„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 08 17

(Ne)paskutinės Jono Kazlausko rungtynės

Keistai nuskambės, bet Jonui Kazlauskui tai gali būti paskutinės rungtynės Lietuvos rinktinėje. Jeigu lietuviai trečiadienį ant „Carioca“ parketo sveikins australus su pergale, olimpinė mūsiškių misija baigsis. Kaip jau ne kartą yra netiesiogiai užsiminęs Jonas Kazlauskas, ko gero, baigsis ir jo pergalingas darbas nacionalinėje komandoje. Bet 61-erių specialistas neketina sudėti ginklų anksčiau laiko. Nors laukia labai aukštas barjeras.
Jonas Kazlauskas
Jonas Kazlauskas / Alfredo Pliadžio nuotr.
Rio 2016 | Lietuva – Australija | 17:00

Australijos rinktinė yra varžovė, dėl kurios lietuviai paprastai niekada nesijaudindavo.

Tačiau šiemet australai yra kitokie. Jie sumalė į miltus ir prancūzus, ir serbus, išgąsdino ir NBA žvaigždyną.

Todėl į žūtbūtinį mūšį Jonas Kazlauskas savo kariauną veda ne kaip favoritas.

Treneris Rio atletų parko „vestuvinėje palapinėje“ vedė galbūt paskutinę treniruotę. Beje, ankstyvas rungtynių laikas pakeitė krepšininkų rutiną.

Trečiadienį rytinės treniruotės nebebus, nes jau 9 val. ryto krepšininkai paliks olimpinį kaimelį kol kas svarbiausiam mūšiui Rio de Žaneire. Rungtynių pradžia vietos laiku – 11 val., o daug lietuvių tėvynėje būriuosis stebėti mačo 17 val.

O jūs tikėjotės, kad tie, kurie atvyks pirmą kartą, nuvers kalnus?

Todėl mačo su Australija išvakarėse lietuviai atliko dvigubą vaizdo peržiūrą – rungtynių su Kroatija ir dar būsimo susitikimo su australais. „Vestuvinėje palapinėje“ ant parketo žengė ir Arvydas Sabonis, kažką pasakojęs Jonui Valančiūnui.

Galbūt Sabas dalijo patarimus 24-erių „centrui“, kaip išsilaisvinti iš grandinių, kurios jį stabdo visų olimpinių žaidynių metu.

Kad tai nebūtų paskutinis mačas rinktinėje, J.Kazlauskui reikės didesnio J.Valančiūno ir kitų žaidėjų indėlio.

Lietuva turi sužaisti geriausias rungtynes šią vasarą.

„Kroatų veiksmuose buvo labai daug individualumo, ko mums labiausiai trūko – žaidimo vienas prieš vieną, ryžto, greičio. O dėl derinių, mes vieni kitus išanalizavę. Dabar jau viską lemia charakteriai“, – prieš dvikovą su australais kalbėjo J.Kazlauskas.

– Treneri, kokias pagrindines rinktinės bėdas išryškino tie du didžiuliai pralaimėjimai?

– Kai sužaidi daug draugiškų rungtynių ir trejas rungtynes olimpinėse žaidynėse, kažkokių paslapčių išlaikyti labai sudėtinga. O tada išlenda charakteris ir individualūs dalykai.

Vytauto Dranginio/LTOK nuotr./Jonas Kazlauskas
Vytauto Dranginio/LTOK nuotr./Jonas Kazlauskas

– Galbūt tuo rinktinės rezervu aukštesnei pavarai galėtų tapti didesnis kelių atsarginių žaidėjų indėlis?

– O jūs tikėjotės, kad tie, kurie atvyks pirmą kartą, nuvers kalnus? Tas pats Sabonis dar tik 20-metis ir dar nėra tikras NBA žaidėjas. Galbūt mes kartais per daug norime.

– Kurią statistinę kategoriją ketvirtfinaliui norėtumėte pagerinti labiausiai?

– Mus žemyn numušė tos rungtynės su ispanais, kurios buvo tikrai nenusisekusios. Be jų statistika nebuvo pati blogiausia. Kartais statistika neatsispindi.

Analizavome kroatus. Iki mūsų rungtynių kroatų komandinis pataikymas buvo 43 procentai, Bogdanovičiaus vieno – beveik 54. Be Bogdanovičiaus jų pataikymas buvo 40 procentų, bet po trijų kėlinių jie turėjo berods 10 iš 12 tritaškių.

Kartais ta statistika labai pražūtingas dalykas.

Taip, galbūt kai kurie mūsų žaidėjai paskutinėse rungtynėse žaidė per daug. Bet neatvažiavome čia taupytis ir ilsėtis.

– Australijos rinktinė žaidė kitokį krepšinį?

– Taip. Jie daugiau dėmesio skiria ne žaidimui du prieš du, kaip daugelis komandų, o išbėgimui iš užtvarų. Tai jų krepšinio stilius, toks jis buvo visada, todėl nieko nuostabaus.

– Australai galingai pradėjo pasirodymą olimpinėse žaidynėse. Kokia jų žaidimo kreivė dabar?

– Jiems buvo svarbios tos dvejos pirmosios rungtynės. Pradėjo tikrai įspūdingai ir gerai žaidė su amerikiečiais. O pastarosiose rungtynėse jiems nebuvo reikalo labai ardytis. Todėl kreivę vertinti sunku.

– Australai turi tris ryškias figūras aikštėje – Andrew Bogutą, Patricką Millsą ir Matthew Dellavedovą. Nuo kurio žaidėjo Australija labiausiai priklausoma?

– Manau, kad Dellavedova ir Millsas viską kuria kitiems. Millsas ypač pridėjo metimų iš greičio. Bet nereikia užmiršti ir kitų žaidėjų. Matėte, kaip jie žaidė prieš amerikiečius.

FIBA.com nuotr./Australijos rinktinės statistika
FIBA.com nuotr./Australijos rinktinės statistika

– Australai prieš ketvirtfinalį turėjo para poilsio daugiau, o per dvejas pastarąsias grupės rungtynes su Kinija ir Venesuela tausojo savo lyderius. Ar tai gali turėti įtakos?

– Matysime po rungtynių. Taip, galbūt kai kurie mūsų žaidėjai paskutinėse rungtynėse... Ne galbūt, o žaidė per daug. Bet yra kaip yra. Neatvažiavome čia taupytis ir ilsėtis.

– Ar po 32 minutes žaidžiantis Mantas Kalnietis atlaikys iki pabaigos tokį krūvį?

– Už jį yra ir daugiau žaidžiančių olimpinėse žaidynėse. Ir argentiniečiai, ir kroatai. Jeigu jie atlaiko, tai ir Mantas turėtų atlaikyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų