2023 06 01

Po pertraukos jėgą parodęs „Žalgiris“ pergale pradėjo LKL finalą

Kauno „Žalgiris“ po metų pertraukos sugrįžo į LKL didįjį finalą ir pergalingai pradėjo šiemetinę seriją. Ketvirtadienio vakarą Kazio Maksvyčio komanda savo aikštėje 108:93 pranoko titulą ginantį Vilniaus „Rytą“ bei apgynė namų aikštės pranašumą.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Žalgiriečiai serijoje pirmauja 1-0, joje kovojama iki trijų pergalių. Antroji komandų akistata šeštadienį vyks Vilniuje.

„Sostinės mes vilką papjausim“ – tokiu didžiuliu plakatu „Žalgirio“ ištikimiausi sirgaliai pasitiko svečius iš Vilniaus.

Sudoroti šalies čempionus nebuvo paprasta, bet galiausiai šeimininkai sugebėjo perlaužti rungtynes. „Rytas“ laikėsi iki trečio kėlinio vidurio, bet tada jų gynyba pradėjo byrėti ir keli vienas po kito „Žalgirio“ įmesti tritaškiai leido šeimininkams atitrūkti. Lemiamą ketvirtį K.Maksvyčio ekipa pradėjo pirmaudama 80:71, tačiau tada šovė atkarpa 8:0 ir intrigos neliko (88:71).

Rezultatyviausią mačą šį sezoną sužaidė Arnas Butkevičius. Puolėjas į savo buvusios komandos krepšį įmetė 21 tašką ir išprovokavo net 10 pražangų. Po 14 taškų pelnė Lukas Lekavičius ir Tomas Dimša.

Vilniečių negelbėjo ir Marcuso Fosterio 21 taškas.

Priminsime, jog „Žalgiris“ po metų pertraukos sugrįžo į LKL finalą, kai pernai pirmą kartą istorijoje tenkinosi tik bronzos apdovanojimais.

Reguliariajame sezone abi komandos buvo susitikę tris sykius ir dukart stipresni buvo vilniečiai.

„Žalgiris“: Arnas Butkevičius 21 (10 išpr. praž.), Tomas Dimša 14, Lukas Lekavičius, Edgaras Ulanovas (7 rez. perd.) ir Tyleris Cavanaugh – po 12, Rolandas Šmitas 11 (6 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 10 (5 atk. kam.).

„Rytas“: Marcusas Fosteris 21, Evaldas Kairys 15, Elvaras Fridrikssonas (8 rez. perd.) ir Gytis Masiulis – po 11, Gytis Radzevičius (5 atk. kam.) ir Justinas Gorhamas – po 10.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 108:93.

40 min. Rungtynės baigiasi. „Žalgiris“ pergalingai pradeda seriją.

37 min. Vilniečių mini spurtas 5:0, bet „Rytas“ niekaip neapsigina... 101:89.

36 min. Arnas Butkevičius tritaškiu peržengia 100 taškų ribą – 101:84.

35 min. Vilniečiams ir toliau nesiseka apsiginti. Rolandas Šmitas vėl didina atotrūkį. Panašu, kad šiame mače svarbiausias klausimas jau yra atsakytas. 96:79.

34 min. Marcusas Fosteris pataiko fantastišką tritaškį. „Žalgiris“ pirmauja 90:77.

33 min. Galiausiai tritaškiu „Ryto“ gyvybę palaiko Lukas Uleckas.

32 min. Laurynas Birutis. Du su pražanga ir kauniečiai kėlinį pradeda 8:0. 88:71.

31 min. Penki „Žalgirio“ taškai iš eilės. Giedrius Žibėnas ima minutės pertraukėlę ir kauniečiai artėja link pergalės – 85:71.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 80:71.

30 min. Dar vienas Luko tritaškis ir didžiausia kauniečių persvara šiame mače – 78:69.

29 min. Lukas Lekavičius smeigia tritaškį po užtvaros – 75:67.

28 min. Tyleris Cavanaugh pataiko tritaškį iš aikštės krašto – 72:66. Kauniečiai bando atitrūkti.

26 min. Tyleriui Cavanaugh trūksta tikslumo, bet amerikietis tai kompensuoja puikia kova dėl kamuolių. Po dar vieno tokio epizodo – 67:62.

25 min. Marcusas Fosteris pelno du taškus su pražanga – 62:62.

24 min. Arnas Butkevičius vėl renka du su Gyčio Masiulio pražanga – 60:57.

23 min. Marcusas Fosteris ir Edgaras Ulanovas apsikeičia tritaškiais – 55:55.

22 min. Kazys Maksvytis ima minutės pertraukėlę ir kaipmat sutvarko reikalus. Iš pradžių Arnas Butkevičius du su pražanga, po to – lygiai taip pat ir Edgaras Ulanovas. 52:52.

21 min. Vilniečiai antrą pusę pradeda šešiais taškais be atsako ir trukteli į priekį – 52:48.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 46:46.

20 min. Marcusas Fosteris tritaškiu lygina rezultatą – 46:46.

19 min. Justinas Gorhamas taikliai meta tritaškį iš aikštės kampo. Iš „Žalgirio“ persvaros lieka tik taškiukas – 40:39. Marcusas Fosteris ir Kevarriusas Hayesas apsikeičia taikliai metimais iš po krepšio.

18 min. Tomas Dimša užbaigia sėkmingesnę kauniečių atkarpą tritaškiu.

16 min. Elvaras Fridrikssonas po ilgesnės pertraukos išveda vilniečius į priekį – 34:32.

15 min. Taškų lenktynės tęsiasi – 32:32.

11 min. Laurynas Birutis rezultatyviai pradeda antrą kėlinį, bet kitoje aikštės pusėje tritaškį pykšteli Lukas Uleckas – 28:24.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 26:21.

19 min. Kevarriusas Hayesas krauna iš viršaus, kauniečiai spurtuoja 8:0 ir perima iniciatyvą – 26:19.

17 min. Rolandas Šmitas susižeidžia koją ir palieka aikštę, o Ignas Brazdeikis pelno taškus. Kitoje pusėje Gytis Masiulis įmeta su Kevarriuso Hayeso pražanga. „Rytas“ priekyje – 19:18.

6 min. Kol kas vyrai žaidžia be gynybos... 16:16.

5 min. Ignas Brazdeikis pelno du su pražanga, bet kitoje pusėje Marcusas Fosteris verčia du taškus su Isaiah Tayloro pražanga ir dar įsivelia į žodinę akistatą su Ignu Brazdeikiu. Rolandas Šmitas tritaškiu vėl lygina rezultatą – 14:14.

4 min. Aktyvi ir rezultatyvi rungtynių pradžia. Isaiah Tayloras lygina rezultatą – 9:9.

2 min. Elvaras Fridrikssonas sumeta visas tris baudas už Isaiah Tayloro pražangą, bet taikliu metimu atsako ir Arnas Butkevičius – 5:5.

1 min. Vilniečiai pirmieji pelno taškus, bet Rolandas Šmitas atsako tritaškiu – 3:2.