2016 07 08

Lietuvos ir Venesuelos priešprieša – su tankais, tyčiniais gedimais ir ginklais parduotuvėje

Sekmadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Vilniuje susikaus su Venesuelos rinktine, antrą kartą iš eilės tapusia Pietų Amerikos čempione. Šios komandos abi yra tiesiogiai patekusios į Olimpines žaidynes Rio ir tai – tik pasirengimas olimpiniam turnyrui. Tačiau prieš ketverius metus atrankos turnyre Venesueloje lietuviai turėjo kautis su šeimininkais dėl teisės važiuoti į Londoną. Nuo tada Venesuelos pavadinimas kelia dvejopus prisiminimus. Apie juos pasakoja LKF viešųjų ryšių ir rinkodaros direktorius Linas Kunigėlis.
Jonas Valančiūnas ir Linas Kunigėlis
Jonas Valančiūnas ir Linas Kunigėlis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Paliko šeimininkus už borto

Olimpinis atrankos turnyras 2012 m. Venesueloje buvo viena įdomiausių patirčių per visą 20 metų karjerą ir dirbant su rinktine, ir kaip žiniasklaidos atstovui.

Jau vien buvimas vienoje grupėje su šeimininkais garantavo tam tikrą atsainesnį organizatorių požiūrį į Lietuvos komandos poreikius, grafiką ir kitus dalykus. O kai Lietuvos rinktinės sportinis pasirodymas turėjo tiesioginės įtakos šeimininkų fiasko, atmosfera dar labiau įkaito.

Grupės dvikovą lietuviai prieš Venesuela laimėjo net 18 taškų skirtumu, o netikėtas mūsiškių pralaimėjimas paskutinę dieną Nigerijai reiškė, kad Venesuela užima trečiąją vietą grupėje ir iškrenta iš turnyro. Įvairūs Venesuelos sporto funkcionieriai vos ne atvirai kaltino lietuvius tyčia pralaimėjus Nigerijai, kad eliminuotų šeimininkų rinktinę (beje, Nigerija buvo viena iš trijų komandų drauge su Lietuva ir Rusija, laimėjusi kelialapį į olimpinį Londoną).

Tankai šalia treniruočių salės

Taip jau sutapo, kad turnyro metu liepos pradžioje buvo švenčiama Venesuelos Nepriklausomybės diena. Ta proga karinėje bazėje, kurioje, beje, treniravosi turnyro dalyviai, buvo surengtas didžiulis karinis paradas su gausybe kareivių ir karinės technikos.

Vėl, taip jau sutapo, kad repeticiją buvo nuspręsta surengti per Lietuvos rinktinės treniruotę. Salė, kurioje treniravosi komandos, buvo pusiau atvira. Tad tankams šalia arenos užkūrus savo senus dyzelinius variklius, salės patalpa per kelias minutes prisipildė išmetamųjų dujų. Treniruotė greitai sutrumpėjo…

Savanoris – pranašas

Artėjant lemiamai ketvirtfinalio dvikovai su Puerto Riku, sulaukėme dar vieno siurprizo – buvo atleisti du savanoriai, kurie Lietuvos rinktinei talkino nuo pirmos dienos. Vienintelė galima priežastis – per daug padėjo Lietuvos komandai sprendžiant problemas.

Mergina apsipylė ašaromis, vaikinas, vardu Raineris, perspėjo, kad rytoj reikia tikėtis įvairių siurprizų – gali sugesti autobusas, nereikėtų duoti žaidybinių aprangų skalbti, nes jos gali staiga netikėtai dingti, ir t.t.

Aprangų skalbti nedavėme, o Rainerio vizija dėl autobuso, pasirodo, buvo pranašiška. Beje, po to tarpusavyje juokavome, į kurią sunkiųjų darbų koloniją ir keleriems metams Raineris galėtų būti išvežtas už pagalbą valstybės priešams. Tačiau viskas baigėsi laimingai – vėliau „Facebook” puslapyje mačiau, kad jis sėkmingai baigė universitetą, gavo diplomą, o dabar gyvena Barselonoje.

Nuvažiavus keletą kilometrų, vairuotojas švelniai sustabdė autobusą šalikelėje, ir atidaręs duris puolė į lauką. Kai po minutės išlipome pažiūrėti, kas vyksta, vairuotojas jau buvo išsitepęs alyva rankas, veidą, ir visus baltutėlius marškinius. Tačiau žaibiškas remontas padėjo tik išsitepti. „Gedimo” problemos jis neišsprendė.

Kito autobuso teko laukti ilgokai. Kai pagaliau atvykome į arena, iki varžybų pradžios buvo likusios 45 minutės (įprastas terminas – atvykti į rungtynės likus iki jų pusantros valandos).

Visi tie nesklandumai, sakyčiau, tik dar labiau motyvavo komandą – rungtynės su Puerto Riku buvo dramatiškos, tačiau jas laimėjome. O kitame mače Dominikos Respublikos rinktinė buvo nušluota jau trečiajame kėlinyje.

Ši pergalė iš karto garantavo Lietuvai kelialapį į olimpiadą, ir reiškė, kad nebereikės paskutinę turnyro dieną žaisti dėl trečiojo bilieto į olimpinį Londoną. Kartu tai reiškė dvi laisvas dienas iki grįžimo namo ir galimybę atšvęsti.

Į parduotuvę – su automatais

Norint atšvęsti, reikėjo pasiekti artimiausią parduotuvę. Visos komandos gyveno viename viešbutyje, kurį 24 valandas per parą saugojo didžiulis kiekis puikiai ginkluotų kareivių su šarvuočiais.

Su vertėjo pagalba išsakius prie posto savo prašymo esmę, patraukėme į netoliese esančią nedidelę parduotuvę, lydimi keturių automatais ginkluotų Venesuelos armijos kareivių. Taip saugiai pirkti vaišių dar nebuvau ėjęs gyvenime.

Venesuelos pažanga

Nuo to laiko Lietuvos vyrų rinktinė pasiekė nemažai skambių pergalių – dukart laimėjo Europos čempionato sidabrą ir pateko tarp keturių geriausių pasaulio komandų. Nesėdėjo sudėjusi rankų ir Venesuelos rinktinė.

2014-aisiais Venesuelos rinktinė po 23 metų pertraukos tapo Pietų Amerikos čempionate ir šią pergalę pakartojo prieš savaitę, palikdami už nugarų olimpiadoje žaisiančias Braziliją ir Argentiną. 2015 m. venesueliečiai laimėjo ir Amerikos čempionatą.

Rungtynėmis su Venesuela lietuviai pradeda tarptautinį turnyrą, kuris vyks trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Alytuje ir Kėdainiuose. Jame be šių dviejų komandų dar žaidžia kovingoji Nyderlandų ekipa ir į Europos elitą grįžti siekianti Baltarusija.

Daugybei Lietuvos krepšinio aistruolių rungtynės Vilniuje gali būti paskutinė proga gyvai pamatyti Lietuvos rinktinę prieš jai išvykstant į Olimpines žaidynes. Nes Alytuje ir Kėdainiuose arenos yra ženkliai mažesnės ir visi norintys gali netilpti. Savo ruožtu Kaune į palydėtuvių rungtynes su Ispanija bilietai labai sparčiai tirpsta, visa „Žalgirio” arenos apačia beveik užpildyta jau dabar.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų