Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2019 08 08

Lietuvos dvidešimtmetės išsaugojo vietą elite

Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) rinktinė Europos čempionate išsaugojo vietą A divizione. Čekijoje vykstančiose senojo žemyno pirmenybėse lietuvės, 9-16 vietų atkrintamosiose, 64:44 (22:11, 16:6, 14:10, 12:17) nugalėjo Vokietiją ir toliau rungtyniaus dėl 9-12 vietų.
Lietuvos U20 merginų krepšinio rinktinė
Lietuvos U20 merginų krepšinio rinktinė / FIBA nuotr.

Šeštadienį, 21:15 val., lietuvės dėl 9-12 vietų pratęs kovą su Latvijos ir Nyderlandų poros laimėtojomis. Susitikimas šiandien prasidės 16:45 val. Į B divizioną iškris trys prasčiausiai pasirodžiusios rinktinės, o lietuvių toje grupėje tikrai jau nebus.

Lietuvės galingai pradėjo rungtynes ir sužaidusios pusę pirmo kėlinio užtikrintai šovė į priekį (10:2). Savo pranašumą mūsiškės išlaikė iki pat ketvirčio pabaigos ir dar pavertė jį dviženkliu (21:11).

Antrame kėlinyje Lietuvos rinktinė nemažino tempo (31:13) ir vertė varžovių trenerių štabą prašyti minutės pertraukėlių. Likus 2 min. iki antro kėlinio pabaigos komandas jau skyrė 21 taškas – 36:15. Toks pranašumas degė švieslentėje ir po dviejų kėlinių, o lietuvės pirmoje pusėje pataikė 5 tolimus metimus.

Lietuvos rinktinė trečią kėlinį pradeda dar vienu spurtu – šįsyk 8:1, o sužaidus 6 min. komandas jau skyrė įspūdingas 30 taškų skirtumas – 50:20. Treneris Dalius Ubartas jau išbandė ir šiame čempionate mažiau žaidusias krepšininkes.

Ketvirtas kėlinys buvo jau daugiau formalumas, o šiek tiek atsipalaidavusios Lietuvos rinktinės krepšininkės leido vokietėms sumažinti atsilikimą. Galutinis skirtumas – 20 taškų – ir pergalė 64:44.

Lietuva: Gabija Šegždaitė 20 (6 atk. kam.), Dominyka Paliulytė 8 (3 per.), Livija Sakevičiūtė 8 (10 atk. kam., 5 blk.).

Vokietija: Sophie Perner 9, Helena Eckerle 7, Leonie Kambach 6, Laura Schinkel 5.

Priminsime, kad šiame Europos čempionate, B grupėje, lietuvės 55:48 nugalėjo Baltarusiją, tačiau 46:66 nusileido belgėms ir 47:62 vengrėms, o aštuntfinalyje 62:66 pralaimėjo Serbijos bendraamžėms.