Pasiruošimas Rio | Lietuva – Naujoji Zelandija | 18:30 | Klaipėda |
Interneto sensacija virto prieš dvejus metus Honkonge sušokta čempioniška haka. Laimėję pasaulio regbio-7 serijos turnyrą, zelandai pliaupiant lietui nusilenkė maoriams.
Nuaidėjus teisėjo švilpukui, reiškusiam Naujosios Zelandijos regbininkų pergalę finale prieš Angliją, ekipos kapitonas D.J. Forbesas surinko žaidėjus ir prieš pilnutėlį stadioną sušoko haką.
Šokis buvo toks efektingas, kad jo nuotraukos ir video vaizdai akimirksniu apskriejo pasaulį. Naujosios Zelandijos regbio federacijos tinklapį, „Facebook“ bei „Twitter“ profilius užgulė gerbėjai. Haka šokio nuotraukomis pasidalino daugiau nei 600 tūkst. lankytojų, 23 tūkst. tapo profilio gerbėjais.
Haką galima sušokti ne tik per sporto renginius, bet kad ir vestuvėse. Benjaminas Armstrongas su žmona per vestuves net susigraudino išvydę savo artimuosius, juos sveikinančius hakos ritmu.
Haka – pagarbos gestas. Maorių genties šokiu išlydima ir į mirusiųjų pasaulį.
Tradicine haka atsisveikinta su Naujosios Zelandijos regbio legenda Jonahu Lomu.
Praėjusią vasarą didžiulio žiūrimo sulaukė daugiau nei 1,5 tūkst. mokinių atsisveikinimas su mokytoju.
Žiūrimiausia visų laikų haka „Youtube“ svetainėje sulaukė beveik 10 milijonų peržiūrų.
Zelandai pastarąjį kartą maorių genties šokį lietuviams demonstravo 2014-aisiais, draugiškose rungtynėse Kaune.
Prieš oficialias rungtynes 2014-ųjų pasaulio čempionate Lietuvos sirgaliai haką pasitiko švilpimu.
Kas yra haka?
Haka – senas tradicinis Naujosios Zelandijos maorių tautos šokis. Haka visame pasaulyje išpopuliarėjo tuomet, kai jį, rungtyniaudami priešininkų aikštėse, pradėjo šokti Naujosios Zelandijos sportininkai.
Uždegantis, kupinas žvėriškos aistros, labai agresyviai, energingai ir emocingai atliekamas šokis tapo gera varžovų bauginimo priemone ir puikiu reginiu bei vizitine Naujosios Zelandijos kortele.