12 25

LKL klubų kalėdiniai norai – mohikano sugrįžimas, įpakuotas M.Fosteris ir pagalba N.Čanakui

Jau greit kasdienė rutina bent trumpam stabtels. Pamatysime pasiilgtus giminaičius, susėsime prie Kūčių, Kalėdų stalo, pamiršime vargus bei pasidžiaugsime, kad turime vienas kitą. Turbūt sutiksite, kad tai – nuostabiausias metų laikas. Na, bent taip 1963-aisiais dainavo Andy Williamsas.

Pertraukos reikia ir Lietuvos krepšinio lygos komandoms, jų vadovams, treneriams, žaidėjams. Kasdienės treniruotės, didžiulis rungtynių kiekis, spaudimas rodyti rezultatą, kritika iš aplinkos, finansų skaičiavimas ir traumos, tai – tik nedidelė dalis, su kuo susiduria LKL klubų atstovai.

Kalėdos – magiškas metas, ne tik suartinantis žmones, bet taip pat neatsiejamas ir nuo dovanų. Ta proga portalas 15min savo nuožiūra sudarė sąrašą, ką po šventine Kalėdų eglute norėtų rasti kiekvienas Lietuvos krepšinio lygos klubas.

10. Mažeikių „M Basket-Delamode“ (2-10)

Su Virginijaus Šeškaus atvykimu vasarą į Mažeikių komandą buvo dedami didesni lūkesčiai nei įprastai. Gi atvyko strategas, kuris yra žinomas, kaip stebukladarys su mažais klubais. Buvo Prienai, buvo Jonava, o dabar gal Mažeikiai? Taip tuo metu galvojo ne vienas.

Tačiau burbulas greitai sprogo. Sezonas prasidėjo pralaimėjimų virtine, žaidimas atrodė labai slogiai, komandoje vienas po kito keitėsi žaidėjai, o pats V.Šeškus neatrodė toks motyvuotas, koks buvo anksčiau.

Virgis konferencijose po rungtynių viešai plakdavo žaidėjus, kas turėjo įtakos komandos mikroklimatui ir jo etapas Mažeikiuose ilgai netruko – lapkričio pabaigoje su prieniškiu buvo atsisveikinta.

Patricija Adamovič / BNS/Virginijus Šeškus
Patricija Adamovič / BNS/Virginijus Šeškus

Netrukus V.Šeškų pakeitė panašių situacijų ne kartą matęs ir jose buvęs Marius Kiltinavičius, o sporto direktoriumi tapo Virginijus Bulotas.

Reikalai Mažeikiuose pasikeitė. Atrodo, kad žaidėjai pradėjo tikėti procesu, tikėti treneriu, o pats žaidimas ant parketo tapo daug gražesnis akiai. Pergalių vis dar nedaug, bet progresas džiugina.

15min linki Mažeikių klubui linki po egle rasti stabilumą – kad komanda daugiau neišgyventų tokių amerikietiškų kalnelių, nes jie gali kainuoti labai brangiai – gal net iškritimą iš LKL.

Lieka tikėtis, kad M.Kiltinavičius, V.Bulotas ir A.Liškus dabar pakreips komandą tinkama kryptimi ir padėtis Mažeikiuose taip kardinaliai nešokinės: nebus tokios žaidėjų, trenerių rotacijos ir apie šį klubą kalbėsime labiau teigiamai. Stabilumas tam yra būtinas.

Žinutę turėjo ir M.Kiltinavičius.

„Norėčiau, kad visi liktų sveiki“, – 15min sakė mažeikiškių treneris.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./LKl rungtynės: Vilniaus „Rytas“ - Mažeikių „M Basket Dalamode“. Marius Kiltinavičius
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./LKl rungtynės: Vilniaus „Rytas“ - Mažeikių „M Basket Dalamode“. Marius Kiltinavičius

9. Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (2-10)

Kėdainių klubas niekada nebuvo iš turtingųjų LKL kontekste, tačiau jau ilgą laiką dirba stabiliai, turi daug jaunimo ir yra stabiliai dirbanti organizacija.

Rezultatai kėdainiečių pernelyg nedžiugina, tačiau komanda tikrai nėra patrankų mėsa: pirmadienį 79:78 KMT ketvirtfinalio starte Gedimino Petrausko kariauna paguldė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ ir yra netoli finalo ketverte.

Be to, klube kiekvieną sezoną galima išvysti ne vieną įdomų užsienietį, kuris turi potencialo ateityje praverti Eurolygos ar net NBA duris.

Su tokiais finansais aukščiau bambos neiššoksi, bet kryptingas ir stabilus darbas ne vieną sezoną prilipdė „Nevėžiui“ respektabilios komandos etiketę.

Visgi lapkričio mėnesį komanda prarado savo architektą. Jonas Mačiulis lapkričio pabaigoje neatsispyrė nuo pasiūlymo dirbti Europos taurės klube ir persikėlė į Panevėžio „7bet-Lietkabelį“.

LKF nuotr./Jonas Mačiulis
LKF nuotr./Jonas Mačiulis

Būtent J.Mačiulis buvo pagrindinis žmogus Kėdainiuose, kuris priimdavo sprendimus renkantis žaidėjus, o dabar kažkas turi užpildyti didžiulius Jono batus.

15min linki „Nevėžiui“ po eglute rasti naują sporto direktorių, kad „Nevėžis“ toliau išliktų stabilia organizacija ir kryptingai dirbtų. Gi ant senų bėgių toli nenuvažiuosi.

8. Jonavos „CBet“ (5-7)

Beveik vienbalsiai visi prieš sezoną kalbėjo, kad išvykus Virginijui Šeškus ir susitraukus biudžetui (iki 800 tūkst. eurų) Jonavos klubas bus absoliuti patrankų mėsa.

Tačiau jonaviečiai nuo pat sezono starto pradėjo tildyti kritikus. Mantas Šernius subūrė alkaną komandą su motyvuotais lietuviais ir puikiai pataikė su legionieriais, o tai konvertavosi į pergales.

LKL pelenė nukovė tokius rimtus varžovus kaip „Juventus“, „Lietkabelis“ ar „Neptūnas“, o vienu metu buvo ketvirtoje vietoje.

Taip, pastaruoju metu „CBet“ išgyvena sunkesnį laikotarpį, bet nuo ketvirtos vietos juos skiria vos viena pergalė, todėl niekas tikrai neprarasta.

Neseniai komandą paliko Koby McEwenas, kuris nebežaidė daugiau nei mėnesį, o jį pakeitė rimtus skaičius Vokietijos čempionate demonstravęs Brandonas Childresas, kuris turėtų būti puikus papildymas, padėsiantis Dominicui Brewtonui tempti puolimą. Bet vienos svarbios detalės dar trūksta.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Mantas Šernius
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Mantas Šernius

Išskyrus Vitalijų Zotovą, „CBet“ neturi nė vieno tikro įžaidėjo, kuris vadovautų komandai. Taip, jonaviečiai turi talentingų perimetre į puolimą orientuotų žaidėjų, bet neretai atakos būna padrikos ir nėra žmogaus, kuris reikiamu metu galėtų suvaldyti legionierių siautulį.

15min linki, kad „CBet“ po eglute rastų įžaidėją, nes kol kas M.Šernius neturi generolo. V.Zotovas, švelniai tariant, nežiba, o daugiau jonaviečiai nieko neturi.

7. „Šiauliai-Casino Admiral“ (5-6)

Faktas, kad galėtume palinkėti šiauliečiams papildomo žaidėjo, bet Žydrūnas Urbonas aiškiai davė suprasti, jog tokiems ėjimams paprasčiausiai nėra resursų.

Šį sezoną „Šiauliai“ surinko ambicingą sudėtį su lietuvišku branduoliu ir keliais talentingais legionieriais. Gynyba galbūt ir šlubuoja, bet Ž.Urbonas niekada negarsėjo, kaip gynybos treneris, o puolime stebėti šią komandą yra labai smagu.

O ir su rezultatais sekasi neblogai: „Šiauliai“ su 5 pergalėmis per 11 turų žengia septinti, bet taip pat turi vieną mačą atsargoje ir viena pergale atsilieka nuo ketvirtos vietos. Ž.Urbonas ir kompanija daro gerą darbą.

15min nori palinkėti „Šiaulių“ klubui sveikatos, nes kol kas traumos yra didžiulis trikdis komandai. Ž.Urbonas šį sezoną praktiškai dar neturėjo visiškai sveikos komandos. Iš pradžių traumą patyrė Eimantas Stankevičius, vėliau Shaqas Buchananas, Tauras Jogėla, Marius Valinskas, o galiausiai šiurpią traumą patyrė Lukas Uleckas, kuris ant parketo turėtų grįžti tik vasario mėnesį.

„BC Šiauliai“ / Gintaras Šiuparys fotografija/Lukas Uleckas
„BC Šiauliai“ / Gintaras Šiuparys fotografija/Lukas Uleckas

Tokie iššūkiai šiauliečiams užkopti aukščiau. Linkime daug sveikatos.

6. Utenos „Uniclub Bet – Juventus“ (6-6)

Ech ta mūsų Utena...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų