2020 02 21 /23:18

D.Maskoliūno košmaras: Lietuvos rinktinė kaip bokso kriaušė sudaužyta Belgijoje

Dariaus Maskoliūno pirmasis blynas, stovint prie Lietuvos rinktinės vairo, sudegė į neatpažįstamą juodulį ir paliko labai prastą kvapą. Lietuvos rinktinė penktadienio vakarą skaudžia nesėkme pradėjo 2021-ųjų metų Europos čempionato atrankos varžybas, 65:86 (9:23, 12:17, 10:28, 34:18) svečiuose beviltiškai kapituliavusi prieš Belgiją.
Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Mūsų rinktinei trūko Kauno „Žalgirio“ narių ir NBA žaidėjų, tačiau net ir be jų lietuviai prieš mačą Panevėžio dydžio Monse kalbėjo tik apie pergalę. Visgi jau pirmosios rungtynių minutės parodė, kad realybė – visai kitokia.

Tritaškių salvėmis pratrūkę belgai labai greitai pasiuntė lietuvius į košmarą, iš kurio žaliais marškinėliais vilkėjusi komanda taip ir nepabudo. Kol belgai vieną po kito laidė tritaškius į mūsų krepšį ir didino persvarą, D.Maskoliūnas bergždžiai kaitaliojo krepšininkus ir ieškojo optimalaus penketo.

Vienintelė paguoda lietuviams buvo gana solidžiai į rinktinę sugrįžęs ir po varžovų krepšiu dominavęs Donatas Motiejūnas, tačiau ir jis stipriai klydo atakuodamas nuo baudų metimo linijos.

Įpusėjus dvikovai, lietuviai turėjo 19 taškų deficitą, tačiau trečią kėlinį belgai pradėjo atkarpa 11:0 ir galutinai varžovus nužudė. Vienu metu belgai pirmavo net 37 taškų persvara. Lietuviai nepirmavo nė karto.

Belgai įmetė 13 tritaškių iš 30, lietuviai - 6 iš 20. Mūsiškiai prasčiau atakavo iš visų pozicijų, o baudas metė vos 62 proc. taiklumu. Kova dėl kamuolio buvo pralaimėta 26:33, padaryta net 16 klaidų.

Pirmadienį lietuviai turės šansą reabilituotis savų sirgalių akivaizdoje – antrose C grupės rungtynėse Vilniuje susitiks su Čekijos rinktine.

Lietuva – Belgija 65:86 (9:23, 12:17, 10:28, 34:18).

Belgija: Retinas Obasohanas 21, Jonathanas Tabu 18, Pierre‘as-Antoine‘as Gillet 11, Quentinas Serronas 10.

Lietuva: Donatas Motiejūnas 17, Mindaugas Kuzminskas 15, Mantas Kalnietis 12, Eimantas Bendžius 8, Tomas Dimša 5, Gytis Masiulis ir Jonas Mačiulis po 3, Arnas Butkevičius 2, Laurynas Birutis, Paulius Valinskas ir Žygimantas Janavičius taškų nepelnė.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. Lietuva – Belgija 65:86 (9:23, 12:17, 10:28, 34:18).

40 min. Gėda pagaliau baigiasi.

Kęstas Rimkus Kęstas RIMKUS, 15min sporto redaktorius Monse
Jei prie 2015 metų nesėkmės prisidėjo teisėjai, tai dabar galima kaltinti tik save. Pačios prasčiausios Lietuvos rinktinės rungtynės per istoriją.

37 min. Rungtynės dar nesibaigė, o jas jau norisi kuo greičiau pamiršti.

36 min. Skaičiai švieslentėje labai nemalonūs, bet sirgaliai ir toliau palaiko mūsiškius. Manto Kalniečio derinys su Jonu Mačiuliu – 52:72.

Tokių baisių rungtynių dar nėra tekę matyti per savo gyvenimą. Duokite geriau S.Kingo siaubo filmus žiūrėti.

35 min. Donatas Motiejūnas įmeta su pražanga – 39:68. Mindaugas Kuzminskas krauna iš viršaus, taškus prideda D-Mo ir Arnas Butkevičius. Kėlinį lietuviai pradeda atkarpa 14:0.

33 min. Belgų taikiklis irgi nusimušė, bet skirtumas pernelyg didelis, kad būtų galima kažko tikėtis.

32 min. Dar vienas greitas Kuzios išpuolis (36:68).

31 min. MIndaugas Kuzminskas įmeta su varžovo pražanga – 34:68.

III kėlinys. Lietuva – Belgija 31:68 (9:23, 12:17, 10:28).

29 min. Lietuviai sugniuždyti. Belgai toliau didina persvarą ir smaginasi, o mūsiškiai blaškosi – 31:65.

26 min. Lietuviai pradeda geriau pataikyti. Eimantas Bendžius ir Tomas Dimša įmeta savo metimus, bet Jonathanas Tabu toliau traukia belgus. Tryliktasis mažylio taškas vien šiame kėlinyje ir atsiliekame – 29:60.

25 min. Darius Maskoliūnas ant parketo leidžia jaunąjį Gytį Masiulį. Aukštaūgis iš karto pasižymi taškais.

24 min. Belgai antrą rungtynių pusę pradeda dar trimis tritaškiais ir atkarpa 11:0. Pirmą kartą lietuvių deficitas pasiekia 30 taškų – 21:51.

23 min. Vaizdas aikštėje nesikeičia. Lietuvius jau pradeda kaustyti psichologinė įtampa. Belgai toliau laido tritaškius.

II kėlinys. Lietuva – Belgija 21:40 (9:23, 12:17).

20 min. Pirmą kartą šiose rungtynėse belgai įgyja 20 taškų pranašumą. Žiaurus vaizdelis – 20:40.

Jau visi trys Lietuvos rinktinės naujokai – Tomas Dimša, Paulius Valinskas ir Martynas Sajus pasirodė aikštėje, bet debiutantams šis vakaras pernelyg sklidinas įtampos. D.Maskoliūnas kol kas nepanikuoja, bet vis dažniau priekaištauja žaidėjams. Net sirgaliai pritilę – jie atvyko švęsti pergalės, bet dabar netiki savo akimis tuo, ką mato.

19 min. Pirmą lietuvių tritaškį pagaliau pataiko Eimantas Bendžius.

18 min. Pierre'as-Antoine'as Gillet pataiko trečią tritaškį. Lietuvių deficitas auga iki žemumų – 17:36.

16 min. Gaivaus oro gurkšnis, bet vėl dvi rezultatyvios belgų atakos ir lietuviai toliau skęsta – 15:33.

14 min. D.Motiejūnas pelno šešis taškus iš eilės – 15:29.

Akivaizdu, kad įtampa kausto lietuvius. Jie pataikė tik 5 baudas iš 13 (38 proc.). Tai net prasčiau nei nei belgai meta tritaškius – 5 iš 12 (42 proc.).

13 min. Lietuvių taškų badą nutraukia D.Motiejūnas.

12 min. Klaikus vaizdelis aikštelėje tęsiasi. Belgai sunkiai, bet renka taškus, tuo tarpu lietuviai ir toliau tarsi įkalti ties 9 taškų atžyma – 9:27.

I kėlinys. Lietuva – Belgija 9:23.

10 min. Žygimantas Janavičius praranda ketvirtą lietuvių kamuolį, o belgai pirmą kėlinį užbaigia turėdami net 14 taškų persvarą.

8 min. Košmariškas pataikymas nuo baudų metimo linijos – 5 iš 12.

Abiejų komandų taktikos bruožai ryškėja – belgai remiasi tritaškiais, tarsi patvirtindami, jog yra šaulių tauta – daugiausiai 11 iš 40 olimpinių medalių laimėjo šaudymo iš lanko varžybose. O Lietuvos komanda ieško D-Mo. Šis jau išprovokavo 6 varžovų pražangas. Kol kas belgų taktika veiksmingesnė.

7 min. Penktas belgų tritaškis. Šeimininkai kol kas visiškai užmėto lietuvius ir atsiliekame jau dviženkle persvara – 9:19.

6 min. Sunki pradžia. Belgai savo atakas grindžia tolimais metimais, o gana skurdžiai atakoje atrodančius lietuvius gelbsti tik baudos aikštelėje dominuojantis D.Motiejūnas – 7:13.

3 min. Po dvi baudas prametė D-Mo ir Mindaugas Kuzminskas. Beveik visos lietuvių atakos yra per D.Motiejūną. D-Mo suleidžia abi baudas ir jau 5:6.

2 min. Šaltas dušas pirmosiomis minutėmis. Šeimininkai taikliai paleidžia du tritaškius ir atsiliekame 0:6. Pirmuosius taškus lietuviams puskabliu pelno Donatas Motiejūnas – 2:6.

1 min. Darius Maskoliūnas nuo pirmųjų minučių ant parketo leidžia Mantą Kalnietį, Tomą Dimšą, Mindaugą Kuzminską, Eimantą Bendžių ir Donatą Motiejūną.

Bonsoir, linkėjimai iš Monso, prancūziškosios Belgijos dalies! Kol krepšininkai mankštinasi (Donatas Motiejūnas kai kuriuos pratimus daro atskirai su savo fizinio rengimo treneriu Virginijumi Mikalausku), Monso arenos darbuotojai rikiuoja sirgalius po 3,5 tūkst. vietų tribūnas. Akivaizdu, kad Lietuvos rinktinė turės triukšmingą palaikymą. „Mes užimsime čia visą areną, pamatysite“, – žadėjo vienas aistruolių, sakęs, jog su didele draugų grupe per pora valandų į Belgiją atvyko iš Londono. Visos arenos lietuviai neužims, bet laimėti balsų mūšį turime visus šansus.

C grupėje be Lietuvos ir Belgijos, žaidžia Čekijos ir Danijos rinktinės.

Į Senojo žemyno pirmenybes pateks Čekija (kaip čempionato šeimininkė) ir dvi geriausios grupės komandos.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?