2021 12 29

„Lietkabelis“ išsigelbėjo Kėdainiuose po trenerį ant kelių parklupdžiusios klaidos

Tikras trileris susiklostė Kėdainiuose, kur vyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikimas tarp Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (3-10) ir Panevėžio „Lietkabelio“ (9-5) komandų. Pergalę dramatišku būdu iškovojo didžiąją rungtynių dalį atsilikę panevėžiečiai, ketvirtajame kėlinyje panaikinę dviženklę varžovų persvarą – 78:77 (22:22, 19:23, 20:23, 17:9).
Dorde Gagic
Dorde Gagic / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Paulius Murauskas ketvirtajame kėlinyje sužaidus daugiau nei dvi minutes pataikė tritaškį, padidindamas kėdainiškių persvarą iki dviženklės – 71:61.

Bet nuo tada „Lietkabelio“ gynyba visiškai užgniaužė varžovų puolimą.

„Nevėžis-Optibet“ net keturis minutes nepelnė taškų, o panevėžiečių gretose dominavo 9 taškus iš eilės pelnęs Džordže Gagičius, iniciavęs „Lietkabelio“ spurtą 13:0, po kurio svečiai jau pirmavo – 74:71.

Slogią Kėdainių klubo atkarpą tritaškiu nutraukė Marius Valinskas, o Tahjono Starko dvitaškis su pražanga išvedė „Nevėžį-Optibet“ į priekį likus mažiau nei dviem minutėms – 77:76.

Kėdainiškiai turėjo puikią progą laimėti paskutinėmis sekundėmis, kai apsigynė nuo varžovų išpuolio ir turėjo kamuolį likus mažiau nei 20 sekundžių, bet T.Starksas apmaudžiai prarado kamuolį, o tuo pasinaudojęs Kristupas Žemaitis pelnė lengvus taškus ir išvedė „Lietkabelį“ į priekį likus žaisti 13,6 sek.

Ši klaida „Nevėžio-Optibet“ strategą Gediminą Petrauską net parklupdė ant kelių – negalėdamas patikėti savo auklėtinio klaida treneris daužė rankomis grindis.

Kėdainiškiai dar turėjo progą laimėti, bet M.Valinsko tritaškis aidint sirenai nebuvo tikslus.

Dramatiškai laimėjęs „Lietkabelis“ atsiplėšė nuo „Šiaulių-7bet“ (8-5) ir Utenos „Juventus – Uniclub Casino“ (8-6) bei žengia trečioje vietoje. Kėdainiškiai yra devinti.

„Nevėžis-Optibet“: Rihardas Kuksikas 24 (5/6 trit.), Marius Valinskas 15 (7 rez. perd.), Amaras Sylla 10, Tahjonas Starksas (6 rez. perd.) ir Svenas Smajlagičius po 9.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 21 (7/10 dvit., 7 atk. kam., 28 naud. bal.), Vytenis Lipkevičius 17 (5/5 metimai, 9 atk. kam., 28 naud. bal.), Gediminas Orelikas 10 (7 atk. kam.), Dovydas Giedraitis (2/12 metimai) ir Kristupas Žemaitis (6 atk. kam., 5 rez. perd.) po 8.