2021 02 14

Karaliaus Mindaugo taurė lieka Kaune: finale „Žalgiris“ supančiojo „Lietkabelį“

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės finale – Kauno „Žalgirio“ dominavimas. Stipriausia Lietuvos komanda pademonstravo solidžią gynybą, nuo pat susitikimo pradžios kontroliavo situaciją aikštėje, o finalinė rungtynių sirena „Cido“ arenoje signalizavo užtikrintą žalgiriečių pergalę prieš Panevėžio „Lietkabelį“ rezultatu 76:69 (19:8, 18:20, 21:13, 18:28).

Karaliaus Mindaugo taurė lieka Kaune. Žalgiriečiai šalies krepšinio taurę laimi antrus metus paeiliui ir ketvirtą sykį klubo istorijoje.

„Lietkabeliui“ tai buvo antrasis KMT finalas. Panevėžiečiai savo medalių kolekcijoje dabar turi du KMT sidabrus ir net tris bronzas.

Čempionų ekipoje puikų pasirodymą finale surengė Thomas Walkupas – amerikiečio sąskaitoje 18 taškų, 8 rezultatyvūs perdavimai, net 5 perimti kamuoliai ir 26 naudingumo balai.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Joffrey Lauvergne

14 taškų žalgiriečiams pridėjo Nigelas Hayesas, 11 – Joffrey Lauvergne'as, kuris ir buvo išrinktas naudingiausiu finalo ketverto krepšininku.

Prancūzas išsiskyrė pusfinalio mače, kuriame pelnė net 28 taškus ir sugriebė 10 kamuolių.

„Cido“ arenos šeimininkams 17 taškų pelnė Kyle'as Vinalesas, liūto dalį taškų surinkęs ketvirtajame kėlinyje.

Jei pusfinalio susitikime su Klaipėdos „Neptūnu“ žalgiriečiai savo varikliuką pilnu pajėgumu užkūrė tik ketvirtajame kėlinyje, tai mūšyje dėl aukso svečiai Eurolygos rėžimą įjungė nuo pirmųjų rungtynių minučių.

Kauniečiai nedemonstravo stebuklų puolime, tačiau gynyboje dirbo nepriekaištingai, o suledėjęs „Lietkabelis“ per pirmą ketvirtį prametė visus 5 tritaškius, padarė net 9 klaidas ir po pirmo ketvirčio atsiliko 8:19.

Antrajame kėlinuke „Žalgiris“ toliau užtikrintai laikė žaidimo vadeles savo rankose. Panevėžiečiai akimirkomis surengdavo mini išpuolius, tačiau į juos labai greitai atsakymą surasdavo ir svečiai iš Kauno. Visgi kėlinį šeimininkams pavyko užbaigti kiek pozityvesne nata, kuomet „Lietkabelis“ pagaliau pataikė savo pirmą tritaškį, spurtavo 5:0 ir į pertrauką patraukė turėdamas jau vienženklį deficitą (37:28).

Antroji trečiojo kėlinio pusė tapo šio finalo lūžiu. „Lietkabelis“ laikėsi per kovinį atstumą, tačiau žaibiškai šeimininkų žaidime ir vėl pasipylė klaidos, kurias „Žalgiris“, o išskirtinai – Thomas Walkupas, vertė labai lengvais taškais. Pagaliau įsišaudė ir keletą svarbių tritaškių pataikęs Marius Grigonis, kėlinį žalgiriečiai baigė spurtu 13:2 ir pirmavo 58:41.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje paskutinį „Cido“ arenos šeimininkų spurtą inicijuoti dar bandė tritaškį pataikęs Kyle'as Vinalesas, tačiau vinį į varžovų karstą įkalė skrajojantis Nigelas Hayesas, sukūręs turbūt gražiausią finalo epizodą – efektingu dėjimu į krepšį pataisė netaiklų komandos draugo metimą. Rungtynių pabaigoje K.Vinalesas beveik vienas pats „Lietkabelį“ nuo 22 taškų deficito priartino iki vienženklio, tačiau sparčiai tiksintis laikas buvo žalgiriečių sąjungininkas – kauniečiai triumfavo 76:69.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“

Abi komandos nepasižymėjo solidžiu taiklumu iš tolimojo nuotolio („Žalgiris“ – 30 proc., „Lietkabelis“ – 23 proc.).

Kovą po krepšiu nežymiai laimėjo panevėžiečiai (31:27), tačiau jie padarė net 18 klaidų, po kurių svečiai surinko 10 lengvų taškų.

Kauno „Žalgiris“: Thomas Walkupas 18 (26 naud. bal.), Nigelas Hayesas 14, Joffrey Lauvergne'as 11 (5/6 dvit.), Augustine'as Rubitas 8, Marius Grigonis (2/9 dvit.) ir Rokas Jokubaitis po 7, Paulius Jankūnas 6 (6 atk. kam.), Artūras Milaknis 3, Karolis Lukošiūnas 2, Martinas Gebenas 0, Steve'as Vasturia ir Marekas Blaževičius nerungtyniavo.

Panevėžio „Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas 17, Gytis Masiulis 11 (6 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 10 (9 atk. kam., 4 rez. perd., 20 naud. bal.), Margiris Normantas (13 naud. bal.) ir Vytenis Lipkevičius po 9, Paulius Valinskas 7, Troy'us Barniesas 4, Džordže Gagičius 2 (6 kl., 5 praž.).

Rungtynių eiga

IV kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“

40 min. „Žalgirio“ ekipa rungtynes laimi rezultatu 77:69

39 min. Tai yra viskas – N.Hayesas siunčia tolimą bombą (75:65).

38 min. Po V.Lipkevičiaus tritaškio skirtumas vėl vienženklis (72:63).

37 min. N.Čanakas piktinasi sekretoriato darbu ir užsidirba techninę pražangą (70:57).

36 min. Kauniečiams atsipalaiduoti nevalia. K.Vinalesas vienas pats pelno jau septintą tašką paeiliui ir savo klubą priartina iki 13 taškų (68:55). Martinas Schilleris prašo pasitarimo.

35 min. Šeimininkai nori pralaimėti bent padoresniu skirtumu ir spurtuoja 6:0 (68:52).

33 min. „Žalgiris“ pirmą kartą turi +20, o pasirodymą finale baigia penkias asmenines nuobaudas susirinkęs D.Gagičius (68:46).

32 min. Eteryje nuskamba tradicinis Vaido Čeponio „ohoho“ po triuškinančio N.Hayeso dėjimo į krepšį (62:46).

31 min. Kada, jei ne dabar? K.Vinalesas smeigia tritaškį ir bando inicijuoti paskutinį šeimininkų šturmą (60:46).

Po III kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 58:41 (19:8, 18:20, 21:13)

30 min. Kėlinį kauniečiai baigia spurtu 13:2.

29 min. Dar viena šeimininkų klaida, kuomet kamuolys atiduodamas tiesiai varžovams į rankas. R.Jokubaitis atakos smaigalyje žalgiriečiams sukuria rekordinį pranašumą (56:41).

28 min. Klaidos, klaidos, klaidos... Nebe pirmą sykį po varžovų klaidų Th.Walkupas pelno lengvus taškus iš po krepšio. Antrą tritaškį per trumpą laiką prideda ir M.Grigonis, o „Žalgiris“ bėga nepavejamai (54:41).

25 min. Pradeda dominuoti puolimas – tritaškį pataiko kol kas kuklias rungtynes žaidžiantis M.Grigonis, o kitoje aikštės pusėje krepšį drebina D.Gagičius (47:39).

24 min. Ir vėl – tik „Lietkabelis“ priartėja, greitą atsaką jiems suduoda varžovai (44:32).

22 min. Tritaškių konkurso metu nespindėjęs A.Milaknis rungtynių metu varžovus baudžia negailestingai, tačiau kėlinio pradžioje keletą rezultatyvių išpuolių surengia ir „Cido“ arenos šeimininkai (40:32).

Po II kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 37:28 (19:8, 18:20)

19 min. V.Lipkevičius pagaliau pralaužia panevėžiečių ledus iš tolimojo nuotolio, dvitaškį prideda ir G.Maldūnas – „Lietkabelis“ taip pat atsako spurtu 5:0 (37:28).

18 min. Žalgiriečiai inicijuoja mini spurtą 5:0 ir susikuria naują rekordinę persvarą (37:23)

17 min. „Lietkabeliui“ pavyksta stabilizuoti situaciją ir kiek sparčiau rinkti taškus puolime (32:23).

16 min. G.Masiulis suranda retą plyšį kauniečių gynyboje ir krauna kamuolį į krepšį (30:20).

15 min. Rungtynėse yra tinklinio elementų – G.Maldūnas per J.Lauvergne'ą įmuša kamuolį į krepšį (28:18).

14 min. „Lietkabelį“ ir toliau žudo klaidos, kurias kauniečiai negailestingai verčia lengvais taškais. Th.Walkupas savo sąskaitoje jau turi 9 taškus (26:14).

13 min. Krepšys po truputį atsiriša abiem klubams – tritaškį pataiko Th.Walkupas, o kitoje aikštės pusėje dvitaškiu atsako M.Normantas (24:14).

12 min. Galbūt netikėtumo faktoriumi taps T.Barnesas, pelnęs 4 taškus be atsako (21:12).

11 min. Skylėta šeimininkų gynyba ir du lengvi K.Lukošiūno taškai (21:8).

Po I kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 19:8

9 min. N.Hayesas provokuoja jau trečią D.Gagičiaus pražangą. Negi finalas bus baigtas jau po pirmojo kėlinio? (19:6)

8 min. Nuo suolo pakilęs P.Valinskas į panevėžiečių žaidimą įneša taip reikalingos energijos, pataikydamas vos antrą šeimininkų metimą iš žaidimo.

Tačiau „Žalgiris“ į tai atsako penkiais greitais taškais, o žaliųjų persvara – jau dviženklė (15:4).

7 min. Klaidų virtinės abiejose aikštės pusėse ir kokybės kol kas nedaug, o rezultatas nesikeičia.

5 min. Panašu, kad kol kas „Lietkabelio“ ekipa į finalą dar neatvyko. Visi šeimininkų metimai skrieja pro šalį (10:2).

4 min. Panevėžiečiai pagaliau atsidaro – pirmuosius taškus jiems pelno M.Normantas (8:2).

3 min. Jau klasika spėjęs patapti „Žalgirio“ žaidimas „du prieš du“, kuomet M.Grigonis kabina kamuolį ore esančiam J.Lauvergne'ui. Svečiai priekyje jau 8:0 ir N.Čanakas priverstas prašyti ankstyvos minutinės pertraukėlės.

2 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelno į priekį nurūkęs Th.Walkupas (2:0). Po kelių akimirkų amerikietis prideda dar vieną dvitaškį.

„Žalgirio“ startinis penketas: Thomas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne'as.

„Lietkabelio“ startinis penketas: Kyle'as Vinalesas, Margiris Normantas, Vytenis Lipkevičius, Gytis Masiulis ir Gabrielius Maldūnas.