16 taškų buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. Jis atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 23 naudingumo balus. Puolėjui būnant aikštėje, „Lietkabelis“ pelnė net 14 taškų daugiau nei varžovai.

Arnas Butkevičius buvo kertinis „Ryto“ žaidėjas: 15 taškų, 8 atkovoti kamuoliai, 5 išprovokuotos pražangos, 3 perimti kamuoliai ir 22 naudingumo balai.

„Lietkabelis“ pataikė 58 proc. dvitaškių (19/33) ir 32 proc. tritaškių (9/28). Vilniečiai iš arti atakavo 56 proc. (20/36), iš toli – 32 proc. (8/25) tikslumu.

„Rytas“: I.Buva 21 (5 atk. kam.), A.Butkevičius 15 (8 atk. kam., 22 naud. bal.), M.Normantas, G.Radzevičius (8 atk. kam.) ir J.Williamsas po 10, V.Kariniauskas 8 (9 rez. perd., 5 kl.), M.Girdžiūnas ir T.Leissneris po 3.

„Lietkabelis“: V.Lipkevičius 16 (7 išpr. praž., 23 naud. bal.), G.Orelikas 15, D.Giedraitis 12, K.Žemaitis 10, K.Berzinis ir N.Radičevičius po 7, P.Kalaitzakis ir G.Maldūnas po 6 (9 atk. kam.), K.Giedraitis 3.

Finale „Lietkabelio“ jau laukia „Žalgirio“ komanda, pirmajame pusfinalyje nukovusi „Šiaulius“.

Rungtynių eiga. „Rytas“ – „Lietkabelis“

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“

40 min. Viskas. Rungtynės baigėsi.

Likus 2,3 sek. V.Lipkevičius įmetė vieną baudą.

Likus 2,7 sek. A.Butkevičius perėmė kamuolį ir dėjo iš viršaus – 80:81.

Likus 12 sek. Pražanga puolime M.Girdžiūnui.

Likus 15 sek. D.Giedraitis pataikė nuostabų dvitaškį – 81:78.

Likus 37 sek. „Rytas“ neužpuolė.

Likus 48 sek. G.Maldūnas nepataikė iš po krepšio.

39 min. „Lietkabelis“ dukart vienos atakos metu atkovojo kamuolį puolime, bet neužpuolė, o G.Radzevičius pataikė tritaškį. „Lietkabelis“ priekyje tašku – 79:78.

37 min. G.Radzevičius šaltakraujiškai smeigė iš toli – 75:79.

36 min. V.Kariniauskas pataikė iš toli, tuo pačiu jam atsakė K.Berzinis. Kitoje atakoje iš toli taikliai smeigė ir P.Kalaitzakis – 79:72.

35 min. I.Buva pataikė dvitaškį – 69:73.

34 min. G.Orelikas jau buvo pametęs kamuolį, bet sugebėjo pelnyti akrobatinį dvitaškį. I.Buva pataikė vieną baudos metimą. „Lietkabelis“ priekyje – 73:67.

33 min. J.Williamsas pergudravo G.Maldūną ir pelnė dvitaškį, G.Radzevičius sumetė baudų metimus. Panevėžiečių persvara susitraukė – 67:66.

M.Normantas prasižengė penktą kartą. Jo pasirodymas šiandien baigtas.

31 min. G.Maldūnas ir D.Giedraitis pelnė po dvitaškį – 67:62.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“ 60:63

30 min. D.Giedraitis tritaškiu vedė panevėžiečius į priekį, J.Williamsas atsakė dvitaškiu. G.Maldūnas gavo stogą, bet antru bandymu pataikė dvitaškį. Baudų metimais kėlinį uždarė P.Kalaitzakis.

29 min. Ant suolo pasodintas N.Radičevičius buvo itin piktas. Jis kumščiu trenkė į LED ekranus. Garsas buvo didelis. Turėjo skaudėti. Vilniečiai tuo tarpu vėl priekyje – 58:57.

27 min. G.Žibėnas užsidirbo techninę pražangą. N.Radičevičius šlubčioja, tačiau žaidžia. Tai gali kainuoti daug ateityje, tačiau svarbiausia jam tai, kas nutiks šiandien – 57:56.

26 min. Taškais apsikeitė K.Berzinis ir V.Kariniauskas – 52:52.

25 min. I.Buva lygino rezultatą dvitaškiu – 50:50.

24 min. N.Radičevičius grįžo į aikštę! Koks pasiaukojimas! A.Butkevičius iš antro karto pataikė iš po krepšio, „Rytas“ vėl buvo priekyje, bet G.Orelikas smeigė iš toli – 48:48.

23 min. G.Maldūnas užvedinėja komandos draugus ir sirgalius, išprovokavęs I.Buvos pražangą puolime.

22 min. M.Girdžiūno tritaškis net nesiekė lanko. K.Žemaitis išvedė panevėžiečius į priekį – 45:44.

21 min. Pertraukos metu šių eilučių autoriui teko matyti kaip iš arenos yra išmetami keli sirgaliai. Tiesa, to neužteko. Lauke vyrai ėmė siautėti – bent vienam jų policininkai uždėjo antrankius.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“ 43:39

20 min. Na ką, „Rytas“ priekyje, tačiau tik 4 taškais po dviejų kėlinių.

Tribūnose taip karšta, kad ką tik policija išvedė iš arenos keletą sirgalių.

19 min. Į I.Buvos baudų metimus dvitaškiu atsakė G.Orelikas. M.Normantas įkrėtė iš toli ir kiek padidino persvarą – 41:37.

18 min. N.Radičevičius susižeidė „Lietkabelio“ atakos metu, tuomet iš paskutinių leidosi į dar vieną greitą išpuolį ir, pelnęs du taškus, griuvo susiėmęs už čiurnos. Gali būti rimta netektis „Lietkabeliui“.

17 min. T.Leissneris prasižengė prieš iš trijų taškų zonos metusį V.Lipkevičių. Šis sumažino atsilikimą iki minimalaus – 33:34.

16 min. N.Radičevičius pataikė tritaškį, V.Lipkevičius iš po krepšio. Komandas vėl teskiria du taškeliai – 32:30.

15 min. G.Orelikas dar kartą pataikė iš toli – 25:30.

13 min. K.Giedraitis dvitaškiu su pražanga skirtumą sumažino iki minimalaus. M.Normantas vėl truktelėjo „Rytą“ sunkiu tritaškiu, A.Butkevičius pelnė keturis taškus greitose atakose – 30:22.

12 min. T.Leissneris pataikė iš toli, K.Žemaitis – iš arti. N.Čanakas gavo įspėjimą už ginčus su teisėjais. „Rytas“ priekyje – 23:19.

11 min. G.Orelikas mažino atsilikimą baudų metimais – 17:20.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“ 20:15

10 min. V.Lipkevičius įsmeigė iš toli, o kitoje atakoje pelnė dvitaškį su pražanga. Riaumojo puolėjas ant parketo, jis artino panevėžiečius prie varžovų.

9 min. D.Giedraitis atsakė penkiais taškais iš eilės ir gaivina „Lietkabelį“. Kol kas Vilniuje šventė – 20:10.

7 min. M.Girdžiūno tritaškis ir persvara jau dviženklė. G.Maldūnas nubaustas nesportine pražanga už smūgį alkūne į veidą M.Normantui – 18:5.

6 min. A.Butkevičius tėškė tritaškį iš aikštės kampo, N.Čanakas prašė minutės pertraukėlės. Vilniečiai namuose šeimininkauja – 13:5.

5 min. I.Buva toliau renka taškus iš po krepšio, G.Orelikas pataikė tritaškį. Vilniečiai pirmauja – 8:5.

4 min. G.Radzevičius pataisė netikslų I.Buvos metimą – 6:2.

3 min. Labai gražus L.Ulecko perdavimas pro nugarą, kurį taškais pavertė I.Buva – 4:2.

2 min. K.Žemaičio puikus reidas ir dvitaškis iš po krepšio – 2:2.

1 min. Taškų sąskaitą šiose rungtynėse atidarė I.Buva – 2:0.

Starto penketai:

„Rytas“: Vaidas Kariniauskas, Gytis Radzevičius, Lukas Uleckas, Arnas Butkevičius, Ivanas Buva.

„Lietkabelis“: Dovydas Giedraitis, Kristupas Žemaitis, Vytenis Lipkevičius, Gediminas Orelikas, Kasparas Berzinis.