2020 09 18

Klaipėdoje pradėtos LKL kovos: „Neptūnas“ tik paskutinėmis sekundėmis palaužė „Dzūkiją“

Penktadienio vakarą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje sužaistos pirmosios naujo LKL sezono rungtynės. Jose aikštės šeimininkai „Neptūno“ krepšininkai 84:81 (23:17, 15:20, 20:20, 26:24) tik po labai įtemptos kovos nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“.
Klaidas Metrikis ir Simas Jasaitis
Klaidas Metrikis ir Simas Jasaitis / Mato Baranausko nuotr.

Klaipėdiečiai po praėjusio sezono ir COVID-19 sukeltos krizės šį sezoną pradėjo su gerokai suplonėjusia pinigine ir kuklesne sudėtimi.

„Dzūkija“ šią vasarą gan ilgai komandos išvis nekomplektavo, o daugumą žaidėjų pasikvietė tik prieš prasidedant sezonui.

Nors net ir kuklesnis „Neptūnas“ buvo laikomas aiškiu šių rungtynių favoritu, dzūkai kabinosi varžovams į kulnus – per pertrauką klaipėdiečiai pirmavo tik 38:37.

Likus žaisti 3 minutes iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, rezultatas dar buvo lygus 73:73.

„Dzūkijai“ koją ėmė kišti pražangos: po penktą asmeninę nuobaudą gavo Matas Jucikas ir Tadas Rinkūnas. Maža to, krauju po susidūrimo su varžovu apsipylė Paolo Marinelli.

Kai laikrodis rodė 27 likusias sekundes, Martyno Mažeikos tritaškis padidino klaipėdiečių persvarą iki 4 taškų (79:75). Po minutės pertraukėlės dzūkams užpulti nepavyko, o M.Mažeika pataikė vieną baudos metimą.

Atrodė, kad „Dzūkijai“ šansų nebėra, tačiau tuomet Martynas Zigmantavičius smeigė itin sudėtingą tritaškį ir „Neptūno“ persvara ištirpo iki 2 taškelių (80:78).

M.Zigmantavičius prisijungė prie komandos draugo P.Marinelli – jam taip pat buvo pramušta nosis. M.Mažeika vėl stojo prie baudų metimo linijos, tik šįkart jau neklydo (82:78).

Bet ir tai dar nebuvo pabaiga, mat Simas Jasaitis smeigė tritaškį ir skirtumas sumenko iki taškelio.

Vis tik taškus sudėliojo taiklūs Žygimanto Janavičiaus baudų metimai ir netaiklus M.Zigmantavičiaus tritaškis su sirena.

M.Mažeika nugalėtojams pelnė 19 taškų ir atkovojo 4 kamuolius, 16 taškų pridėjo Simas Galdikas.

Mato Baranausko nuotr./Simas Galdikas

„Dzūkijai“ po 14 taškų surinko M.Jucikas ir T.Rinkūnas.

Kovą dėl kamuolių „Neptūnas“ laimėjo net 44:26, tiesa, dzūkai atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (22 prieš 16).

Greitose atakose „Dzūkija“ nepelnė nė taško, tačiau daug aukštaūgių neturinti Alytaus komanda iš baudos aikštelės surinko daugiau taškų nei varžovai (44 prieš 42).

„Neptūnas“: M.Mažeika 19, S.Galdikas 16, T.Pažėra 12, Ž.Janavičius (6 rez. perd.) ir B.Griciūnas po 10.

„Dzūkija“: M.Jucikas ir T.Rinkūnas po 14, P.Marinelli 13.