2023 12 10

Lentelės kaimynų akistatoje įsisiautėjęs Ąžuolas Tubelis įteikė pergalę „Neptūnui“

„Betsafe-LKL“ čempionate sekmadienio vakarą Ąžuolas Tubelis atliko monstrišką dublį ir padėjo Klaipėdos „Neptūnui“ (7-6) savo aikštėje 69:64 (12:13, 20:19, 12:16, 25:16) nugalėti Jonavos „CBet“ (6-7).
Ąžuolas Tubelis
Ąžuolas Tubelis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Ąžuolas Tubelis lėtai įsibėgėjo, bet kai tai padarė, Jonavos krepšininkams liko tik stebėti, ką daro 21 metų talentas.

„Neptūno“ naujokas per 24 min. pelnė 23 taškus ir atkovojo 15 kamuolių permainingose rungtynėse, kuriose Klaipėdos komanda iškovojo jau ketvirtą pergalę iš eilės Lietuvos pirmenybėse.

Tuo pačiu „Neptūnas“ užkopė į šeštą vietą „Betsafe-LKL“ čempionate, žemiau savęs į septintą poziciją nustūmęs Jonavos „CBet“.

O juk atrodė, kad Virginijaus Šeškaus treniruojama komanda diktavo sąlygas po pertraukos.

Po lygios pirmosios rungtynių dalies Jonavos klubas spurtavo trečiajame kėlinyje 13:3 ir buvo įgijęs 10 taškų pranašumą (47:37).

Tačiau pamažu įsibėgėjo Ą.Tubelis.

Iš Vilniaus „Ryto“ pasiskolintas aukštaūgis iki pertraukos pelnė tik 4 taškus, bet jo taškais „Neptūnas“ įsiveržė į priekį ketvirtajame kėlinyje.

Prieš tai „Neptūnas“ buvo laimėjęs trejas LKL rungtynes iš eilės, o Ą.Tubelis per jas rinko po 16,7 taško ir 22,7 naudingumo balo.

Sekmadienį įvyks ir dar vienas mačas – Kauno „Žalgiris“ (10-2) turi progą sugrąžinti trivaldystę LKL viršūnėje, jei namie įveiks Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (2-10). Pergalės atveju žalgiriečiai pavys „Wolves“ (11-2) ir Vilniaus „Rytą“ (11-2).

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 23 (15 atk. kam.), Sterlingas Gibbsas 12, Ignas Sargiūnas 7;

Jonavos „CBet“: Strahinja Micovičius 12, Michaelas Hughesas ir Aleksandras Marelja po 11, Tauras Jogėla 10.