„Lietkabelis“ apgynė LKL bronzą, „Wolves“ – vėl be medalių

Du įspūdingus spurtus surengęs Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ iškovojo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) bronzą. Nenado Čanako auklėtiniai ketvirtose mažojo finalo rungtynėse 98:87 (23:30, 25:21, 24:15, 26:21) nugalėjo Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ir laimėjo seriją 3-1.

Tai buvo pirmoji šeimininkų komandos pergalė šioje serijoje – iki tol visus tris kartus laimėjo svečiai: „Lietkabelis“ dukart triumfavo Vilniuje, „Wolves“ savo vienintelę pergalę iškovojo Aukštaitijoje.

Vilniečiai žymiai geriau pradėjo ir ketvirtąsias serijos rungtynes Panevėžyje. 13 taškų ir 19 naudingumo balų per pirmąjį kėlinį surinkusio Artūro Žagaro užkurti „vilkai“ pirmą ketvirtį laimėjo 30:23, o antro kėlinio pradžioje pirmavo 41:28.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Ketvirtosios LKL mažojo finalo rungtynės: „7bet-Lietkabelis

Tačiau užsikūręs „Lietkabelis“ smogė varžovams atkarpa 20:5 ir persvėrė rezultatą (48:46), nors įpusėjus mačui ir atsiliko 48:51.

Pranašumą „Wolves“ kurį laiką turėjo ir po ilgosios pertraukos, o trečiajame kėlinyje likus dviem minutėms pirmavo 66:62, bet tada „Lietkabelis“ pradėjo dar vieną savo galingą spurtą.

Panevėžiečiai trečią rungtynių atkarpą užbaigė spurtu 10:0, o ketvirtojo kėlinio pradžioje smeigė net keturis tritaškius paeiliui ir šovę į priekį atkarpa 26:5 susikrovė net 17 taškų persvarą – 88:71.

Per likusį laiką „Wolves“ kiek sumažino savo deficitą, bet pasivyti „Lietkabelio“ nebepajėgė.

„Betsafe-LKL“ nuotr./Diante Baldwinas

Panevėžio klubas LKL bronzą iškovojo antrą sezoną iš eilės ir ketvirtą sykį per pastaruosius penkerius metus. Savo medalių lentynoje „Lietkabelis“ turi ir du LKL sidabro apdovanojimus.

Savo ruožtu antrą sezoną gyvuojantys „vilkai“ lieka be medalių – jų sostinės komanda dar nesugebėjo iškovoti nei Karaliaus Mindaugo taurėje, nei Lietuvos čempionate.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 20 (1/8 trit., 11/14 baud.), Džordže Gagičius 19 (8/13 dvit., 15 atk. kam., 31 naud. bal.), Martynas Varnas 14 (6 rez. perd., 4 per. kam.), Dovis Bičkauskis ir Diante Baldwinas (6 atk. kam.) po 10.

„Wolves Twinsbet“: Regimantas Miniotas 22 (7/10 dvit., 9 atk. kam.), Artūras Žagaras 20 (7/14 met., 6 rez. perd.), Eigirdas Žukauskas ir Tre'Shawnas Thurmanas (4/7 trit.) po 14.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Lietkabelis“ – „Wolves“ 98:87

40 min. „Vilkai“ kiek sumažino skirtumą, bet laiko pasivyti varžovus jiems nebeliko.

36 min. „Lietkabelis“ užtikrintai artėja link triumfo (91:75).

34 min. Į tritaškių vakarėlį prisijungia ir D.Baldwinas (86:71).

33 min. Į E.Žukausko tritaškį dviem atsako Dž.Slavinskas ir M.Varnas. „Lietkabelis“ kraunasi didžiulį pranašumą (83:69).

32 min. „Lietkabelio“ persvara – pirmąkart dviženklė (77:66).

III kėlinys. „Lietkabelis“ – „Wolves“ 72:66

30 min. Spurtu 10:0 kėlinį užbaigę šeimininkai nešasi į lemiamą ketvirtį 6 taškų pranašumą (72:66).

29 min. 7 taškus iš eilės pelnęs „Lietkabelis“ veržiasi į priekį (69:66).

26 min. Žaidimas taškas į tašką (62:62).

22 min. Į T.Thurmano ir R.Minioto tritaškius tuo pačiu atsakė D.Bičkauskis ir M.Varnas (56:57).

II kėlinys. „Lietkabelis“ – „Wolves“ 48:51

20 min. Vilniečiai baigia kėlinį penkiais taškais iš eilės ir susigrąžina pranašumą.

18 min. D.Baldwinas tritaškiu persveria rezultatą (46:45).

17 min. Panevėžiečiai praktiškai ištirpdė 13 taškų deficitą (41:43).

15 min. Sėkmingesnė „Lietkabelio“ atkarpa ir G.Oreliko tritaškis (33:41).

14 min. A.Žagaras neprameta (28:41).

13 min. Po T.Thurmano tritaškio skirtumas pirmą kartą dviženklis (28:39).

13 min. Dž.Slavinskas baudžiamas nesportine pražanga, kuri į naudą „vilkams“ (28:36).

I kėlinys. „Lietkabelis“ – „Wolves“ 23:30

10 min. Įspūdingas „Wolves“ puolimo kėlinys – 5 tritaškiai, 73,3 proc. taiklumas (11/15) ir 30 pelnytų taškų. Vien A.Žagaras pelnė 13 taškų ir turi jau 19 efektyvumo balų.

9 min. Fantastiška D.Sirvydžio atkarpa – trys išprovokuotos pražangos ir 7 taškai iš eilės (21:23).

6 min. „Vilkus“ tempia A.Žagaras (9 taškai), „Lietkabelį“ – Dž.Gagičius (7 taškai) – 14:19.

4 min. G.Orelikas smeigia tritaškį, bet A.Žagaras atsako 2+1 (5:11).

2 min. Puikiai rungtynes pradeda „vilkai“ – po tritaškį jau pataikė A.Žagaras ir R.Miniotas (2:8).