2012 01 14

LKL: Kauno „Baltai“ nepajėgė pasipriešinti „Lietuvos rytui“

Šeštadienį Vilniaus „Lietuvos rytas“ (12-2) Kaune 93:54 (27:15, 23:15, 22:11, 21:13) sutriuškino „Baltų“ (7-6) komandą ir įsirašė dvyliktąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (BEKO-LKL) pirmenybėse.
Rungtynių akimirka / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Mačą sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, tačiau į M.Delašo ir K.Vecvagaro taškus atsakė A.Jomantas ir S.Babrauskas (5:5). Netrukus komandos kapitonas smeigė dar vieną tritaškį, J.Valančiūnas įdėjo kamuolį iš viršaus, M.Katelynas pelnė septynis taškus iš eilės – 23:12 (8 min.).

Vos aikštėje pasirodęs vidurio puolėjas P.Samardžiskis stengėsi neatsilikti nuo komandos draugų – iš karto privertė varžovą prasižengti ir realizavo baudos metimą. Po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ pirmavo 12 taškų persvara (27:15).

„Baltų“ klubas bandė atkurti intrigą rungtynėse, tačiau L.Robertso dėjimas ir J.Valančiūno dvitaškis svečiams toliau leido užtikrintai pirmauti (36:23, 16 min.). Įsismarkavęs J.Valančiūnas tapo tikru galvos skausmu kauniečiams – aukštaūgis pelnė 9 taškus iš eilės ir įpusėjus mačui „Lietuvos rytas“ susikrovė solidų pranašumą (50:30, 20 min.).

Trečiame kėlinyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė – „Baltų“ krepšys drebėjo nuo vilniečių dėjimų, o riba tarp komandų vis augo (62:37, 26 min.).

Vilniaus klubas užtikrintai baigė rungtynes ir iškovojo dvyliktąją pergalę LKL čempionate – 93:54.

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas (9 atk.kam) 21, M.Katelynas (8 atk.kam.) 18, S.Babrauskas 13, P.Samardžiskis 11, R.Seibutis 10, A.Jomantas 8 (10 atk.kam.), V.Dilys 4, L.Robertsas ir A.Rašičius (5 rez.perd.) po 3, T.Rice'as (8 rez.perd.) 2.

„Baltai“: M.Kupšas 14, V.Čižauskas 8.