2015 10 28

Klaipėdos „Neptūnas“ po pratęsimo patiesė Rusijos milijonieriaus klubą

Klaipėdos „Neptūnas“ iškovojo pergalę Europos taurės varžybose – trečiadienį „Švyturio“ arenoje per pratęsimą rezultatu 99:90 patiesė rusų milijonieriaus valdomą ir net penkis itin pajėgius amerikiečius savo gretose turinčią Volgogrado „Krasny Oktiabr“ komandą.
Martynas Mažeika
Martynas Mažeika / A. Venskaus nuotr.

Nuo rungtynių pradžios virė atkakli kova – po dešimties dvikovos minučių svečiai priekyje buvo minimalia persvara (17:16). Antrajame kėlinyje po kelių tolimų Traviso Baderio metimų ir gražių Arno Butkevičiaus prasiveržimų neptūniečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas bei pirmavo 4-6 taškais – 32:26, 36:31.

Visgi prieš pat didžiąją pertrauką Volgogrado krepšininkai priartėjo iki 1 taško – 42:43.

Įdomu pastebėti, kad per pirmus du kėlinius „Neptūno“ legionierius T.Baderis surinko net 17 taškų ir į krepšį atakavo 100 proc. taiklumu (5/5 trit., 2/2 baudos).

Trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ kelis kartus trūktelėjo į priekį iki 7 taškų – 59:52, 65:58, o prieš ketvirtąjį kėlinį turėjo 5 taškų pranašumą – 67:62.

Netrukus svečiai spurtavo 6:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 68:67. Neptūniečiams daugiau nei penkias minutes nepavyko pelnyti nė taško, tačiau tada prabilo „Neptūno“ įžaidėjas Danielis Ewingas, surengęs rezultatyvią ataką ir dar išprovokavęs varžovo pražangą – 70:68.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 1 min. 7 sek. rezultatas buvo lygus – 77:77, tačiau svečiai surezgė rezultatyvią ataką – 79:77. Tuoj pat taikliu tritaškiu atsakė Donatas Zavackas – 80:79. Klaipėdiečiai apsigynė, o varžovai ėmė stabdyti laiką pražangomis ir tokia jų taktika pasiteisino – Danielis Ewingas pataikė tik vieną baudą (81:79). Volgogrado krepšininkai dar spėjo suregzti rezultatyvią ataką ir pratęsimą išplėšė Jordanas Hamiltonas – 81:81.

Pratęsimas priminė tikrą nervų karą, tačiau lemiamomis akimirkomis puikiai sužaidė Martynas Mažeika, pataikęs tritaškį ir surezgęs greitą ataką. Du taškus pridėjo ir Danielis Ewingas. Tai klaipėdiečiams, likus 20 sek., leido atitrūkti per saugų atstumą – 95:88.

„Neptūnas“ – „Krasny Oktiabr“ 99:90 (16:17, 27:25, 22:16, 16:24, 18:9).

„Neptūnas“: Danielis Ewingas 22 taškai (7/13 dvit., 1/4 trit., 5/7 baud., 5 rez. perd., 20 n. b.), Travisas Baderis 17 (5/7 trit., 21 n. b.), Donatas Zavackas 15, Martynas Mažeika 13, Harvey Grantas 9.

„Krasny Oktyabr“: JaJuanas Johnsonas 22 (9/11 dvit., 1/4 trit., 1/1 baud., 13 atk. kam., 28 n. b.), Jordanas Hamiltonas 21 (10/11 dvit.), Tony Mitchellas 16, Richardas Guinnas 14, D.J. Cooperis 13 (8 atk. kam., 10 rez. perd., 7 kld.).

F grupėje trečiadienį Atėnų AEK (Graikija) ekipa namuose 87:70 nugalėjo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija) komandą, o Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) klubas savo aikštelėje 87:79 privertė pasiduoti Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) krepšininkus.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

1. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 3 0 270:234
2. Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 2 1 240:231
3. Atėnų AEK (Graikija) 1 2 246:255
4. Klaipėdos „Neptūnas“ 1 2 248:258
5. Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) 1 2 259:271
6. Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) 1 2 224:238