2023 10 27

Košmariškas penktadienis: Kaune raumenis demonstravo Ispanijos komanda

Kauno „Žalgiris“ ir „Valencia“ stebino geru startu Eurolygoje, bet kai šios komandos susitiko Kaune penktadienio vakarą, ten daug ryškesni buvo oranžinę aprangą vilkėję svečiai. Atletiška ir fiziška Ispanijos komanda dominavo per visas rungtynes ir nustelbė „Žalgirį“ 87:72 (20:12, 32:18, 20:23, 15:19).

Dviejų Eurolygos išsišokėlių akistatoje „Valencia“ (4-1) visais būdais pranoko „Žalgirį“ (3-2).

Praėjusį sezoną Valensijos klubas finišavo tik tryliktas Eurolygoje, bet šį sezoną Alexo Mumbru treniruojama komanda atrodo kur kas didesniais raumenimis.

Į pirmąjį trejetą Eurolygoje penktadienio vakarą po mačo Kaune įkopusi „Valencia“ davė pamoką Kauno krepšininkams, kurie nusileido į aštuntą vietą, likę su trimis pergalėmis per penkis Eurolygos turus.

Kazys Maksvytis degė pykčiu kone per visas minutės pertraukėles, o per pertrauką, paklaustas, ką reikėtų pakeisti, rėžė: „Viską. Ypač fiziškumą“.

Svečiai dominavo nuo pat rungtynių pradžios ir jau įpusėjus antram kėliniui turėjo 20 taškų persvarą (37:17).

Įpusėjus trečiam kėliniui skirtumas tapo nepadorus – 29 taškai (61:32).

Daug klaidų, prastas tritaškių pataikymas, nė vienos greitos atakos iki pertraukos neleido šeimininkams net pagalvoti apie pergalę.

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ spurtavo 10:2, bet tada vėl atsitrenkė į Valensijos komandos sieną. Pabaigoje šansą gavo Kauno ekipos dublerių žaidėjas Dovydas Butka, pakeitęs sudėtyje traumuotą Danielių Lavrinovičių ir gavęs progą pažaisti paskutinę minutę, per kurią prametė tritaškį.

Keenanas Evansas pelnė 18 taškų ir buvo Kauno komandos atakų lyderis (27 naud. balai), o rezultatyviausias šio sezono „Žalgirio“ žaidėjas Rolandas Šmitas pridėjo 11 taškų.

Tačiau „Žalgiriui“ ilgai trūko kitų vyrų indėlio, o tritaškių iš viso pataikyta tik 7 iš 28 (25 proc.). Tai buvo ypač prastas mačas visus penkis metimus prametusiam Nazui Mitrou-Longui, kuris ir Arnas Butkevičius šįkart liko be taškų.

Kitas rungtynes žalgiriečiai žais ketvirtadienį namie su turnyro autsaideriais Vilerbano ASVEL krepšininkais.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 18 (6/7 dvit., 4 rez. perd.), Rolandas Šmitas 11, Kevariusas Hayesas 10, Lukas Lekavičius 9 (0/4 dvit., 3/3 trit.), Edgaras Ulanovas ir Tomas Dimša po 7, Dovydas Giedraitis ir Brady Manekas po 4, Laurynas Birutis 2 (Arnas Butkevičius, Nazas Mitrou-Longas, Dovydas Butka).

„Valencia“: Chrisas Jonesas 16, Jaredas Harperis 13, Nathanas Reuversas ir Brandonas Daviesas po 11, Boubacaras Toure ir Semi Ojeleye po 9.

Standings provided by Sofascore

15min fiksavo mačo eigą, o po rungtynių kviečiame skaityti trenerių ir žaidėjų komentarus.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Dovydas Butka debiutavo „Žalgirio“ pabaigoje, kai kauniečiams kiek pavyko sumažinti skirtumą.

38 min. Daugiau gerų atkarpų Kauno komandos žaidime, bet esmė šiame mače jau nesikeičia. 66:87.

34 min. K.Maksvytis degė pykčiu visą minutės pertraukėlę, bet ir po jos skirtumas nemažėja.

31 min. J.Harperis įsisiautėjo. Svečių mažylis jau pelnė 10 taškų iš eilės, o jo taškai numalšina „Žalgirio“ bandymus pakilti. 53:75.

Trečiasis kėlinys

30 min. „Žalgiriui“ pavyko susiimti, bet skirtumas vis dar didelis: 53:72.

