Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2019 02 17 /12:14

Netikėtai intrigą grąžinę žalgiriečiai galiausiai nusileido „Ryto“ dubleriams

Karaliaus Mindaugos taurės savaitgalį antrus metus iš eilės papuošė Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ dublerių akistata dėl Ateities taurės. „Ryto-Perlas“ didžiąją laiko dalį dominavo aikštėje, tačiau 24 taškų skirtumu atsilikinėjęs „Žalgiris-2“ sugebėjo grąžinti intrigą. Vis dėlto vilniečiai atsilaikė ir laimėjo rungtynes 83:75 (26:16, 15:13, 32:22, 10:24).
Rungtynių akimirka / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Primename, kad pernai taurę buvo iškovoję „Žalgirio“ dubleriai, jie pranoko „Rytą“ ir Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finale.

Šįkart „Rytas-Perlas“ puikiai pradėjo rungtynes ir jau per pirmąjį kėlinį susikrovė dviženklę persvarą (26:16).

„Žalgirio“ dubleriai per pirmą ketvirtį suklydo 3 kartus ir prametė visus keturis tritaškius („Rytas-Perlas“ – 2/6), o vilniečiai atliko net 10 rezultatyvių perdavimų.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio-2“ bėdos nesibaigė – toliau liejosi klaidos ir netikslūs tolimi šūviai (8 klaidos ir 0/7 tritaškiai).

Tai leido „Rytui-Perlui“ padidinti pranašumą iki 14-ikos taškų (37:23).

Agresyvi gynyba padėjo kauniečiams ketvirčio pabaigoje grąžinti vienženklį skirtumą (38:29), bet pasibaigus dviems kėliniams „Rytas-Perlas“ pirmavo 41:29.

Vilniečiams Domantas Vilys, Adas Šimonis ir Einaras Tubutis iki pertraukos pelnė po 8 taškus, žalgiriečiams Lukas Uleckas – 10.

Trečiajame kėlinyje „Rytas-Perlas“ toliau žingsnis po žingsnio didino skirtumą, kuris 27-ą minutę pasiekė 20 taškų ribą (64:44).

Po Augusto Marčiulionio metimo rezultatas šoktelėjo iki 73:49.

„Žalgiriui-2“ pavyko surengti spurtą 12:0 ir sumažinti atsilikimą iki 12 (73:61), o netrukus iki 10 taškų (75:65).

Marius Valinskas dar kiek sumažino skirtumą (77:69), o Einaras Tubutis ir Arnas Adomavičius apsikeitė tritaškiais (80:72).

Tai buvo pirmasis „Žalgirio-2“ tolimas metimas šiose rungtynėse (1/13). Netrukus L.Uleckas pataikė antrąjį ir likus minutei intriga grįžo (80:75).

Vis dėlto išsigelbėti kauniečiams nepavyko – „Rytas-Perlas“ baudų metimais įtvirtino pergalę (83:75).

„Rytas-Perlas“: Einaras Tubutis 20 (10 atk. kam., 35 naud.), Domantas Vilys 17, Simas Jarumbauskas 12, Robertas Keliačius (10 atk. kam.) ir Adas Šimonis po 11.

„Žalgiris-2“: Lukas Uleckas 19, Martynas Arlauskas 13, Marius Valinskas 11.

Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?