25-erių arbitrui praėjęs sezonas čempionate buvo debiutinis, tačiau teisėjauti jis pradėjo jau kone prieš dešimtmetį. D.Kairys papasakojo apie aplinkybes, kuriomis jis pirmą kartą, būdamas 15-os, švilpė krepšinio rungtynėse.
„Esu iš Marijampolės, ten pradėjau ir teisėjo karjerą. Pirmi kartai buvo vykstant mokykloje tarpklasinėms rungtynėms. Mokytojas pats teisėjavo ir jo paprašiau, kad leistų man pabandyti. Buvo rožinis švilpukas, žaidė draugai ir tiesiog reikėjo teisėjauti“, – pasakojo pašnekovas.
Svarbi teisėjo kasdienybės dalis – darbas su savimi ir gili savianalizė, vedanti tobulėjimo keliu.
„Sezono pradžioje pradėjau dirbti su sporto psichologu. Gavosi labai geras rezultatas, nes tai darbas pačiam su savimi. Jei jauti, kad nepataikei su švilpuku, padarei klaidą, tuomet yra labai svarbu save nuteikti psichologiškai, atsekti, ką tuomet galvojai. Dažniausiai norime pasiduoti emocijoms. Ką bandėme įdiegti ir kas man visai pavyko – salė gali pakilti, pats jauti, kad padarei klaidą, bet randi sau žodžių, pagiri, prisimeni kažkokį sėkmingą momentą, jog kuo greičiau užmirštum klaidą ir koncentruotumeis į rungtynes“, – apie savo naudojamą metodą kalbėjo teisėjas.
Vienas aistruolis paklausė D.Kairio apie sklindančias kalbas, kad jo paslaugomis domisi Eurolyga. Arbitras neneigė, kad patekti į stipriausią Senojo žemyno klubinį turnyrą yra jo svajonė, tačiau iki jos dar reikia paplušėti.
„Kalbos yra kalbos, ne paslaptis, kad teisėjavau Kaune vykusiame jaunimo Eurolygos turnyre. Ten teisėjavau, stengiausi išlikti savimi, parodyti, koks esu. Galbūt ir esu tame radare, bet negaliu sustoti ir sakyti, kad Eurolyga čia pat. Tai motyvuoja, bet turi apie tai negalvoti, į kiekvienas rungtynes ateiti pasiruošęs žingsnis po žingsnio tapti geresniu teisėju. Tai veikia kaip motyvacija“, – teigė laidos svečias.
Taip pat pokalbyje D.Kairys papasakojo, kaip teisėjai mokosi naudoti rankų gestus, kokį kelią nueina arbitrai, kol patenka į „Betsafe-LKL“, dalinosi mintimis apie moteris teisėjas, savo antrąją duoną ir kolegų vienybę.