29 min. B.Manekas dvitaškiu ir baudomis atsidarė taškų sąskaitą (50:67). Be jų dar lieka N.Mitrou-Longas ir A.Butkevičius.

28 min. K.Maksvytis per pertraukėlę išrėžė priekaištų seriją R.Šmitui už klaidas gynyboje besikeičiant žaidėjais. „Kas tau nutiko?“ – rėkdamas klausė treneris latvio, nors šis su 11 taškų yra rezultatyviausias šeimininkų gretose.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rolands Šmits

27 min. „Žalgiris“ ir publika bando užsikurti. Spurtas 10:2 ir šeimininkai kiek sumažino skirtumą: 44:63.

25 min. Gal kas turi arenoje baltą vėliavą? Nes vaizdas nepadorus: 32:61.

24 min. Net ir B.Manekui nekrenta. Visi trys tolimi jo metimai – pro šalį.

23 min. Trys pirmosios „Žalgirio“ atakos įstrigo Ispanijos komandos gniaužtuose. 30:57.

„Reikia keisti viską. O ypač – fiziškumą“, – per pertrauką sakė treneris K.Maksvytis, labai nepatenkintas savo vyrų žaidimu.

Antrasis kėlinys

20 min. Liūdna mačo pirmoji dalis, kurią dar labiau paženklino S.Jovičiaus tritaškis kone nuo aikštės vidurio paskutinę antro kėlinio sekundę. 30:52.

Senokai teko matyti taip prieš „Žalgirį“ dominuojančius varžovus. 8 šeimininkų klaidos, tik 4 tritaškiai iš 14, nė vieno taško greitajame puolime, tik du puolime atkovoti kamuoliai, kai A.Mumbru treniruojamos komandos puolimas labai sklandus – pusšimtis taškų, 68 proc. dvitaškių, 50 proc. tritaškių.

Kauno komandą bando tempti R.Šmitas (8 taškai) ir K.Evansas (7).

Valensijos komandai daugiausiai taškų – 11 pelnė Ch.Jonesas. Boubacaras Toure pridėjo 9.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

18 min. K.Evansas įsibėgėjo penkiais taškais, bet kitoje aikštės pusėje anksčiau „Žalgirį“ dominęs Ch.Jonesas taip pat aktyviai renka taškus. 24:45.

15 min. Antrasis kėlinys dar neįpusėjo, o „Žalgiris“ atsilieka jau 20 taškų. 17:37. Svečiai jau pataikė 11 dvitaškių iš 16, o geriausiai jaučiasi po 7 taškus surinkę atsarginiai žaidėjai N.Reuversas ir B.Toure.

14 min. „Valencia“ atrodo labai solidžiai. Žalgiriečių atakas nuskaito, o atletiški aukštaūgiai dominuoja. 15:28. Vaizdas maždaug toks:

12 min. L.Lekavičius įskraidino tritaškį, kuriuo pristabdė svečių spurtą (0:9). Šeimininkai atsilikę 15:22.

11 min. Skirtumas jau dviženklis, kai „Valencia“ sukūrė labai gražią ataką, pasibaigusią B.Toure dėjimu – 12:22.

Pirmasis kėlinys

10 min. Prasta pradžia „Žalgiriui“. 4 klaidos ir tik 2 tritaškiai iš 9, tad nenuostabu, kad šeimininkai atsiliko 12:20.

8 min. Kaip šiltai publika sutinka aikštėje pasirodžiusį B.Maneką! Sirgaliai laukia amerikiečio tritaškių ir šįvakar.

7 min. T.Dimša tritaškiu neleidžia svečiams atitrūkti – 10:13.

4 min. D.Giedraitis parodė, kad neatsitiktinai pateko į starto penketą – jo tritaškis leidžia „Žalgiriui“ įkvėpti – 5:7.

3 min. Penkta ataka nemelavo. K.Evansas pakabino kamuolį K.Hayesui, kuris lengvu metimu iš arti nutraukė Kauno komandos nesėkmingų atakų pradžioje seriją.

1 min. Žalgiriečiai mačą pradėjo dviem prarastais kamuoliais, o situacijas nuskaitantys svečiai puola sklandžiai 0:4.

„Žalgirio“ starto penketas: Keenanas Evansas, Dovydas Giedraitis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Kevariussas Hayesas.