Nuo gruodžio 23-osios D.Gailius sužaidė 7 iš 15 „Lietuvos ryto“ rungtynių. Kai Kūčių išvakarėse snaiperis nepasirodė ant parketo „Cido“ arenoje Panevėžyje, pasklido gandas, kad į mačą su „Lietkabeliu“ žaidėjas neatvyko dėl roto viruso. Tačiau tikroji priežastis buvo gerokai rimtesnė.
„Aš nematęs žmogaus, kad viskas taip radikaliai pasikeistų“, – 24sek atviravo D.Gailių treniravęs Tomas Pačėsas, iš „Lietuvos ryto“ pasitraukęs vasario 10-ąją.
Po paskutinių savo rungtynių „Lietuvos ryte“ treneris neslėpė nerimo dėl D.Gailiaus funkcionavimo aikštėje.
„Aš nesiimu komentuoti. Matot, kaip jis funkcionuoja aikštėje. Mes vis pabandom ir iškart turime jį keisti. Jam tikrai kažkas negerai. Sunku net pasakyti. Aš nematęs žmogaus, kad viskas taip radikaliai pasikeistų. Nežinau, jis visad buvo aktyvus, agresyvus, jo fiziniai duomenys leido žaisti atletišką krepšinį. Dabar mes jo beveik niekur negalime panaudoti“, – sunerimęs kalbėjo T.Pačėsas.
Taip jis šnekėjo dar po D.Gailiaus vizito pas gydytojus. Sausio pabaigoje žaidėjas atsidūrė ligoninėje, o gydytojai tik gūžčiojo pečiais – nesuprato, kokia liga taip pakeitė Deividą.
T.Pačėsas: „Jam tikrai kažkas negerai. Aš nematęs žmogaus, kad viskas taip radikaliai pasikeistų.“
24sek žiniomis, paslaptingas virusas sutrikdė D.Gailiaus orientaciją aikštėje ir sunaikino ištvermę. Buvo įtariama, kad tai galėjo būti psichologiniai dalykai.
Už tą virusą kalbėjo D.Gailiaus rezultatai aikštėje.
Per tą 7 rungtynių atkarpą iki pasitraukimo į užribį, prieš vizitą ligoninėje ir po gydytojų patikros, D.Gailius pelnė vid. 4,7 taško, 2,7 naudingumo balo, o krepšį atakavo 21,45 proc. tikslumu.
Palyginimui, iki tol Europos taurėje D.Gailiaus rodikliai siekė 10,3 taško (45,9 proc. trit.), o LKL rugsėjį ir spalį – atitinkamai vid. 14,7 ir 13 taškų.
Jis buvo įmetęs tą fantastišką pergalingą metimą Vilniuje į „Neptūno“ krepšį, kuris išgelbėjo „Lietuvos rytą“ nuo antros šventinės kapituliacijos. Bet vėliau D.Gailiaus vėl nebematėme aikštėje.
„Tokia ir liga. Nieko konkrečiai negaliu sakyti. Buvo užspausti nervai“, – į smilkinį pirštu rodė D.Gailius.
Akivaizdu, kad „Lietuvos ryto“ snaiperis mieliau kalbėtų apie žaidimą, nei asmenines ligas. Ypač tokias paslaptingas.
Jis neįvardijo simptomų, kurie signalizavo žaidėjui, kad kažkas vyksta ne taip. Taip pat negalėjo tiksliai pasakyti, kada suprato, jog tai trukdė taip, kad būti aikštėje iš tiesų buvo per sudėtinga.
Spėliojama, kad galbūt tuos nervus galėjo užspausti smegenų sutrenkimas, kurį birželio 22-ąją D.Gailius patyrė treniruotės metu susidūręs su kitu Lietuvos rinktinės žaidėju. Jam tada buvo nustatytas nosies lūžis, po kurio žaidė su apsaugine kauke.
Kalbama, kad galbūt ir T.Pačėso fizinis ir psichologinis muštras galėjo išvesti D.Gailių iš rikiuotės.
Bet dabar svarbiausia, kad gydytojai rado D.Gailiui tinkamus vaistus, o dabar belieka sugrįžti į formą.
„Gerai, viskas veikia. Dabar viskas gerai. Grįžinėju į formą. Reikia į ją įeiti, nes viskas užtruko, – 24sek pasakojo D.Gailius. – Niekada negali žinoti, kas tau gali nutikti.“
Laiko dar reikės. „Lietuvos ryto“ direktorius Tomas Purlys 24sek prieš Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalį patvirtino, kad D.Gailiui jau viskas gerai, bet Utenoje per 24 minutes puolėjas į „Juventus“ krepšį įmetė 5 taškus, pataikė vos 2 metimus iš 9 ir surinko -6 naudingumo balus, o vilniečiai sensacingai krito 84:87.
Be „Lietuvos ryto“ šokėjų, Deividas buvo vienintelis Vilniaus komandos atstovas Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.
Todėl „Žalgirio“ arenoje susirinkę aistruoliai, kurių dauguma buvo kauniečiai, su pasimėgavimu sušukdavo „Hey!“ po kiekvieno netaiklaus „Lietuvos ryto“ žaidėjo tritaškio.
D.Gailius pripažino, kad toks jų elgesys šiek tiek nustebino ir sutrikdė. Akivaizdu, kad tas trečiasis metimas iš kairiojo krašto net nelietė lanko ne šiaip sau.
„Aišku, nepadeda. Tada turi kovoti – su savimi. Ir su jais (žiūrovais), kad nekreiptum dėmesio“, – simboliški buvo D.Gailiaus žodžiai.
Po konkurso jis greitai persirengė, prieš finalą tarp „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ šnektelėjo su buvusiu treneriu Kaziu Maksvyčiu ir greitai nuskubėjo į Vilnių. Ten 18 valandą Deivido laukė Rimo Kurtinaičio treniruotė.