2019 03 03 /19:38

Neįkandamas: „Žalgiris“ ir trečią kartą šį sezoną nusileido „Neptūnui“

Klaipėdos „Neptūnas“ (18-5) tiesiog neįveikiamas Kauno „Žalgiriui“ (20-3) šio sezono Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Klaipėdiečiai laimėjo ir trečiąsias tarpusavio rungtynes, savų žiūrovų akivaizdoje triumfavę 81:71 (23:15, 25:22, 16:19, 17:15).
Leo Westermann
Leo Westermann / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

„Neptūnas“ pirmajame tarpusavio susitikime „Žalgirį“ Kaune pranoko 75:60, tuo metu namuose pergalę šventė po 50 minučių kovos – 98:93.

„Žalgiris“ šiame LKL sezone patyrė tris pralaimėjimus ir visus juos tam pačiam varžovui – „Neptūnui“.

Šįkart mėlynieji užtikrintai laikė žaidimo gijas savo rankose, nė karto (!) neleisdami „Žalgiriui“ atsidurti priekyje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai sėkmingai gesindavo net mažiausius gaisrus ir atremdavo visus kauniečių bandymus priartėti.

„Žalgiris“ labai klampiai pradėjo rungtynes. Nors Leo Westermannas bandė gyvinti kauniečių atakas, per pirmąjį ketvirtį kauniečiai pataikė tik 1 tolimą metimą iš 8-ių ir leido „Neptūnui“ krautis persvarą (17:9).

Tomo Delininkaičio tritaškiai suteikė šeimininkams apčiuopiamą pranašumą ir pasibaigus pirmajam kėliniui (23:15).

„Žalgiris“ keliomis agresyviomis L.Westermanno ir Brandono Daviesto atakomis bei suaktyvėjusia gynyba sumažino atsilikimą (28:22), bet po minutės pertraukėlės „Neptūnas“ vėl šovė į priekį, įgydamas 14 taškų persvarą (40:26).

Trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ atkakliai gynė savo pozicijas ir skirtumą buvo padidinęs iki 15 taškų (64:49), tačiau tuomet Edgaras Ulanovas smeigė du netikėtus tritaškius (64:56).

„Žalgiris“ bandė kabintis ir sumažino skirtumą iki keturių taškų (68:64), tačiau mačo pabaigos X faktoriumi tapo Simas Galdikas, kurio energija ir taiklūs metimai grąžino dviženklę persvarą (75:64).

Tašką rungtynėse padėjo Deivido Gailiaus tritaškis iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei 2 minutėms. Į 12 taškų deficitą (80:68) nublokštas „Žalgiris“ nebesugebėjo atsitiesti.

Kauno ekipa šiame susitikime vertėsi be Nate'o Wolterso, Pauliaus Jankūno ir Antano Kavaliausko.

K.Maksvyčiui tai jau 13-oji pergalė prieš „Žalgirį“ karjeroje.

„Žalgiris“ pataikė tik 6 tolimus metimus iš 23 (26 proc., „Neptūnas“ – 10/22, 45 proc.), nors geriau atakavo iš dviejų taškų zonos („Žalgiris“ – 12/21, 57 proc., „Neptūnas“ – 15/37, 41 proc.).

„Neptūnas“ po varžovų krepšiu atkovojo 13 kamuolių („Žalgiris“ – 6) ir pelnė 11 antro šanso taškų („Žalgiris“ – 2).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16, Tomas Delininkaitis 14, Simas Galdikas 12 (9 atk. kam.), Jerai Grantas ir Osvaldas Olisevičius po 8.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 22, Leo Westermannas 17, Edgaras Ulanovas 11, Aaronas White'as 9, Marius Grigonis 6.

Rungtynių eiga:

40 min. A.White'o tolimas metimas, nelietęs lanko, reziumavo „Žalgirio“ pastangas šiame mače. Galutinis rezultatas – 81:71.

39 min. D.Gailiaus tritaškis! „Žalgiriui“ beliko laukti stebuklo (80:68).

38 min. J.Grantas pataikė dvitaškė, o K.Weaveris pasitelkė aktorinius sugebėjimus ir išprovokavo M.Grigonio pražangą puolime (77:65).

37 min. S.Galdikas tapo rimčiausiu „Žalgirio“ galvos skausmu mačo pabaigoje. Dar kartą agresyviai sužaidęs „Neptūno“ galiūnas padidino skirtumą iki 75:64.

36 min. B.Daviesas pražiopsojo po krepšiu Simą Galdiką, bet žalgirietis bandė „su mėsomis“ blokuoti varžovo metimą – teisėjai skyrė pražangą. S.Galdikas realizavo baudos metimus, o kitos atakos metu pataikė tolimą dvitaškį (74:64)!

