11 26

L.Kleiza apie pilietybę D.Russellui: „Gal pirmiausia pasą reikėtų grąžinti Ž.Ilgauskui?“

Praėjusį penktadienį 15min paskelbta žinia apie NBA žvaigždės D'Angelo Russello norą atstovauti Lietuvos rinktinei sudrebino pasaulinį krepšinį. Į šią žinią sureagavo tiek pats „Los Angeles Lakers“ narys, tiek nacionalinės komandos vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis, o 15min laidoje PIKENROLAS pasisakė ir rinktinės vadovas Linas Kleiza.

„Padarykime tai“, – šeštadienio rytą socialiniame tinkle „Instagram“ po savo atvaizdu prie lietuviškos simbolikos sureagavo pats D'Angelo Russellas, 2019-aisiais metais žaidęs NBA „All-Star“ rungtynėse.

Kaip penktadienį pranešė portalas 15min, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) koridoriuose pradėta kalbėti apie 28-erių metų įžaidėjo norą užsivilkti marškinėlius su mūsų šalies trispalve, o apie šią situacija LKF atstovai jau konsultavosi prezidentūroje.

Situaciją švelnina įdomus D.Russello ryšys su Lietuva. Krepšininko širdies draugė yra lietuvių kilmės Kanados modelis Laura Ivaniukas, su kuria „Lakers“ gynėjas yra susilaukęs dviejų atžalų – dvejų metų berniuko Riley Jono Russello ir vos kelių mėnesių mergaitės Milos-Rose Russell.

„Prezidentūrai toks krepšininkas ir jo asmeninės sąsajos su Lietuva yra žinomos, tačiau jokių formalių teisinių procesų dėl pilietybės dar nėra pradėta“, – 15min sakė prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Frederikas Jansonas.

Scanpix nuotr. / M.Janavičiaus vizualas/Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės akiratyje – D'Angelo Russellas
Scanpix nuotr. / M.Janavičiaus vizualas/Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės akiratyje – D'Angelo Russellas

„Tai – tema, kuria aš jau kalbėjau ir labai plėstis nenoriu, – 15min laidoje PIKENROLAS sakė Linas Kleiza. – Didžiausias klausimas, kurių yra ne vienas, tai – laikas. Kiek D'Angelo užtruktų gauti lietuvišką pasą? Aš suprantu, kad visi labai greitai nori rezultatų, bet labai įdomu, kaip NBA žaidėjui pavyktų įsilieti į europietišką rinktinės komandą. Daug niuansų. Jei prieitume situacijos, jog jau reikia šokti per griovį, tuomet ir reikės priimti visus sprendimus, bet Lietuvos krepšinis yra Lietuvos krepšinis. Man neteko su juo ar jo agentais kalbėti, tik buvo pasakyta, kad jis turi noro (atstovauti Lietuvos rinktinei), tačiau jokių procesų nėra ir niekas nevyksta, tad nereikia užbėgti įvykiams už akių.“

Gauti lietuvišką pasą išimties tvarka – itin sudėtinga užduotis. Ji remiasi į du kriterijus – ryšį su Lietuva ir nuopelnus šaliai.

Lietuvai atstovaujanti ledo šokėja Allison Reed tik trečiuoju bandymu sulaukė Lietuvos pilietybės.

Praėjusią savaitę dekretą dėl to pasirašęs prezidentas įvertino Europos dailiojo čiuožimo čempionate laimėtą bronzos medalį ir jos pastangas mokytis lietuvių kalbos. Iki tol ji buvo išgirdusi kelis „ne“ iš Pilietybės reikalų komisijos ir paskutinį žodį tariančio G.Nausėdos.

„Toks žaidėjas tikrai neprapultų, juk mes nekalbame, pasak trenerio, apie Šiaurės Makedonijos super talentingą žaidėją. Tai – rimtas žaidėjas, niekas neabejojo jo sugebėjimais ir talentu, – 15min laidoje PIKENROLAS sakė buvęs rinktinės vairininkas Darius Maskoliūnas. – Žinant kokį žaidimą propaguoja Rimas Kurtinaitis, tai D‘Angelo Russellas kaip ir tiktų tam. Geras žaidėjas, bet dėl natūralizacijos aš kategoriškos nuomonės neturiu – nei 100 proc. už, nei 100 proc. ne.

Neturiu vienareikšmiškos nuomonės, bet labiau krypstu į tai, jog turėtume važiuoti su savais.“

Vida Press nuotr./D'Angelo Russellas
Vida Press nuotr./D'Angelo Russellas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų