2019 11 19

Sporto milijonieriai: dviratininkė ir triatlonininkas aukščiau krepšinio žvaigždžių

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis šiemet sudarė įspūdingas sutartis, bet už juos didesnės vertės turtus valdo buvusi dviratininkė Modesta Vžesniauskaitė ir Lietuvos triatlono taurės varžybų čempionas Tautvydas Barštys.
Modesta Vžesniauskaitė (viduryje) ir Tautvydas Barštus (kairėje viršuje) skaičiuojamo turto verte lenkia kitas Lietuvos sporto žvaigždes.
Modesta Vžesniauskaitė (viduryje) ir Tautvydas Barštys (kairėje viršuje) skaičiuojamo turto verte lenkia kitas Lietuvos sporto žvaigždes.

Žurnalo „Top“ sudarytame 500 turtingiausių Lietuvos žmonių reitinge galima rasti kelias dešimtis sporte aktyviai veikiančių asmenybių.

Vienų jų turtus lėmė tiesioginis darbas žaidžiant krepšinį, ledo ritulį ar futbolą, kiti į sporto rėmimą ar politiką įsitraukė jau tapę milijonieriais įvairiose verslo srityse.

Tretiems tarp turtingiausių šalies žmonių padėjo patekti didelės artimųjų pajamos.

Pekino olimpinėse žaidynėse dviračių plento lenktynėse dalyvavusią Modestą Vžesniauskaitę į 36 vietą žurnalas „Top“ užkėlė dėl širdies reikalų su milijardieriumi Johnu Caudwellu.

67 metų britas savo 2 mlrd. eurų siekiančiais turtais, pelnytais mobiliųjų telefonų versle, „Forbes“ vertinimu, rikiuojasi 924 vietoje visame pasaulyje. Pagal atitinkamas formules skaičiuojamo jo sužadėtinės M.Vžesniauskaitės turto vertė –100 mln. eurų.

15min suskaičiavo kelias dešimtis žmonių, kurie rikiuojasi „Top“ žurnalo sąraše ir daugiau ar mažiau yra įsitraukę sportą.

3 vieta – Gediminas Žiemelis („Avia Solution“ valdybos pirmininkas) – 630 mln. eurų

Aviacijos versle pastarąjį dešimtmetį aktyviai nardęs G.Žiemelis pakilo į trečią vietą šalies turtingiausių žmonių sąraše, į priekį praleidęs tik verslininkus Nerijų Numavičių ir Mindaugą Railą.

Pats nebuvęs atletu G.Žiemelis vis labiau iš arčiau susipažįsta su sportu. Jo svainis yra Prienų „Cbet“ krepšininkas Mindaugas Lukauskis, tarp G.Žiemelio valdomos bendrovės partnerių ir Kauno „Žalgiris“, ir Lietuvos krepšinio rinktinė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Žiemelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Žiemelis

G.Žiemelio svajonės – dar aukštesnės. 42 metų verslininkas yra užsiminęs apie norą įsigyti pigiausią NBA klubą, kurio prezidentu paskirtų Arvydą Sabonį, kuris prieš kelerius metus lydėjo G.Žiemelį po verslo keliones Rusijoje.

23 vieta – Jordanas Kenstavičius („Norvelitos“ valdybos pirmininkas) – 140 mln. eurų

Michaelo Jordano numerį reitinge iš Raseinių kilusiam verslininkui lėmė žuvų perdirbimo įmonės pelnas. Jordano Kenstavičiaus valdoma „Norvelita“ yra viena Vilniaus „Ryto“ klubo akcininkių, anksčiau jis aktyviai rėmė NKL žaidusią „Rasų“ komandą.

33 vieta – Zigmas Petrauskas (Klaipėdos terminalo grupės savininkas) – 105 mln. eurų

Jūrų uosto krovinių verslą plėtojantis sportui neabejingas verslininkas pastaruoju metu rėmė „Jonavos“ futbolo klubą, o jo sūnus Gediminas Petrauskas treniruoja Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą.

36 vieta – Modesta Vžesniauskaitė (britų milijardieriaus J.Caudwello sužadėtinė) – 100 mln. eurų

„Scanpix“ nuotr./Johnas Caudwellas ir Modesta Vžesniauskaitė
„Scanpix“ nuotr./Johnas Caudwellas ir Modesta Vžesniauskaitė

Nors gyvena Monake, 36 metų buvusi dviratininkė nenutolo nuo mylimos sporto šakos – šį rudenį jos vadovaujamas fondas „Auginam Lietuvai čempionus“ buvo Vilniuje surengto dviračių labdaros maratono rengėjas. Surinktos lėšos skirtos jaunųjų dviratininkų ugdymui.

45 vieta – Eimantas Skrabulis (COSMA Holding GmbH savininkas) – 94 mln. eurų

Buvęs sprinto rungčių rekordininkas pastaruosius du dešimtmečius vadovauja Lietuvos lengvosios atletikos federacijai. Verslininkas taip pat yra aktyvus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto veiklos kritikas, dažnai viešai keliantis skaidrumo klausimus.

46 vieta – Tautvydas Barštys („KG Group“ akcininkas) – 92 mln. eurų

Žinomo Kauno verslininko Tautvydo Barščio sūnus yra žaidęs Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinėje, atstovavęs Kauno „Aisčių“ ekipai LKL pirmenybėse.

Versle jo pareigos labiau formalios, bet pastaraisiais metais T.Barštys suspindo triatlono varžybose. Sporte, kuriame reikia 1,5 km plaukti, 40 km važiuoti dviračiu ir 10 km bėgti 32 metų kaunietis laimėjo Lietuvos taurę.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Marijus Butrimavičius, Tautvydas Barštys
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Marijus Butrimavičius, Tautvydas Barštys

Paskutiniame etape jis dusyk griuvo mindamas dviratį šlapia kelio danga, bet kruvinais keliais pasiekė finišą. „Pernai, galima sakyti, išmėginau savo jėgas, varžybas vertinau kaip gerą pramogą, šiemet požiūris pasikeitė, atsakingai ruošiausi kiekvienam startui“, – sakė T.Barštys, kitais metais norintis būti greitesnis vandenyje.

58 vieta – Antanas Guoga („TR Holding“ akcininkas) – 78 mln. eurų

Pokerio lošėjas ir politikas buvo vienas aktyviausių krepšinio rinktinės ir klubų rėmėjų, bet pernai pasitraukė iš Vilniaus „Ryto“ prezidento posto po kilusio triukšmo, kai pasirodė Kauno „Žalgirio“ arenoje su žaliai balta kepurėle.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Antanas Guoga
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Antanas Guoga

77 vieta – Jonas Valančiūnas (krepšininkas) – 65 mln. eurų

Po karjeros etapo „Toronto Raptors“ klube pakilęs į turtingiausių Lietuvos žmonių šimtuką, J.Valančiūnas dar kils reitingo laiptais, jam tai padės naujas 3 metų 45 mln. dolerių vertės kontraktas su „Memphis Grizzlies“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas

Žurnalas „Top“ dar primena, kad dalį savo pajamų J.Valančiūnas investuoja Lietuvoje – kartu su Jonu Garbaravičiumi ir Nemunu Dagiliu valdo „Baltijos polistireno“ ir „Nordic Idea“ gamyklas.

78 vieta – Petras Narbutas („Narbutas Furniture Company“) įkūrėjas – 62 mln. eurų

Baldų versle dirbantis 58 metų vilnietis šių metų pradžioje įkūrė „Vilniaus“ futbolo klubą, kuris rungtyniauja 1-ojoje lygoje ir šiemet finišavo 11-as.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Petras Narbutas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Petras Narbutas

95 vieta – Žydrūnas Ilgauskas (krepšinis) – 50 mln. eurų

Karjerą jau baigusiam 221 cm ūgio krepšininkui ramią ateitį garantavo ilgi metai NBA, kur jis atstovavo „Cleveland Cavaliers“ komandai, tik vieną sezoną sužaidęs kitur – „Miami Heat“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Žydrūnas Ilgauskas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Žydrūnas Ilgauskas

98 vieta – Gintaras Staniulis („Top Sport“) akcininkas – 50 mln. eurų

Žaisdamas Kauno „Žalgirio“ ir Kauno „Atleto“ krepšinio klubuose G.Staniulis milijono neuždirbo, bet tai padaryti jam padėjo sporto lažybų verslas.

Alfredo Pliadžio nuotr./Gintaras Staniulis
Alfredo Pliadžio nuotr./Gintaras Staniulis

105 vieta – Remigijus Milašius („Fitsout“) – 47 mln. eurų

Turtus iš manekenus gaminančios bendrovės susikrovęs verslininkas dabar valdo 34 proc. baldų įmonės akcijų ir yra G.Žiemelio verslo partneris. R.Milašius nuo 2013 metų yra Lietuvos krepšinio lygos prezidentas. Iš pradžių galvojęs, kad tai labiau prestižo pareigos, vėliau verslininkas vis aktyviau įsitraukė į lygos veiklą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintaras Einikis ir Remigijus Milašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintaras Einikis ir Remigijus Milašius

145 vieta – Nemunas Dagilis („Nordic Minds“) – 32 mln. eurų

Garsėjęs kaip žiedinių automobilių lenktynininkas, neseniai tapo Utenos futbolo apskrities prezidentu, taip pat pateko ir į Lietuvos futbolo federacijos vykdomąjį komitetą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Pieno ūsai, Nemunas Dagilis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Pieno ūsai, Nemunas Dagilis

158 vieta – Šarūnas Marčiulionis (krepšinis) – 30 mln. eurų

Pirmasis į NBA patekęs lietuvis žaisdamas krepšinį uždirbo pirmuosius milijonus, kuriuos paskui investavo keliomis kryptimis. Prieš pora metų pardavęs žemės sklypą, kuriame anksčiau veikė jo krepšinio akademija ir viešbutis, Š.Marčiulionis investavo į sportiškoms šeimoms skirtą gyvenamųjų namų verslo projektą prie Dubingių.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Šarūnas Marčiulionis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Šarūnas Marčiulionis

168 vieta – Antanas Muraška („Olifėja“) – 29 mln. eurų

„Olifėjos“ generalinis direktorius aktyviai dalyvauja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto veikloje, o jo valdoma įmonė yra viena Vilniaus „Ryto“ akcininkių.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Antanas Muraška
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Antanas Muraška

184 vieta – Dainius Zubrus (ledo ritulys) – 28 mln. eurų

Daugiau kaip tūkstantį rungtynių NHL sužaidęs puolėjas iš Elektrėnų, baigęs karjerą, tapo Lietuvos ledo ritulio asociacijos prezidentu.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dainius Zubrus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dainius Zubrus

197 vieta – Šarūnas Jasikevičius (krepšinis) – 25 mln. eurų

Žaisdamas krepšinį Šaras uždirbo ne vieną milijoną „Barcelona“, Tel Avivo „Maccabi“, Atėnų „Panathinaikos“ klubuose, taip pat NBA komandose „Indiana Pacers“ ir „Golden State Warriors“. Šiuo metu jis yra vienas daugiausia uždirbančių Eurolygos trenerių.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

199 vieta – Darius Kasparaitis (ledo ritulys) – 25 mln. eurų

46 metų ledo ritulininkui turtus atnešė jo kietas žaidimas NHL, kur gynėjas praleido 16 sezonų. Šių metų pavasarį jis debiutavo Lietuvos rinktinėje ir padėjo jai iškopti į aukštesnį divizioną. D.Kasparaitis su gausia šeima gyvena Floridoje, kur prisideda prie nekilnojamojo turto verslo. Formaliai jis taip pat yra ir Elektrėnuose ledo areną valdančios įstaigos vadovas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Darius Kasparaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Darius Kasparaitis

204 vieta – Arvydas Sabonis (krepšinis) – 25 mln. eurų

Septynerius metus NBA, o prieš tai Madrido „Real“ klube rungtyniavęs A.Sabonis finansinės gerovės pamatus pasiklojo krepšinio aikštėje. Nors paskui dalyvavo verslo sandoriuose, šiuo metu jo pagrindinės pareigos yra Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas. Tiesa, antra kadencija tiksi į pabaigą – kitais metais Sabas paliks krepšinio vadovo postą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Sabonis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Sabonis

207 vieta – Darius Vaičiulis („Spaineta“) – 25 mln. eurų

Mobiliųjų telefonų ir jų priedų tinklo įkūrėjas pastaraisiais metais yra lenktynininko Antano Juknevičiaus šturmanas Dakaro ralyje.

