2015 01 03 /18:49

„Lietuvos rytas“ pataikė 7 tritaškius 4-ame kėlinyje ir įveikė pavyzdingai kovojusį „Nevėžį“ – 98:74

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai (16/3) pirmosiose 2015 metų LKL rungtynėse namuose ilgai vargo su Kėdainių „Nevėžiu“ (3/18), kurio gretose žaidė vos šeši krepšininkai. Vis dėlto, fantastiškas paskutinis ketvirtis leido vilniečiams iškovoti triuškinančią pergalę – 98:74 (18:21, 29:18, 19:25, 32:10).
Gediminas Orelikas
Gediminas Orelikas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Rungtynės prasidėjo vangiu ir nerezultatyviu žaidimu, kuris buvo palankesnis svečiams – jie po pirmojo ketvirčio buvo priekyje 21:18. Antrajame „Lietuvos rytas“ atsigavo ir Gediminas Orelikas pataikydamas tritaškį sulig paskutinėmis pirmosios mačo dalies sekundėmis leido pirmauti 47:39.

Net 17 sykių suklydę „Lietuvos ryto“ krepšininkai pataikė net 18 tritaškių iš 39 (46 proc.), laimėjo kovą dėl kamuolių 46:37.

Po pertraukos per dvi minutes G.Orelikas įmetė 8 taškus ir sukrovė vilniečiams dviženklę persvarą – 55:41. Nors atrodė, kad nugalėtojas jau yra aiškus, tačiau „Nevėžio“ krepšininkai manė kitaip.

Likus žaisti 3 min. J.Tamulis tritaškiu įkvėpė kėdainiečius spurtui ir iki ketvirčio pabaigos komandas skyrė tik du taškai – 66:64. Prasidėjus lemiamoms 10 minučių „Nevėžis“ išlygino rezultatą ir švieslentėje degė keturi šeštukai. Iki šio epizodo svečiai buvo suklydę vos keturis sykius.

Vis dėlto, pavargę „Nevėžio“ žaidėjai netrukus neatlaikė žvėriško „Lietuvos ryto“ atakų škvalo. Vos per tris minutes vilniečiai pataikė penkis iš eilės tritaškius ir pirmavo 81:70. Svečiai dar bandė kabintis ir priartėjo iki 81:74, tačiau vilniečiai atsakė rezultatyviomis atakomis, o M.Gecevičiaus ir B.Barono tolimi metimai LKL autsaiderius galutinai palaužė – 94:74.

Net 17 sykių suklydę „Lietuvos ryto“ krepšininkai pataikė net 18 tritaškių iš 39 (46 proc.) ir laimėjo kovą dėl kamuolių 46:37. Svečiai pataikė vos 5 tolimus metimus iš 28 (18 proc.).

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas (3/5 dvit., 5/8 trit., 9 atk. kam., 34 bal.) 27, M.Gecevičius (1/2 dvit., 6/9 trit., 9 atk. kam., 8 rez. perd., 28 bal.) 20, B.Baronas (4/9 trit., 6 rez. perd.) 14, M.Lukauskis 11, A.Kavaliauskas (3/3 dvit., 3/3 baud.) 9, K.Lavrinovičius (5 atk. kam.) 8.

„Nevėžis“: J.Tamulis (2/0 dvit., 4/11 trit.) 17, T.Ray Davisas (5/13 dvit., 13 atk. kam.) 15, L.Brazdauskis (7/7 dvit.) ir R.Biliartas (6/7 dvit.) po 14, R.Camphoras (0/7 trit.) 8, A.Kliujevas (3/8 dvit., 0/3 trit., 7 atk. kam.) 6.