Jis griežtai pasisakė apie FIBA taisykles rinktinėms leisti turėti vieną krepšininką iš užsienio, kuriam suteikta pilietybė.
Penkios iš aštuonių pirmąsias vietas Europos pirmenybėse užėmusių rinktinių turėjo natūralizuotas krepšininkes.
„Moterų Europos čempionatas tapo hibridiniu. Tai lyg šalių klubinės komandos. Tai grožio neprideda. Vengrijoje žmonės į arenas tikrai nesurinko taip, kaip galbūt ateitų Lietuvoje ar kitose šalyse. Nebeįdomu. Žaidėjos, atvykusios iš svetur, tempė komandas. Visas žaidimas pastatytas tik ant jų“, – kiek piktinosi pirmadienį į Lietuvą grįžusios rinktinės treneris M.Šernius.
Lietuves dažnai skriaudė būtent natūralizuotos krepšininkės.
Juodkalnijai atstovaujanti amerikietė Angelica Robinson į lietuvių krepšį įmetė 24-is, Turkijoje žaidžianti Lara Sanders (JAV) – 14 (12 atk. kam.), Baltarusijos įžaidėja Lindsay Harding – 12 (8 atk. kam.), Rusijos gynėja Epiphanny Prince (JAV) – 12 (5 rez. perd.), švedė Ashley Key (JAV) – 9, vengrė Alexandria Quigley (JAV) – 20, slovakė Kristi Toliveri (Kroatija) – 23 taškus.
„Žiūrėti savo šalies rinktinės žaidimą, kai legionierė dirba tik tam, kad pelnytų kuo daugiau taškų, nėra smagu ir malonu. Aš, jei Lietuvos rinktinėje atsiras natūralizuota žaidėja, tikrai nebūsiu treneris. Aš – tik už lietuves“, – pareiškė M.Šernius.
Jis tikino, kad aštuntąją vietą Europos pirmenybėse užėmusios krepšininkės atidavė visas jėgas ir pasiekė gerą rezultatą. Rinktinė sulaukė daug užsienio komandų komplimentų.
Kaip ir užsienio klubų dėmesio. M.Šernius teigė, kad nemažai žaidėjų sudomino pajėgias Europos ekipas. Anot trenerio, Lietuvos krepšininkių rungtyniavimas Europos komandose padėtų pakilti šalies krepšinio rinktinės meistriškumui.
Europos moterų komandų susidomėjimo sulaukė ir M.Šernius. Jis teigė, kad dabar yra apsisprendimo kryžkelėje – dirbti vyrų ar moterų krepšinyje.