Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 08 17 /21:45

Iki medalių liko žingsnis: iš duobės lipę jaunučiai triumfavo pratęsime

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinė – per žingsnį nuo Europos čempionato medalių. Tomo Purlio auklėtiniai dramatiškose ketvirtfinalio rungtynėse per pratęsimą 79:68 (15:27, 18:14, 18:15, 16:11, 12:1) palaužė Turkiją ir penktadienį kovos dėl bilieto į finalą.
Lietuvos jaunučių rinktinė
Lietuvos jaunučių rinktinė / FIBA nuotr.

Iki tol su vėjeliu pro visus varžovus praskridusi Lietuvos rinktinė susidūrė su rimtomis bėdomis jau pačioje susitikimo pradžioje.

Nesugebėjo lietuviai pažaboti 10 taškų vien per pirmą ketvirtį pelniusio turkų lyderio Demiro Dogano, o sužaidus 10 minučių komandas jau skyrė 12 taškų – 15:27.

Dviženklį pranašumą, kuris buvo pasiekęs ir 13 taškų, turkai išlaikė ir antrajame ketvirtyje, o įpusėjus rungtynėms vis dar pirmavo 41:33.

Į atlapus varžovams lietuviai ėmė kibti trečiajame kėlinyje. Mantas Laurenčikas sužaidus keturias minutes po ilgos pertraukos išlygino rezultatą (45:45), tiesa, kėlinį vėl kiek geriau sužaidė ir po 30 minučių 56:51 pirmavo Turkijos 16-mečiai.

Galiausiai, nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. M.Laurenčikas baudų metimais likus 1 minutei ir 44 sekundėms išvedė lietuvius į priekį (67:65), bet turkai prasidėjus paskutinei minutei nusiėmė kamuolį po netaiklaus metimo ir pelnė du taškus – 67:67.

Kitoje atakoje Kristupas Smirnovas nepataikė tritaškio, bet turkų žaidėjas sužingsniavo ir Lietuvai liko 24,4 sek. surengti paskutinę ataką. Jos smaigalyje atsidūrė M.Laurenčikas, bet gynėjo bandymas pasižymėti dvitaškiu nuo lentos nebuvo tikslus ir komandos keliavo žaisti pratęsimą.

Visgi jame išryškėjo lietuvių pranašumas. Mūsiškiai jau per pirmas kelias atakas susikrovė pranašumą (73:68), o turkams niekaip nepralaužiant lietuvių gynybos tašką rungtynėse padėjo keturis taškus iš eilės pelnęs K.Smirnovas ir baudų metimus ramiai realizavęs M.Laurenčikas – tik tašką per visą pratęsimą praleidę lietuviai paskutinę minutę atitolo 79:68 ir žengė į pusfinalį.

Jame lietuviai penktadienį 19.45 val. žais prieš grupių etape jau nugalėtą Izraelį arba Graikiją.

Iki ketvirtfinalio rungtynių Tomo Purlio treniruojama 16-mečių ekipa Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjėje vykstančiame turnyre buvo įveikusi visus: laimėjo prieš Prancūziją (73:41), Nyderlandus (80:73) ir Izraelį (98:69) grupių etape, o aštuntfinalyje net 97:48 sudaužė Daniją.

Lietuva: Mantas Laurenčikas 23 (6/11 dvit., 8/9 baud., 5 atk. kam.), Nojus Indrušaitis 17 (9/10 baud., 7 atk. kam.), Kristupas Smirnovas 12 (8 atk. kam.), Paulius Narvilas 9 (8 atk. kam.).

Turkija: Yagizas Aksu 16, Demiras Doganas 11, Keremas Erdemas 9.