„Neptūno“ pasaka baigėsi – gavo netikėtą niuksą namuose

Du mėnesius pralaimėjimo kartėlio Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) neragavęs Klaipėdos „Neptūnas“ (14-13) netikėtai buvo nuleistas ant žemės vienų iš pirmenybių autsaiderių. Georgios Vovoras pirmą pralaimėjimą Lietuvoje sugėrė pripažindamas Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (8-19) pranašumą – 79:92 (26:24, 20:21, 12:20, 21:27).

„Neptūnas“ šalies pirmenybėse buvo iškovojęs aštuonias pergales iš eilės. Tarp jų – ir prieš Vilniaus „Rytą“ svečiuose bei Kauno „Žalgirį“ savų sirgalių akivaizdoje dviejų pratęsimų trileryje praėjusią savaitę.

Pastarąjį kartą klaipėdiečiai buvo pralaimėję dar vasario 12-ąją prieš „Žalgirį“.

Bet šią seriją, kuri prasidėjo kovo pradžioje, kai komandos vairą perėmė G.Vovoras, nutraukė į uostamiestį atvykę kėdainiškiai.

Pirmasis kėlinys nieko blogo nežadėjo „Neptūnui“, kuris vienu metu pirmavo 17:7, bet „Nevėžis“ dar iki ketvirčio pabaigos beveik ištirpdė varžovų persvarą (24:26), o įpusėjus mačui atsiliko minimaliai – 45:46.

Iniciatyvą Kėdainių ekipa perėmė po ilgosios pertraukos, kai trečią kėlinį laimėjo 8 taškais, o prieš lemiamą ketvirtį turėjo 7 taškų pranašumą (65:58).

Paskutinėje rungtynių atkarpa „Neptūnas“ per beveik penkias minutes sukrapštė tik 2 taškus, o „Nevėžis“ nutolo net 73:60.

Klaipėdiečius dar bandė gelbėti du tritaškius, vieną jų su pražanga, pataikęs Mindaugas Girdžiūnas, tritaškį pridėjo ir Deividas Gailius, bet legionierių vedamas „Nevėžis“ išsaugojo persvarą ir iškovojo netikėtą pergalę pajūryje.

Nesėkmę patyręs „Neptūnas“ nepasinaudojo šansu pergalių skaičiumi pasivyti ketvirtoje vietoje esančio Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (15-11) ir nusileido iš penktos pozicijos į šeštą.

Savo ruožtu „Nevėžis“ išsaugo nedideles viltis pasivyti Jonavos „CBet“ (10-17) ir iškovoti paskutinį aštuntą bilietą į atkrintamąsias varžybas.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 24 (5/9 trit., 28 naud. bal.), Ąžuolas Tubelis 18 (6/7 dvit.), Deividas Gailius 11 (2/9 trit., 9 rez. perd.), Thomasas Rutherfordas 10 (8 atk. kam.).

„Nevėžis-Optibet“: Amitas Ebo 22 (7 rez. perd.), Zane'as Watermanas 18 (9 atk. kam.), Courtney Ramey 17 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 26 naud. bal.), Robertas Keliačius 12, Seanas McNeilas 11.