Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2019 02 16 /19:22

Įspūdingas Ch.Kramerio šou įkvėpė „Rytą“ pergalei KMT pusfinalyje

Chrisas Krameris per pirmąjį kėlinį pataikė 5 tolimus metimus iš 5-ių ir įkvėpė Vilniaus „Rytą“ pergalei prieš Klaipėdos „Neptūną“. Tris kėlinius dominavę vilniečiai Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalio mačą laimėjo 86:72 (33:23, 24:10, 20:16, 9:23).
Chrisas Krameris
Chrisas Krameris / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Rytas“ buvo pralaimėjęs paskutines namų rungtynes Klaipėdos krepšininkams, tačiau šįkart intrigos „Siemens“ arenoje beveik nebuvo.

Kai 18 taškų per pirmąjį ketvirtį pelnęs Ch.Krameris sėdo ant suolo, „Rytas“ apsukų nemažino. Puikiai į žaidimą įsiliejo ir Eimantas Bendžius bei DJ Seeley, o „Rytas“ jau antrajame kėlinyje ėmė triuškinti „Neptūną“.

Po dviejų kėlinių „Rytas“ buvo priekyje 57:33.

Kaziui Maksvyčiui nepavyko užkurti komandos variklio per didžiąją pertrauką ir antroji mačo pusė tapo formalumu.

Trečiajame kėlinyje vilniečių persvara buvo pasiekusi 31 taško ribą (69:38).

Tiesa, mačo pabaigoje, kai Dainius Adomaitis į aikštę metė komandos jaunimą, „Neptūnui“ pavyko sumažinti atsilikimą ir išvengti triuškinančio pralaimėjimo.

„Rytas“ per pirmąjį kelinį pataikė net 9 tritaškius iš 11-ikos, o rungtynes užbaigė su 46 proc. tritaškių pataikymu (12/26).

„Neptūnas“ pataikė 7 tritaškius iš 28-ių (25 proc.), įskaitant visus aštuonis netikslius tolimus metimus, kuriuos paleido Tomas Delininkaitis (0/5) ir Devidas Gailius (0/3).

Pastarasis pelnė tik 2 taškus ir sužaidė blankiausias rungtynes po sugrįžimo į „Neptūną“.

Vienas „Neptūno“ lyderių Jerai Grantas šiame mače ant parketo praleido tik 5 minutes. Pirmajame kėlinyje amerikietis pajuto čiurnos skausmus ir į aikštelę nebesugrįžo.

„Rytui“ 80 proc. visų taškų (66) pelnė starto penketo žaidėjai, „Neptūnui“ 57 proc. – atsarginiai krepšininkai (41).

Nugalėtojai sekmadienį 17.40 val. finale susitiks su „Žalgiriu“, kuris 89:58 sutalžė Panevėžio „Lietkabelį“. Klaipėdos ir Panevėžio ekipos nuo 14 val. kovos dėl trečiosios vietos.

„Rytas“: Chrisas Krameris 20 (5/7 trit.), Eimantas Bendžius 15, D.J. Seeley 14, Arnas Butkevičius 10, Mindaugas Girdžiūnas 9.

„Neptūnas“: Lorenzo Williamsas 13, Kyle‘as Weaveris ir Džiugas Slavinskas po 10, Laimonas Kisielius, Paulius Dambrauskas ir Gytis Masiulis po 8.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Rungtynių eiga:

40 min. „Ryto“ puolimas visiškai apmirė, išsigandęs jaunimas šaudė tuščiais šoviniais ir leido „Neptūnui“ išvengti triuškinančio pralaimėjimo (84:70).

38 min. „Ryto“ jaunimo klaidos leido „Neptūnui“ sukurti dvi greitas atakas (83:65).

37 min. „Ryto“ penkete – vien jaunimas (D.Sirvydis, M.Normantas, L.Kvedaravičius, A.Pilauskas, M.Echodas). „Neptūnas“ kiek sušvelnino atsilikimą (83:61).

35 min. Kyle'as Weaveris sužaidė kelis sėkmingus epizodus iš eilės (81:55).

33 min. D.Adomaitis, nepaisant milžiniško skirtumo, toliau aikštėje laikė pagrindinius žaidėjus. Žaidimo tempas gerokai sulėtėjo, o skirtumas nemažėjo (79:49).

28 min. E.Bendžiaus ir A.Parachouskio taškai (75:47).

26 min. Šeši iš eilės Pauliaus Dambrausko taškai kiek atgaivino „Neptūno“ puolimą (71:47).

24 min. A.Butkevičius ir L.Kisielius apsikeitė tolimais šūviais (69:41).

23 min. DJ Seeley užteko kelių judesių, kad už nugaros paliktų S.Galdiką (64:36)

22 min. Laimonas Kisielius pataikė iš toli, bet „Rytas“ vėl smogė E.Bendžiaus tritaškiu ir A.Butkevičiaus dėjimu (62:36).

20 min. 10 tolimų metimų iš 16-ikos pataikęs „Rytas“ po dviejų kėlinių pirmavo 57:33. „Mes nebuvome pasiruošę žaisti. Žaisdami tokiu tempu mes nieko negalėjome padaryti“, – per pertrauką BTV sakė L.Williamsas.

18 min. Į aikštę grįžęs Ch.Krameris iškart ėmėsi darbo – it ant lėkštutės padėjo kamuolį A.Butkevičiui (55:29).

17 min. „Neptūnas“ giliame nokdaune. Sudėtingo prasiveržimo metu DJ Seeley pelnė du taškus su pražanga ir rezultatas šoko iki 53:27.

15 min. V.Slavinskas centruodamas smogė E.Bendžiui į galvą ir užsidirbo nesportinę pražangą puolime.

14 min. Martynas Echodas ir Dž.Slavinskas susistumdė. „Ryto“ krepšininkas nubaustas nesportine pražanga. Maža paguoda „Neptūnui“, kurio atakos tapo padrikos ir neefektyvios (46:27).

13 min. E.Bendžiaus ir M.Girdžiūno taškai didino „Ryto“ persvarą (42:26).

11 min. Ch.Krameris atliko perdavimą Arciomui Parachouskiui bet šeštąjį tritaškį prametė ir buvo pasodintas ant suolo. Iš toli pataikė L.Williamsas (35:26).

10 min. Ch.Krameris! Dar vienas tritaškis! Džiugas Slavinskas atsakė tuo pačiu... bet Ch.Krameris įsūdė penktą tolimą metimą iš eilės! „Ryto“ gynėjo sąskaitoje – jau 18 taškų (33:23). „Rytas“ per pirmąjį kelinį pataikė net 9 tritaškius iš 11-ikos.

9 min. Mindaugas Girdžiūnas taip pat įsitraukė į tritaškių šou – 27:18.

8 min. Ch.Krameris! Iš pradžių vienas prieš vieną apžaidė S.Galdiką, o po to smeigė du iš eilės tritaškius! Neįtikėtinas Ch.Krameris jau pelnė 12 taškų (3/3 trit.). „Neptūną“ tempė E.Bendžiaus gynybą taršęs Gytis Masiulis (24:18).

7 min. Deividas Gailius prametė iš toli, bet Simas Galdikas atkovojo kamuolį ir pelnė du taškus su pražanga (13:12). Chrisas Krameris atsakė tritaškiu (16:12).

5 min. Eimantas Bendžius greitos atakos metu pataikė iš toli, ir tai įsiutino K.Maksvytį, kuris akimirksniu paprašė minutės pertraukėlės (13:10). Tai jau spurtas 9:0.

4 min. L.Williamsas smeigė dar vieną tritaškį, bet „Rytas“ smogė atgal – iš toli pataikė ir Arnas Butkevičius, ir DJ Seeley (10:10).

2 min. Lorenzo Williamsas, „Neptūno“ įžaidėjas, puikiai pradėjo rungtynes, pelnydamas penkis taškus (4:7).

Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?