Komandos nuotr./Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis (kairėje)
Komandos nuotr./Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis (kairėje)

243 vieta – Donatas Motiejūnas (krepšinis) – 18 mln. eurų

Neįsitvirtinęs NBA, krepšininkas renka milijonus Kinijoje. Praėjusią vasarą jis pakeitė komandą, iš Šandongo „Golden Stars“ persikėlęs į Šanchajaus „Sharks“, kuri per mėnesį jam moka po pusę milijono dolerių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Donatas Motiejūnas įmetė 29 taškus į „Los Angeles Clippers“ krepšį.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Donatas Motiejūnas įmetė 29 taškus į „Los Angeles Clippers“ krepšį.

249 vieta – Ramūnas Šiškauskas (krepšinis) – 17 mln. eurų

Vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų apsirūpino ramiam gyvenimui žaisdamas Atėnų „Panathinaikos“ ir Maskvos CSKA klube, o pastarąsias vasaras dirbo Lietuvos rinktinės trenerių štabe.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Ramūnas Šiškauskas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Ramūnas Šiškauskas

250 vieta – Darius Songaila (krepšinis) – 17 mln. eurų

Solidžia ir pelninga karjera NBA klubuose galintis didžiuotis marijampolietis pernai atsisveikino su pareigomis Kauno „Žalgirio“ trenerių štabe ir pateko į NBA klubo „San Antonio Spurs“ trenerių korpusą.

255 vieta – Šarūnas Broga („Paysera LT“) – 16 mln. eurų

39 metų vilnietis yra vienas lietuvių kapitalo įmonių įkūrėjas, bet Lietuvos krepšinyje jis žinomas kaip vienas įtakingiausių krepšinio agentų, kurio garsiausias atstovaujamas krepšininkas yra Jonas Valančiūnas (Š.Broga nėra vienintelis jo agentas).

263 vieta – Gintas Petrus (automobilių lenktynės) – 16 mln. eurų

Klaipėdietis buvo vienas pirmųjų Lietuvos lenktynininkų Dakaro ralyje. Jis valdė mineralinio vandens bendrovę „Neptūno vandenys“, kurią 2015 m. pabaigoje pardavė „Coca-Cola HBC Lietuva“. Sandorio suma nebuvo skelbiama, tačiau, „Verslo žinių“ duomenimis, ji siekė apie 20 mln. Eur. Pardavęs geriamojo vandens verslą G.Petrus rūpinasi tėvyste – su Seimo nare Agne Bilotaite jis augina du mažamečius sūnus ir rengiasi sugrįžimui į legendines lenktynes.

269 vieta – Mindaugas Bondauskis (Litmet) – 15 mln. eurų

Juodaisiais metalais prekiaujančios bendrovės vadovas pernai išrinktas Telšių apskrities futbolo federacijos prezidentu. Taip jis pateko į Lietuvos futbolo federacijos vykdomąjį komitetą.

Violetos Grigaliūnaitės/15min nuotr./Bendrovės „LitNaglis“ generalinis direktorius Mindaugas Bondauskis
Violetos Grigaliūnaitės/15min nuotr./Bendrovės „LitNaglis“ generalinis direktorius Mindaugas Bondauskis

293 vieta – Donatas Kazlauskas („Olifėja“) – 14 mln. eurų

„Olifėjos“, „Perlas Network“ ir „Lotenos“ akcininkas taip pat yra ir Lietuvos orientavimosi sporto federacijos prezidentas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Donatas Kazlauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Donatas Kazlauskas

335 vieta – Alfonsas Armalas („Šiaulių plentas“) – 11 mln. eurų

76 metų šiaulietis buvo ilgametis Šiaulių krepšinio komandos rėmėjas. Tiesa, pastaraisiais metais reikalų su Finansinių nusikaltimų tarnyba (FNTT) turėjo ir „Šiaulių plentas“, ir buvęs Šiaulių krepšinio klubo prezidentas Adomas Klimavičius.

