2015 11 16

Marcelo Nicola paslaptis apie „Lietuvos ryto“ problemas išsiveža su savimi

Marcelo Nicola atsisveikino su Vilniaus „Lietuvos rytu“ sau būdingu stiliumi – nepasakydamas nieko sensacingo ir tiesą pasilikdamas sau. Skaičiuodamas paskutiniąsias savaites Lietuvoje 44 metų treneris po pralaimėjimų prabildavo vis daugiau – apie komandos kraujavimą, žaidėjų taisyklių nesilaikymą... Bet bendraudamas su 24sek.lt M.Nicola nenorėjo išduoti „Lietuvos ryto“ problemų priežasčių.
Marcelo Nicola
Marcelo Nicola / Alfredo Pliadžio nuotr.

„Neturiu, ką per daug papasakoti. Tai – prezidento sprendimas. Negaliu nieko padaryti. Turiu su tuo susitaikyti“, – atleistas iš „Lietuvos ryto“ trenerio posto 24sek.lt teigė M.Nicola.

9 pergalės ir 5 pralaimėjimai LKL ir Europos taurėje. Prasčiausias "Lietuvos ryto" startas Europos taurės turnyro istorijoje. Su 1 pergale ir 4 pralaimėjimais vilniečiai netgi gali nepatekti į kitą etapą.

Nesutarimai su žaidėjais? Taisyklės, kurių nesuprato arba kurių nenorėjo suprasti „Lietuvos ryto“ krepšininkai? Kas kaltas dėl tokio slogaus starto, nors klubo prezidentas Gedvydas Vainauskas dar visai neseniai dainos žodžiais kalbėjo apie atėjusį laiką būti pirmiems?

„Nenoriu nieko analizuoti, nes nesu komandos treneris. Daug žurnalistų analizuoja problemas. Tai – jų darbas. Mano darbas – treniruoti. O aš nebetreniruoju“, – į diskusijas nesileido M.Nicola.

24sek.lt pateikia M.Nicola atsisveikinimo su Lietuva interviu.

– Kas lėmė tokius rezultatus? Kodėl sezono pradžia buvo tokia prasta?

– Ką turite omenyje, rezultatai buvo tokie?

– Na, pavyzdžiui, labai prasti Europos taurės rezultatai. Ne kartą minėjote, kad kai kurie žaidėjai nesilaikė jūsų taisyklių. Kur slypėjo tos problemos?

– Nenoriu apie tai kalbėti. Yra daug priežasčių. Bet tai yra praeitis.

– Esate atleistas. Nenorite nieko pasakyti?

– Ne. Kodėl? Nebesu treneris. Ką aš galiu pasakyti?

– Paanalizuoti, kodėl „Lietuvos rytas“ nerodė tokio žaidimo, kokio tikėjotės. Pasvarstyti, ką „Lietuvos rytui“ reikėtų daryti, kad rezultatai pasikeistų...

– Nenoriu nieko analizuoti, nes nesu komandos treneris. Daug žurnalistų analizuoja problemas. Tai – jų darbas. Mano darbas – treniruoti. O aš nebetreniruoju.

Pasakysiu savo mintis klubo prezidentui, jei jis manęs to paklaus. Bet neturiu, ką pasakyti kitiems.

– Žurnalistai gali analizuoti, bet, kita vertus, treneris yra geriausias specialistas šiuo klausimu.

– Pasiliksiu tai sau. Pasakysiu savo mintis  klubo prezidentui, jei jis manęs to paklaus. Bet neturiu, ką pasakyti kitiems.

– Vilniuje praleidote devynis mėnesius. Ką pasisėmėte iš darbo „Lietuvos ryte“?

– Tai buvo labai pozityvi patirtis. Man čia labai patiko. Man labai patiko miestas, Lietuva. Sutikau daug gerų žmonių. Buvo nuostabu gyventi šalyje, kurioje krepšinis yra pagrindinis sportas. Visai kaip religija.

Nuostabu išgyventi tokią atmosferą. Buvo gera būti to dalimi. Man labai patiko dirbti „Lietuvos ryte“. Tai buvo puiki patirtis.

– Kokie jūsų ateities planai? Kada išvykstate iš Lietuvos?

– Supraskite, klubo sprendimą išgirdau maždaug prieš valandą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų