2023 07 21

Tris kėlinius be tritaškių žaidusios 19-metės krito ketvirtfinalyje

Niekaip iš toli tris kėlinius pataikyti negalėjusios Lietuvos 19-metės krepšininkės pralaimėjo pasaulio čempionato šeimininkėms ispanėms ir tęs kovą dėl 5-8 vietų.
Rungtynių akimirka / FIBA.com nuotr.
Temos: 1 Justė Jocytė

Praėjusių metų Europos U18 čempionato finalo pakartojime, kuris tuomet baigėsi lietuvių pergale 78:75, šįkart pranašesnės buvo ispanės – 49:67.

Jos laimėjo U19 (iki 19 metų) pasaulio čempionato ketvirtfinalį ir tęs kovą dėl medalių, o Viliaus Stanišausko auklėtinės dėl 5-8 vietų dabar žais su Malio jaunosiomis krepšininkėmis.

FIBA.com nuotr./Ispanės sėkmingai stabdė ir Justę Jocytę, ir kitas lietuves

Itin dažnai klydusios ir pro šalį iš toli tris kėlinius metusios lietuvės (0/13 per pirmas 30 minučių) prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 18 taškų (33:51).

Pagaliau prabilusios iš toli mūsiškės grąžino nedidelę viltį – skirtumas susitraukė iki 10 taškų likus žaisti 6 minutes (45:55). Deja, lietuvės vėl užstrigo puolime, o ispanės klaidų nebedarė.

Vien patekusios tarp 8 geriausių pasaulio rinktinių mūsiškės pakartojo geriausią šalies rezultatą – 2001 ir 2009 metais U19 pirmenybėse mūsiškės užėmė 8 vietą, tad vis dar gali pagerinti šį pasiekimą.

17-metė rinktinės lyderė Justė Jocytė pelnė 11 taškų (3/5 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.) vos per 17 minučių ir surinko 8 naudingumo balus.

FIBA.com nuotr./Justė Jocytė

Dar prieš čempionatą traumą patyrusi ir per skausmus žaidusi J.Jocytė trečiojo kėlinio viduryje visam laikui sėdo ant suolo ir nuo jo nebepakilo.

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai rinktinėje žaidė Gerda Raulušaitytė, pelniusi 14 taškų (5/10 dvit., 4/4 baud.), sugriebusi 9 kamuolius ir surinkusi 19 naudingumo balų.

FIBA.com nuotr./Gerda Raulušaitytė

Lietuva U19: Gerda Raulušaitytė 14 (9 atk. kam.), Justė Jocytė 11, Viltė Andrunavičiūtė 8 (1/7 trit.), Ugnė Sirtautaitė 6 (6 atk. kam., 5 klaid.), Neda Pliatkutė 5 (6 atk. kam., 5 klaid.), Rusnė Augustinaitė 3 (1/9 trit.), Gabrielė Sederevičiūtė 2, Erika Kraujelis, Sintija Aukšikalnytė, Vivien Pupkevičiūtė, Austė Jurevičiūtė ir Ugnė Grigaliūnaitė – po 0.

Ispanija U19: Iyana Martin 18 (4/4 trit., 5 atk. kam.), Awa Fam (11 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Carla Brito (5 atk. kam.) – po 12, Elena Buenavida 10 (5 rez. perd.).

Ketvirtas kėlinys

Rusnė Augustinaitė pagaliau pataiko pirmąjį tritaškį, o 9:2 lemiamą ketvirtį pradedančios lietuvės rodo atsigavimo ženklus (42:53). Deja, ispanės netrukus atsako savo spurtu ir ramiai laimi rungtynes (49:67).

Trečias kėlinys

Vis dar nė vieno taiklaus tolimo metimo... (0/13 – 0 proc.). 13 klaidų ir ne mažėjantis, o didėjantis atsilikimas (33:51). Lieka 10 minučių, bet V.Stanišausko auklėtinėms prireiks stebuklo, norint išsigelbėti.

Antras kėlinys

Lietuvės ir toliau niekaip negali pataikyti iš toli – 0/10 (0 proc.). Mūsiškės kol kas yra atlikusios vos 2 rezultatyvius perdavimus ir praradusios net 8 kamuolius. J.Jocytės sąskaitoje 9 taškai, bet Europos U18 čempionės ir toliau stringa puolime – 20:35. Dar viena didžiulė bėda – ispanių atkovoti kamuoliai po lietuvaičių krepšiu (10).

Pirmas kėlinys

Rungtynių pradžia lietuvėms – tiesiog košmariška. Kamuolys slysta it sviestu išteptas, metimai nekrenta ir per pirmąsias 6 minutes mūsiškės jau atsilieka 3:11. Po pirmųjų 10 minučių – 7:19. Ispanės kol kas sėkmingai tvarkosi ir su J.Jocyte, kuri turi 3 taškus.

Prieš rungtynes

Verta pažymėti, kad lietuvės ir ispanės pernai kovėsi U18 Europos čempionato finale. Tuomet mūsiškės išplėšė auksą – 78:75.

Šiose pirmenybėse ispanės kol kas skina tik pergales. Savų sirgalių akivaizdoje jos 83:68 susitvarkė su australėmis, 72:59 – su prancūzėmis, net 74:35 – su argentinietėmis ir aštuntfinalyje 93:65 pranoko Taivaną.

Lietuvės pasaulio čempionatą pradėjo pergalėmis prieš braziles (71:45) ir itales (84:66), tuomet suklupo kovoje su japonėmis (78:80) dėl pirmos vietos grupėje, o į ketvirtfinalį žengė po pergalės 86:64 prieš Egiptą.