357 vieta – Linas Kleiza (krepšinis) – 10 mln. eurų

Karjeros pajamas jam garantavo solidžios sutartys NBA ir Eurolygos klubuose. Nors kelio trauma palyginti anksti nutraukė krepšininko karjerą, prieš metus L.Kleiza tapo „Ryto“ klubo akcininku ir sporto direktoriumi.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Linas Kleiza
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Linas Kleiza

375 vieta – Mindaugas Kuzminskas (krepšinis) – 9,5 mln. eurų

Per pastarąjį pusmetį M.Kuzminskas jau dukart keitė komandas. Pasibaigus sutarčiai su Milano „Olimpia“ perėjo į Pirėjo „Olympiakos“, bet šį mėnesį iš ten išėjo į Krasnodaro „Lokomotiv“. Nepaisant perėjimų, 30-metis puolėjas lieka vienu daugiausia uždirbančių Lietuvos krepšininkų.

376 vieta – Mindaugas Plūkas („Azovlitas“) – 9,5 mln. eurų

Lietuvos ir Ukrainos įmonės akcininkas daug metų remia Kauno „Žalgirį“, o gavęs viceprezidento pareigas Lietuvos krepšinio federacijoje turėjo balsavimo teisę Lietuvos rinktinės treneriu renkant Darių Maskoliūną.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mindaugas Plūkas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mindaugas Plūkas

387 vieta – Robertas Javtokas (krepšinis) – 8,5 mln. eurų

Ilga ir solidi karjera Rusijos, Graikijos, Ispanijos klubuose, taip pat Vilniaus „Ryte“ ir „Žalgiryje“ leido svariai uždirbti būnant krepšininku. Dabar R.Javtokas yra „Žalgirio“ sporto direktorius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Robertas Javtokas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Robertas Javtokas

424 vieta – Arvydas Macijauskas (krepšinis) – 7 mln. eurų

Po karjeros šuolio Vilniaus „Ryte“ jis žaidė Vitorijos „Baskonia“, „New Orleans Pelicans“ ir Pirėjo „Olympiakos“. Kitaip nei dauguma krepšininkų, baigęs karjerą pasuko į verslą – jo įkurta įmonė „Atlantic invest“ yra už 1,23 mln. eurų įsigijusi pastatą Vilniuje, kur planuojama įrengti viešbutį.

Alfredo Pliadžio nuotr./Arvydas Macijauskas
Alfredo Pliadžio nuotr./Arvydas Macijauskas

440 vieta – Dainius Gulbinas („Top Sport“) – 6,2 mln. eurų

Buvęs Kauno NECA krepšinio klubo gynėjas nepraturtėjo žaisdamas LKL, bet su G.Staniuliu sukūręs lažybų verslo bendrovę D.Gulbinas valdo 10 proc. „Top Sport“ akcijų.

445 vieta – Domantas Sabonis (krepšinis) – 6 mln. eurų

Kitąmet 23 metų jaunuolį tikrai rasime aukštesnėje vietoje, nes po šio sezono baigsis jo pirmoji sutartis NBA ir įsigalios naujasis daug pelningesnis kontraktas su „Indiana Pacers“ klubu – ketverių metų 77 mln. dolerių.

„Scanpix“ nuotr./Domantas Sabonis per pirmą NBA sezono mačą pelnė 27 taškus.
„Scanpix“ nuotr./Domantas Sabonis per pirmą NBA sezono mačą pelnė 27 taškus.

464 vieta – Deividas Šemberas (futbolas) – 5,2 mln. eurų

Buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas yra daugiausia uždirbęs šios sporto šakos atstovas – jo karjera Maskvos CSKA klube buvo stabili ir ilga. Dabar D.Šemberas yra vienas Vilniaus „Žalgirio“ vadovų.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Deividas Šemberas
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Deividas Šemberas

474 vieta – Mantas Kalnietis (krepšinis) – 5 mln. eurų

Praėjusį sezoną jis buvo brangiausias Prancūzijos lygos krepšininkas, o vasarą gavo ne mažiau pelningą pasiūlymą iš Rusijos ir grįžo į Krasnodaro „Lokomotiv“.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Mantas Kalnietis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Mantas Kalnietis

475 vieta – Jonas Mačiulis (krepšinis) – 5 mln. eurų

Ilgametis Lietuvos rinktinės krepšininkas dabar neuždirba tiek, kiek atstovaudamas Atėnų „Panathinaikos“ ir Madrido „Real“, bet antrasis sezonas Atėnų AEK klube irgi klostosi neblogai 34 metų puolėjui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis