2013 10 05 /18:37

LKL: Pasvalio „Pieno žvaigždžės“ lengvai nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“

Į mūšius naujajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate įsitraukia vis daugiau klubų. Kovos krikštą 2013/2014 m. pirmenybėse patyrė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai, kurie namų arenoje 80:55 (18:6, 26:15, 17:18, 19:16) nugalėjo čempionato debiutantę Alytaus „Dzūkiją“.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pasvalio krepšininkai lygos naujokus pradėjo triuškinti nuo pirmųjų minučių. Po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo 18:6. Vėliau atotrūkis tik didėjo, nors alytiškiai susiėmė antroje rungtynių pusėje. Trečiąjį kėlinį jiems pavyko laimėti 18:17, tačiau pasvaliečiams pakako susikaupto pranašumo ir jie laimėjo 80:55.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo 18 taškų pelnęs ir 8 kamuolius atkovojęs Artūras Jomantas. 17 taškų įmetė E. Kairys.

Pralaimėtojų komandoje 14 taškų surinko ir 7 kamuolius atkovojo A. Lapeta. 10 taškų surinko ir 8 kamuolius atkovojo L. Brazdauskis.

Dzūkai LKL pirmenybėse debiutavo praėjusią savaitę mače Klaipėdoje prieš „Neptūną“. Uostamiesčio krepšininkai nepagailėjo prieš susitikimą dėl sinusito protrūkio stipriai nukraujavusios „Dzūkijos“ komandos – 69:96.

Dar praėjusį sezoną alytiškiai rungtyniavo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse. Tapę vicečempionais, dzūkai neiškovojo vietos LKL, tačiau licenciją žaisti aukščiausiame lygmenyje išsipirko iš Kauno „LSU-Baltų“ ekipos.

Vasarą klubas komplektaciją pradėjo pasikviesdamas trenerį iš Bosnijos ir Hercogovinos Mario Primoracą bei būrį legionierių – Steveną Idletą, Adamą Lapetą, James Lewis Jr. ir Marko Miličičių. Prie užsieniečių prisijungė lietuviai – Dainius Gvezdauskas, Tautvydas Šležas ir Benas Vaitulionis.

„Pieno žvaigždės“ tarpsezoniu taip pat nesnaudė. Prie ekipos vairo stojo Baltarusijos moterų rinktinės strategas Rimantas Grigas, o ambicijų nestokojantį klubą papildė buvęs „Lietuvos ryto“ legionierius Artūras Jomantas, iš „Šiaulių“ atvykęs Rolandas Alijevas bei iš užsienio komandų atvilioti – Egidijus Dimša ir Žydrūnas Jonušas.

Ekipoje po pertraukos rungtyniaus legionierius iš JAV Derrickas Leonardas. Prie komandos prisijungė dar vienas legionierius – latvių snaiperis Ingusas Bankevicas.  Pasvalyje rungtyniaus puolėjas Evaldas Kairys ir iš NKL atvykęs Augustinas Jankaitis.