Korėjietis Hyegeun Jeongas yra 201 cm ūgio ir aukščiausių rinktinės žaidėjų sąraše rikiuojasi antras. Ūgis visuomet buvo didžiausia Pietų Korėjos krepšinio problema. Štai šiuo metu aukščiausias nacionalinės komandos narys Jongkyu Kimas tėra 207 cm ūgio.
Vienintelis talentingas bokštas, kokį kada nors turėjo Pietų Korėja, yra Seung Jin Ha. 34-erių net 225 cm ūgio centras dvejus metus atstovavo „Portland Trail Blazers“, bet taip ir neišsilaikė aukščiausiame lygyje.
Jokių kitų talentinesnių vidurio puolėjų Pietų Korėja taip niekada ir neturėjo, todėl visuomet turėjo kompensuoti savo trūkumus kitais privalumais. Štai todėl ankstyvą šeštadienio rytą laukite greito, fiziško, aktyvaus ir komandiško pietų korėjiečių krepšinio. Korėjiečių rinktinės ūgio vidurkis tėra 195,2 cm – aukštesnis tik už dviejų pasaulio čempionato komandų.
Grįžkime prie Hyegeun Jeongo, kuris yra ypatingo statuso žaidėjas. Aukštaūgis šiuo metu tarnauja Pietų Korėjos armijai. Tai yra kiekvieno Pietų Korėjos vyro prievolė, o krepšininkai – ne išimtis.
Kadangi armijoje turi tarnauti dvejus metus, tai, be abejo, vėliau atsiliepia žaidėjų progresui. Kita vertus, tai nereiškia, kad dvejus metus korėjiečiai visai nežaidžia krepšinio. Pietų Korėjos kariuomenė turi krepšinio komandą „Sang Moo“, kuri žaidžiame žemesniame vietos čempionato divizione. Be to, prievolininkai turi galimybę dalyvauti pasaulio kareivių žaidynėse.
Jeigu kareivis yra kviečiamas į nacionalinę komandą, jis gali prisijungti prie rinktinės, bet vos pasibaigus čempionatui, privalo sugrįžti į karinę bazę. Tiesa, yra išimties galimybė. Už aukso medalį olimpinėse žaidynėse arba Azijos žaidynėse, karys gauna pasirinkimą ir nebegrįžti į armiją.
Tokią gavo 15-asis rinktinės numeris Jong Kyu Kimas, 2014-aisiais su nacionaline komanda laimėjęs Azijos žaidynių auksą. Tiesa, palyginimui, daug vietos futbolo ir beisbolo žvaigždžių vis dėlto išvengė karinės prievolės ir neturėjo tarnauti.
Už žaidimą Pietų Korėjos rinktinėje vietos krepšinio asociacija skiria žaidėjams nedideles išmokas. Kaip 24sek pasakojo kolegos Pietų Korėjoje, vietos žaidėjai nėra labai patenkinti jų dydžiu.
Kita vertus, jie negali skųstis uždarbiu, kurį gauna Pietų Korėjos lygoje. Pavyzdžiui, Azijos žaidynių čempionas Jong Kyu Kimas yra daugiausiai uždirbantis žaidėjas šalyje. Jo metinis atlyginimas siekia beveik 1 milijoną JAV dolerių. Palyginimui, daugiau Lietuvos rinktinėje uždirba tik du NBA bokštai – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Praėjusį sezoną vietos čempionate astovaudamas „LG Lakers“ ekipai 28-erių centras rinko vid. 12,8 taško, 7,5 atkovoto kamuolio ir 1,2 blokuoto metimo.
Pietų Korėjos rinktinės gynėjas Jung Hyun Lee uždirba 720 tūkst. JAV dolerių. „Jeonju KCC“ ekipoje Pietų Korėjoje 32 metų 191 cm ūgio krepšininkas rinko vid. po 17 taškų ir 4,3 rezultatyvaus perdavimo.
24sek kolegos Pietų Korėjoje pasakoja, kad dauguma nacionalinės komandos žaidėjų uždirba apie 200 tūkst. JAV dolerių per metus. Krepšinis yra pagrindinis jų pragyvenimo šaltinis. Visi dvylika rinktinės narių rungtyniauja vietos čempionate.
Šiame sąraše pamatysime ir išskirtinį vardą – Guna Ra. 199 cm ūgio centras (!) iš JAV septynerius metus rungtyniavo Pietų Korėjoje ir pernai gavo šios šalies pilietybę. Tikrasis jo vardas – Ricardo Ratliffe'as, tačiau dėl Pietų Korėjos įstatymų, priimdamas pilietybę jis turėjo pasikeisti vardą.
Beje, vardą jis išsirinko sau pats. Ra yra jo pavardės trumpinys, o Guna – korėjietiškas vardas. Jis reiškia tvirtą žmogų tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Guna Ra taip pat yra vietos krepšinio žvaigždė. Beje, savo žmoną amerikietę jis sutiko būtent žaisdamas Pietų Korėjoje.
Hoon Huras (Hoon Heon) yra kitas dėmesio vertas Pietų Korėjos rinktinės žaidėjas. 24-erių 181 cm ūgio įžaidėjas yra vietos krepšinio legendos Jae Huro sūnus, laikomas ateities žvaigžde.
Jae Huras yra geriausias visų laikų Pietų Korėjos krepšininkas. Sykį, 1990-ųjų pasaulio čempionate, į Egipto krepšį jis suvertė 62 taškus. Šis pasaulio čempionato rekordas priklauso jam iki šiol.
24sek kolegos Pietų Korėjoje pasakoja, kad Jae Huras čia buvo laikomas tokia pat žvaigžde, kaip Arvydas Sabonis, Toni Kukočas ar Šarūnas Marčiulionis.
Hoon Huras neturi potencialo tapti tokio lygio žaidėju, tačiau vietiniai į jį žvelgia kaip į ateities krepšininką. Beje, nedidukas gynėjas jau buvo susitikęs su Jonu Valančiūnu 2011-ųjų pasaulio devyniolikmečių čempionate. Lietuvis jį ir jo komandą nuskriaudė 25 taškais, 17 atkovotų kamuolių ir pergale 117:64.
Pietų Korėjos rinktinę treniruoja Sang Shik Kimas. Jis vienas geriausių metikų Pietų Korėjos lygos istorijoje. Dešimtajame dešimtmetyje jis turėjo krūvą rungtynių, kai surinkdavo daugiau nei po 40 taškų. Sang Shik Kimas yra kitos Pietų Korėjos krepšinio legendos Young Ki Kimo sūnus. Korėjiečiai iki šiol turi gerų metikų, kurie kels pavojų ir Lietuvos rinktinės krepšiniui šeštadienį.
Pasižiūrėti rungtynių su Lietuva į „Samsan“ areną turėtų susirinkti apie 4-5 tūkst. žiūrovų. Pati arena, pūpsanti didžiuliame moderniame sporto komplekse po stogu, talpina apie 7,5 tūkst. žiūrovų. Rinktinė populiaresnė už vietos krepšinio lygą, į kurios pirmaujančių komandų rungtynes susirenka maždaug iki 3 tūkst. žiūrovų.
Krepšinio populiarumas šioje šalyje vis mažėja. Jaunimas vietoj krepšinio renkasi futbolą, karjerą „YouTube“ ar jau verčiau e.sporte. Jaunieji Pietų Korėjos rinktinės žaidėjai tą mato ir savo pergalėmis nori sugrąžinti į šį sportą vis daugiau jaunuolių.
Jų lūkesčiai pasaulio čempionate nėra dideli. FIBA pasaulio čempionate reitinge Pietų Korėja pastatyta į 29 vietą ir šie skaičiai labai realiai iliustruoja Azijos atstovų galimybes suspurdėti planetos pirmenybėse, kuriose burtai suvedė į vieną grupę su Argentina, Nigerija ir Rusija.
Štai toks pirmasis lietuvių varžovas. Egzotiškas, kaip ir visa pirmoji Lietuvos krepšininkų patirtis Azijoje.
Diena | Varžovas | Laikas (LT) |
Šeštadienis | Pietų Korėja | 9:00 |
Sekmadienis | Angola | 11:30 |
Antradienis | Čekija | 12:00 |