35 min. B.Daviesas sumažino atsilikimą iki keturių taškų, bet P.Dambrauskas atsakė akrobatiniu metimu iš po krepšio (70:64).

33 min. O.Olisevičius apgaulingu judesiu susikūrė progą metimui ir neprašovė, o Aaronas White'as įkirtęs į baudos aikštelę sudrebino dėjimu (68:62).

32 min. „Žalgiriui“ pavyko pažaboti „Neptūno“ atakas, tačiau į greitą ataką pasileidęs L.Westermannas užsidirbo pražangą puolime, o už ginčus – ir techninę (66:60).

31 min. B.Daviesas dėjimu sudrebino „Neptūno“ krepšį (64:58).

30 min. Kėlinys baigėsi dviem Edgaro Ulanovo tritaškiais ir B.Davieso bloku drąsiai į baudos aikštelę įsiveržusiam Pauliui Dambrauskui (64:56).

29 min. L.Kisieliaus tritaškis užfiksavo rekordinę „Neptūno“ persvarą (64:49).

26 min. T.Delininkaitis pratęsė tritaškių šou (60:46).

25 min. L.Westermannas tritaškiu grąžino vienženklį skirtumą (55:46).

23 min. Taikliais metimais apsikeitė J.Grantas ir B.Daviesas (53:43).

21 min. D.Gailius pataikė iš toli, bet M.Grigonis taip pat priminė, kad gali pagrasinti tritaškiais (51:40).

Svarbiausi statistikos rodikliai po 2 kėlinių:

• „Žalgirio“ tritaškiai – 2/12 (16 proc.), „Neptūno“ – 6/10 (60 proc.)
  • Leo Westermannas pelnė 14 taškų ir vienintelis iš „Žalgirio“ pataikė iš toli
  • Marius Grigonis per 4,5 aikštėje praleistas minutes užsidirbo 3 pražangas
  • Tomas Delininkaitis pataikė 3 tritaškius iš 4-ių
  • Laimonas Kisielius ir Kyle'as Weaveris atliko po 3 rezultatyvius perdavimus
  • „Žalgiris“ tik 1 tašką pelnė antruoju bandymu („Neptūnas“ – 8)

20 min. Deonas Thompsonas sužibėjo efektingai blokuodamas metimas, o L.Westermannas tritaškiu sumažino skirtumą iki 8 taškų (45:37). Vis dėlto paskutinį žodį pirmoje rungtynių pusėje tarė T.Delininkaitis, smeigęs tolimą dūrį su sirena (48:37).

17 min. D.Gailius dar kartą išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį, šįkart „auka“ tapo L.Westermannas (40:26).

16 min. Po minutės pertraukėlės „Neptūnas“ surengė tris sėkmingas atakas iš eilės, kurių smaigaliuose atsidūrė J.Grantas, Lorenzo Williamsas bei O.Olisevičius, ir susigrąžino dviženklę persvarą (35:24).

14 min. „Žalgiriui“ pavyko suaktyvinti gynybą, o darbo puolimė ėmėsi L.Westermannas ir B.Daviesas (28:22).

12 min. Osvaldas Olisevičius antrąjį kėlinį pradėjo tritaškiu, o M.Grigonis užsidirbdamas trečią pražangą (28:17).

10 min. Dar vienas T.Delininkaičio tritaškis ir po pirmojo kėlinio „Neptūnas“ priekyje 23:15.

9 min. R.Jokubaičio, A.Milaknio ir L.Westermano tritaškiai skriejo pro šalį. „Žalgiris“ pataikė tik 1 tritaškį iš pirmųjų 8-ių (19:12).

8 min. Tomas Delininkaitis ir L.Westermannas apsikeitė tritaškiais (17:12).

7 min. Leo Westermannas užmynė tritaškio liniją, bet nutraukė „Žalgirio“ taškų badą ir „Neptūno“ spurtą (13:7).

6 min. „Žalgirio“ puolimas toliau strigo, o Kyle'as Weaveris ir Gytis Masiulis didino šeimininkų persvarą (13:5).

4 min. Deividas Gailius išprovokavo Mariaus Grigonio pražangą mesdamas iš toli, o Brandonas Daviesas atsakė dviem taškais su Jerai Granto pražanga (5:5).

3 min. „Žalgiris“ prametė pirmus tris metimus iš žaidimo, o „Neptūnas“ startavo dvejomis greitomis klaidomis, tad mačo pradžia rezultatyvi nebuvo (2:2).

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant