2021 06 07

Karalius lieka soste: „Žalgiris“ – vienuoliktą kartą iš eilės Lietuvos čempionas

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai – vienuoliktą kartą iš eilės Lietuvos čempionai. Martino Schillerio auklėtiniai trečiosiose LKL finalo rungtynėse 84:73 (16:15, 25:23, 23:15, 20:20) nugalėjo Vilniaus „Rytą“ ir finale varžovams šansų nepaliko – laimėjo seriją 3-0.

2009-10 metų sezonas buvo paskutinis, kai sostinės klubas tapo stipriausiu Lietuvoje. Nuo tada „Žalgiris“ yra vienvaldis krepšinio karalius.

Jei pirmosios dvejos finalo serijos rungtynės nebuvo įtemptos („Žalgiris“ laimėjo 90:75 ir 92:70), tai trečioji akistata padovanojo daugiau intrigos.

„Rytas“, vedamas Andrew Goudelocko, grūmėsi puikiai nuo susitikimo pradžios ir neleido „Žalgiriui“ tolti. Anaiptol. Antrajame kėlinyje vilniečiai buvo susikrovę ir 7 taškų pranašumą, bet jį netrukus nubraukė du žaliai baltų tritaškiai.

Į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo pirmaudamas 41:38.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis

Pusę trečiojo kėlinio „Rytas“ dar laikėsi per vieno metimo atstumą nuo aikštės šeimininkų, bet tada „Žalgiris“ suaktyvino gynybą, surengė spurtą ir paskutinę kėlinio minutę jau įgijo dviženklę persvarą 64:53.

Lemiamame ketvirtyje žalgiriečiai laikė dviženklę persvarą, o „Rytas“ bandė kilti į paskutinį šturmą, tačiau sugadinti šventės Kaune svečiams taip ir nepavyko.

Thomasas Walkupas nugalėtojams pelnė 20 taškų (4/8 dvit., 4/7 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 25 naudingumo balus.

Būtent Th.Walkupas buvo išrinktas naudingiausiu finalo serijos žaidėju.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Martin Schiller

Marius Grigonis pridėjo 15 taškų ir 6 perdavimus, Joffrey Lauvergne'as surinko 14 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

A.Goudelokas „Rytui“ suvertė net 25 taškus, Ivanas Buva pelnė 22 ir sugriebė 9 kamuolius, Martynas Echodas pridėjo 14 taškų.

Įdomu tai, kad iš viso vilniečių gretose taškais pasižymėjo vos penki žaidėjai.

„Žalgiris“ dvitaškius metė 62 proc. (23-37), tritaškius – 45 proc. (10/22) taiklumu. Kauniečiai atliko 20 rezultatyvių perdavimų, svečiai – dvigubai mažiau.

„Žalgiris“: Th.Walkupas 20 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 25 naud. bal.), M.Grigonis 15 (6 rez. perd., 22 naud. bal.), J.Lauvergne'as 14 (7 atk. kam.), L.Lekavičius 12, M.Gebenas ir A.Rubitas po 6.

„Rytas“: A.Goudelockas 25 (5/12 dvit., 4/8 trit.), I.Buva 22 (9 atk. kam., 25 naud. bal.), M.Echodas 14 (5 atk. kam.), G.Radzevičius 8.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Rytas“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“

40 min. Viskas. „Žalgiris“ – Lietuvos čempionas.

38 min. M.Grigonio tritaškis gesina „Ryto“ viltis – 79:69.

37 min. „Žalgirio“ persvarą svečiai karpo ir bando kilti į lemiamą šturmą – 76:69.

35 min. Th.Walkupas demonstruoja MVP formą. Dar vienas jo tritaškis – 74:61.

34 min. Skirtumas nedidėja, bet „Rytui“ reikia susimąstyti, jei nori jie sugadinti šventę Kaune. „Žalgiris“ priekyje – 71:59.

32 min. „Rytas“ kiek sėkmingiau pradėjo ketvirtį, „Žalgirio“ puolimą pabudino L.Lekavičius, pataikęs dvitaškį ir tritaškį – 69:57.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 64:53

30 min. M.Gebenui pakabino kamuolį virš lanko R.Jokubaitis ir kauniečių pranašumas jau dviženklis – 61:53.

29 min. Keturi iš eilės Th.Walkupo taškai ir skirtumas didėja iki aštuonių – 59:51.

27 min. A.Goudelockas braukia kauniečių persvarą iki minimalios, bet R.Jokubaitis atsako amerikiečiui tolimu šūviu – 55:52.

26 min. Koooks M.Gebeno blokas A.Goudelockui, kurį N.Hayesas dar pagražina tritaškiu – 52:46.

25 min. „Žalgiriui“ nepavyksta atsiplėšti – 47:46.

22 min. I.Buva gaudė kamuolį kakta, o J.Lauvergne'as pelnė pirmus taškus antroje pusėje – 43:38.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 41:38

19 min. Th.Walkupas tolimu šūviu lygina rezultatą – 36:36.

18 min. M.Grigonis tritaškiu mažina savo komandos deficitą – 33:36.

16 min. Buvo skirtumas pasiekęs 7 taškus, bet „Žalgiris“ po minutės pertraukėlės grįžo atkarpėle 5:0.

15 min. A.Goudelocko tritaškis didina pranašumą – 30:25.

14 min. „Rytas“ žaidžia sėkmingą atkarpą, M.Echodas pasižymėjo gražiu dėjimu ir vilniečiai priekyje – 25:23.

11 min. M.Girdžiūnas baudžiamas technine pražanga.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 16:15

9 min. Rungtynes, oficialiais duomenimis, stebi 1809 sirgaliai.

7 min. A.Goudelocko dvi atakos baigėsi dvitaškiais, trečioji – dvitaškiu su pražanga. „Rytas“ priekyje – 13:12.

5 min. Kelios iš eilės sėkmingų „Ryto“ atakos, į kurias Th.Walkupas atsakė tritaškiu – 10:6.

4 min. G.Žibėnas gavo įspėjimą dėl techninės pražangos, „Žalgiris“ renka taškus – 7:2.

2 min. P.Jankūnas keičiamas. Panašu, kad kauniečių kapitonas susižeidė nugarą – 2:2.

1 min. Rungtynės prasidėjo! L.Lekavičius nusiėmė kamuolį puolime ir pelnė pirmuosius taškus – 2:0.

Starto penketai:

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas, Joffrey Lauvergne'as.

„Rytas“: Augustas Marčiulionis, Andrew Goudelock, Gytis Radzevičius, Arnas Butkevičius, Ivanas Buva.

Prieš rungtynes. „Žalgirio“ sirgalių grupė „Green White Boys“ surengė eiseną Laisvės alėjoje.