Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 08 22

Kelionė į ateitį: kaip kitose olimpinėse žaidynėse atrodytų Lietuvos rinktinė?

Lietuvos krepšininkai per ekraną stebėjo Tokijo olimpines žaidynes, bet rudenį prasidės naujas ilgas kelias, kurio pabaigos tikslas – 2024 metų Paryžius. Kelių ilgaamžių rinktinės karių tada veikiausiai nebebus komandoje, bet su žalia apranga per artimiausius metus turėtų pasirodyti kiti krepšinio talentai.

Kol svarbiausių šalies sporto organizacijų vadovai mėto piktus žvilgsnius vieni į kitus dėl kuklių rezultatų Tokijo olimpinėse žaidynėse, o Lietuvos krepšinio federacija rengiasi Arvydo Sabonio įpėdinio rinkimams, krepšininkai pradeda pasirengimą naujam sezonui.

O per jį prasidės ir ilga olimpinė kelionė.

Rugpjūčio 31 dieną bus ištraukti burtai, o lapkritį 32 Europos komandos pradės atranką į 2023 metų pasaulio čempionatą. Jis vyks Japonijoje, Indonezijoje bei Filipinuose, o per planetos pirmenybes nusidrieks tiesiausias kelias į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Žaidusi septyniose olimpinėse žaidynėse iš eilės mūsų šalies krepšinio komanda šiemet suklupo susidūrusi su Luka Dončičiumi Kaune, o dabar rengiasi pokyčiams.

Naujas treneris bus pasirinktas po federacijos prezidento rinkimų, o naujam strategui, kad ir kas jis būtų – Kazys Maksvytis, Dainius Adomaitis, Rimas Kurtinaitis ar Kęstutis Kemzūra, anksčiau ar vėliau reikės įlieti naujo kraujo komandai.

Mantui Kalniečiui po trejų metų artės 38-eri. Nuo 2006 metų rinktinei atstovaujantis įžaidėjas jau galbūt norės žaidynes sekti nuo sofos, o ne aikštėje.

Mindaugui Kuzminskui ir Eimantui Bendžiui 2024-aisiais bus 34-eri, tad ir jų olimpinės galimybės labiau tolsta nei artėja.

Kita vertus, šiame olimpiniame atrankos turnyre Lietuvos rinktinėje tik šie trys žaidėjai buvo perkopę 30-ies metų slenkstį.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mantas Kalnietis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mantas Kalnietis

Kelios etatinės varžovės turėtų kentėti labiau dėl pasitraukiančių mohikanų – Ispanija likusi be brolių Gasolių, Argentina be Luiso Scola.

Net ir kartu su JAV ant olimpinės garbės pakylos užlipusios komandos po truputį sensta.

Nando de Colo yra 34-ejų, Nicolas Batumas ir Thomas Huertelis – 32-ejų, o Australijos vedliams Patty Millsui ir Joe Inglesui dabar yra po 33 metus.

Galbūt sustiprės kitos komandos, kaip Vokietija, Italija, Kanada ar Nigerija, skaičiuojančios NBA talentus.

Graikija ir Slovėnija vis dar turės po vieną žaidėją, kurie gali viską – ir Giannis Antetokounmpo ir Luka Dončičius priskiriami prie svarbiausių pretendentų į kito NBA sezono MVP titulą.

Tokios šalys kaip Serbija, Kroatija visad liks pavojingos, o galbūt savo valandos išlauks ir Latvija, nors jos svarbiausi gynėjai jau įkopė į ketvirtą dešimtį.

2022 metų rugsėjį Europos čempionatas keturiose valstybėse (Vokietijoje, Italijoje, Čekijoje ir Sakartvele) vėl bus intriguojantis, bet galutinis kelerių metų etapo tikslas būna olimpinės žaidynės.

Pabandykime įjungti fantaziją ir pamąstyti, kaip galėtų atrodyti Lietuvos krepšinio komanda Paryžiuje:

Treneris

Šarūnas Jasikevičius – dabar 45 metų Šaras atiduoda visą save klubiniam krepšiniui, bet verta tikėti, jog ateis laikas, kai jis sugrįš į komandą, prie kurios laimėjimų tiek daug prisidėjo būdamas žaidėjas. Linkint sėkmės Barselonoje, verta prisiminti, kad tokiame klube bet kuriam treneriui išsilaikyti ilgai nėra paprasta, kiekvieno kluptelėjimo kaina yra didelė – paklauskite trijų Š.Jasikevičiaus pirmtakų „Barcelona“ klube. Nemažiau karšta yra ir Lietuvos rinktinės stratego kėdė. Kad ir kas vadovautų Lietuvos rinktinei per artimiausius metus, išvysti Šarą prie nacionalinės komandos vairo po kelerių metų yra reali galimybė.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Šarūnas Jasikevičius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Įžaidėjai

Rokas Jokubaitis – kitose olimpinėse žaidynėse jam bus 23-eji. Jei Rokas progresuos taip pat užtikrintai aikštėje ir taip pat tvirtai stovės ant žemės už jos ribų, į kitą olimpinę rinktinę jis jau atvyks ne kaip „Barcelona“, o „New York Knicks“ įžaidėjas.

„Scanpix“ nuotr./Rokas Jokubaitis
„Scanpix“ nuotr./Rokas Jokubaitis

Lukas Lekavičius – bus 30-ies metų, bet žinant jo darbo etiką ir stabilumą, iš Šilalės kilęs gynėjas vis dar turėtų būti aukšto kalibro Eurolygos žaidėjas.

Radare: Augustui Marčiulioniui per ateinančią olimpiadą bus 22-eji, Arnui Veličkai – 24-eri. Abu turi marias potencialo ne tik būti rinktinės žaidėjais, bet ir atlikti joje svarbius vaidmenis po kelerių metų.

Atakuojantys gynėjai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs