2021 06 05

Intriga blėsta: Vilniuje dominavęs „Žalgiris“ – per žingsnį nuo LKL aukso

LKL superfinalo intriga baigia išsikvėpti. Šeštadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ nesunkiai svečiuose 92:70 (25:16, 21:23, 21:15, 25:16) patiesė Vilniaus „Rytą“ ir finalo serijoje iškovojo antrąją pergalę.
Marius Grigonis
Marius Grigonis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Martino Schillerio vyrai lenktynėse iki trijų pergalių pirmauja 2-0 ir trečią dvikovą pirmadienį turės savo arenoje.

Jeigu pirmajame finalo mače vilniečiai priešinosi pusantro kėlinio, tai šį kartą savo jėgą LKL čempionai pradėjo rodyti dar pirmam kėliniui nesibaigus. Jau per pirmas dešimt minučių „Žalgiris“ spėjo susikrauti dviženklę persvarą ir daugiau per kovinį atstumą savo oponentų neprisileido.

Trečią kėlinį svečiai dar pradėjo spurtu 7:0 ir mačo antrą pusę pavertė formalumu.

Kauniečius į priekį vedė labai solidžiai žaidęs Thomasas Walkupas. Jis Joffrey Lauvergne'as ir Artūras Milaknis pelnė po 14 taškų, Nigelis Hayesas pridėjo 15.

Vilniečių gretose su 17 taškų išsiskyrė Andrew Goudelockas.

Per pastaruosius dešimt metų finalo serijose „Žalgiris“ vilniečiams yra pralaimėjęs vos du mačus. Kauniečiai siekia 23-ojo LKL čempionų titulo ir 11-ojo iš eilės.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 17, Martynas Echodas 13 (6 atk. kam.), Gytis Radzevičius 12, Arnas Butkevičius (6 atk. kam.) ir Ivanas Buva – po 8.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 15 (3/4 trit.), Joffrey Lauvergne’as, Artūras Milaknis ir Thomasas Walkupas (6 rez. perd.) – 14, Lukas Lekavičius 11.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 72:90 (16:25, 23:21, 15:21, 16:25).

40 min. Baigtas kriukis. „Žalgiris“ į Kauną grįžta turėdamas 2-0.

35 min. Švieslentėje dega skaičiai „į vieną kasą“, bet ant parketo kyla netikėtos aistros. Augustine'as Rubitas ir Martynas Echodas apdalijami techninėmis pražangomis.

34 min. Joffrey Lauvergne'as puskabliu triuškina Ivaną Buvą ir 79:58.

32 min. Panašu, kad benzinas vilniečių bake baigėsi...

31 min. Niekas nesikeičia. Kėlinį tritaškiu pradeda Artūras Milaknis, o Joffrey Lauvergne'as kuria gražiausią mačo epizodą.

III kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 54:67 (16:25, 23:21, 15:21).

28 min. Artūro Milaknio smagus tritaškiukas. 65:52.

26 min. Kauniečiai buvo padidinę atotrūkį iki 15 taškų, bet kėlinio antroje pusėje vilniečiams vėl pavyko šiek tiek priartėti.

23 min. Nigelis Hayesas pataiko. Žalgiriečiai kėlinį pradeda 7:0.

22 min. Mariaus Grigonio pirmasis tritaškis. „Rytas“ turi rimtų problemų. Jau 51:39.

21 min. Kėlinį taikliu metimu pradeda Thomasas Walkupas.

II kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 39:46 (16:25, 23:21).

19 min. Martyno Echodo įkvėpti vilniečiai kėlinio pabaigoje kiek atkuto.

17 min. Nigelis Hayesas... Trys taškai ir 42:32.

16 min. Kauniečiai antrame kėlinyje dar suaktyvino gynybą, o atakoje vis dažniau ieško savo aukštaūgių – 39:30.

15 min. Pagaliau „atsidarė“ pirmajame mače žalgiriečius skaudžiai skriaudęs Ivanas Buva.

14 min. Thomasas Walkupas labai karštas. Antras jo tritaškis ir jau dešimtasis taškas. „Žalgiris“ priekyje 35:26.

12 min. Žalgiriečiai tolsta, bet vilniečių gynybą palaiko Andrew Goudelocko tritaškiai.

I kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 16:25.

10 min. Kėlinio pabaigoje kauniečiai pratęsia spurtą. Thomas Walkupas naudojasi Andrew Goudelocko popierine gynyba ir pirmąsyk didina persvarą iki dviženklės žymos (23:13).

7 min. Thomaso Walkupo puiki atkarpa. Amerikietis užbaigia ataką prasiveržimu, perima kamuolį ir atlieka rezultatyvų perdavimą Joffrey Lauvergne'ui. Žalgiriečiai trukteli į priekį 16:13.

5 min. Pakiliai mačą pradėję vilniečiai metė mačo pradžioje turi nežymią persvarą. Nigelas Hayesas ir Gytis Radzevičius apsikeičia tritaškiais – 13:10.

2 min. Rungtynių pradžioje Mindaugas Girdžiūnas ir Lukas Lekavičius apsikeitė tritaškiais.

Trečiasis serijos mačas pirmadienį bus žaidžiamas Kaune.