Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 02 22

KMT šventė Remigijaus Milašiaus akimis – be dėjimų ir tritaškių konkursų neišsiversime

Savaitgalį Vilniuje įvyko turbūt didžiausias 2016 metų Lietuvos krepšinio renginys – naujo formato Karaliaus Mindaugo taurės turnyras, sujungtas su LKL žvaigždžių dienos varžybomis. Trijų dienų fiesta jau sulaukė daugybės komplimentų, buvo ir kritikos, o 24sek skaitytojams apie renginį bei jo vertinimus papasakojo ir vienas LKL vadovų, lygos prezidentas Remigijus Milašius.
Remigijus Milašius
Remigijus Milašius / Luko Balandžio / 15min nuotr.

– Karaliaus Mindaugo taurės renginys jau sulaukė ir kritikos, ir daug pagyrų. Kokį balą jūs pats parašytumėte sau ir savo komandai už šį renginį?

– Iš savo pusės vertinčiau devyniais. Renginys tikrai buvo labai geras. Manau, kad žmonės kai ko ir nepastebėjo – tai didžiulis renginys. 

– Jūsų nuomone, ko labiausiai pritrūko renginiui? Kur dar galite stengtis?

– Gal koncertinėje dalyje. Nebuvo galimybių pasikviesti tą, ką mes norėjome. Vieni suplanavę koncertinius turus, užsiėmę, nors mes ir iš anksto pradėjome planuotis. Galbūt čia mažiausiai pavykusi dalis.

– Bet renginyje buvo Vaidas Baumila, viena populiariausių šalies atlikėjų Jazzu. Ko dar pritrūko?

– Aš norėjau Marijono Mikutavičiaus, galvojome ir apie SELą, galvojome gal ką atsivežti [iš užsienio]. Buvo visokių pamąstymų.

Žiūrėjau žmonių reakcijas, aš pagal jas stebiu. Tegul žiūrovai ir žurnalistai nusprendžia. Nesakau, kad ta dalis buvo bloga, tačiau kaip vienas organizatorių, čia matau daugiausia minusų.

Aišku, buvo keletas tuščių vietų, matėsi. Manau, kad Vilnius toks jau miestas – Kaune problemų šiuo klausimu nebūtų. Bet mes esame tikrai patenkinti.

– Sujungėte žvaigždžių dieną ir taurės turnyrą į vieną renginį. Ar šis formatas pasiteisino?

– Manau, kad taip. Tęsime tai ir toliau. Žmonėms jau buvo nusibodęs tas kamuolių mėtymas, kai surenki Rytus ir Vakarus. Gal jos savo laiku buvo geros, bet žmonėms reikia renginio. Rimtos rungtynės visada pritraukia žiūrovus.

– Ar ne nuo per anksti pradėtas pats turnyras? Nebūtų pakakę vien finalo ketverto kovų? Ar taurės rungtynėse tikrai reikia trečios vietos rungtynių?

– Komandos nori dalyvauti, jos rengiasi turnyrui. Pažiūrėjus į kitų šalių patirtį matome, kad tai išdirbtas formatas. Pavyzdžiui Ispanijoje prasideda ketvirtadienį, yra viena laisva diena. Žinoma, penktadienį 12 valandą žmonės visi dirba. Liko problemų, kurias reikia išspręsti.

Dėl trečios vietos rungtynių – komandos pačios jų nori. Mes esame lyga, ne vien Remigijus Milašius nusprendžia, sąlygas diktuoja ir klubai. Mes esame šeima ir sprendžiame viską kartu. Žiūrovams irgi vieniems nepatinka, kitiems patinka. Dėl šio klausimo bus diskutuojama.

„Sulūžo“ keli žaidėjai Prienuose, rungtynės dėl trečios vietos dėl to nebuvo labai įdomios. Manau, kad rungtynės su pilnu „Vytauto“ sąstatu galėjo būti kitokios.

Žmonėms jau buvo nusibodęs tas kamuolių mėtymas, kai surenki Rytus ir Vakarus. Gal jos savo laiku buvo geros, bet žmonėms reikia renginio. Rimtos rungtynės visada pritraukia žiūrovus.

– KMT renginys nustebino daugeliu netradicinių reklamos, renginio vedimo, krepšininkų pristatymo sprendimų ir panašiai. Kieno tai nuopelnas?

– Čia yra Žygimanto Surinto virtuvė, labai jam ačiū. Džiaugiuosi, kad komandoje yra tokių žmonių.

– Be pagyrų renginiui buvo ir kritikos. Daugiausia jos teko dėjimų ir tritaškių konkursams. Kas laukia šių, atrodo, tradicinių renginių, be kurių Žvaigždžių susibūrimas neįsivaizduojamas?

– Mes žinojome, kad tai bus problema. Pirma, atsiradus priziniams fondams klubai nebenori duoti žaidėjų, nes jie ruošiasi rungtynėms. Antra, turbūt tokie metai, kad LKL'e žaidžia daugiausia lietuviai, nedaug turime amerikiečių.

Neturime tokių žvaigždžių, kurie galėtų atlikti gerus dėjimus – patys suprantame. Pernai buvo Travisas Leslie, kiti, tokia jau šių metų dalia. 

Ta pati problema ir su tritaškių konkursu, krepšininkai rengėsi rungtynėms, tad geriausi nedalyvavo. Yra apie ką pamąstyti, tačiau manau, kad pati idėja yra gera, tačiau viskas priklauso nuo žmonių. Manau, kad šie renginiai bus tęsiami – tai yra svarbūs akcentai.

– Kodėl patį Karaliaus Mindaugo taurės trofėjų nusprendėte kopijuoti nuo NBA taurės formos?

– Tai nėra kopija, ji sukurta Lietuvos dizainerio. Juk nusipirkite drabužį – visų kompanijų vienodi, tik medžiagos skiriasi. Visi į kažką žiūri, kažką pamato, tai natūralu. Gal pasąmonėje atrodo vienoda, galbūt nuotraukose yra kažko panašaus, tačiau realybėje, pačioje idėjoje jos yra skirtingos.

– Ar esate patenkinti varžybų lankomumu, bilietų pardavimais? Galbūt jau turite suvedę ir skaičius?

– Lankomumu tikrai esame patenkinti, tačiau skaičių dar neturime. Po pavykusio renginio vis dar ilsimės, tačiau per artimiausias dienas viską suskaičiuosime.

Aišku, buvo keletas tuščių vietų, matėsi. Manau, kad Vilnius toks jau miestas – Kaune problemų šiuo klausimu nebūtų. Bet mes esame tikrai patenkinti.

Įdėjome tikrai daug darbo į reklamą, žmonių pritraukimą. Aišku, gal žmonės dar nelabai suprato taurės ir žvaigždžių dienos sujungimo. Kai tai taps tradicija, žmonėms bus paprasčiau. 

– Galbūt galite atskleisti daugiau turnyro skaičių? Kiek kainavo renginys?

– Kainavo iki 200 tūkst. eurų, iš kurių pusė pinigų – priziniam fondui.

– Kaip pavyko surinkti tokį didelį biudžetą? Ar atsipirko?

– Šiandienos LKL'as yra stiprus ir nėra taip sunku surasti rėmėjų. Čempionatas kitas, geras žmonių lankomumas. Mes su rėmėjais irgi dirbame kitaip – darome biznį, o ne prašome išmaldos. Vykdome reklamines kampanijas, kurios rėmėjams atsiperka, atidirbame tai, ko jie iš mūsų tikisi. Viskas paprasta.

Prizinis taurės fondas buvo numatytas LKL biudžete, tačiau mums viską pavyko suorganizuoti taip, kad tie pinigai liks neliesti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?