2015 09 06

Nutildyta Rygos arena: antroji Lietuvos rinktinės pergalė

Sausakimšos Rygos arenos tribūnos Latvijos rinktinei palaužti lietuvių nepadėjo. Jono Valančiūno ir Jono Mačiulio vedama Lietuvos rinktinė 68:49 (13:19, 16:9, 20:11, 19:8) nugalėjo šeimininkus ir iškovojusi antrą pergalę iš eilės, tapo D grupės lydere. Tai buvo ir džiugi dovana 29-ąjį gimtadienį švenčiančiam Mantui Kalniečiui.
Jonas Valančiūnas
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pilnoje Rygos arenoje latviai pranoko lietuvių sirgalius ir Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo nervingai. Greitai šeimininkai pirmavo 12:6. Per pirmąjį kėlinį lietuviai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau po dviejų kėlinių pagal šį rodiklį atsiliko jau nežymiai (20:21).

Latvijos rinktinės vidurio puolėjai anksti prisirinko pražangų. Įpusėjus rungtynėms K.Berzinis turėjo tris, o M.Mejeris keturias asmenines pražangas. Tai vertė A.Bagatskį žaisti žemesniu penketu. Po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo 29:28.

Trečiajame kėlinyje lietuvius kovai užvedė Jonas Mačiulis, kuris pataikė du tritaškius iš eilės. Latviai toliau klydo ir rinkosi pražangas, o lietuviai stojo prie baudų metimų linijos. Prieš lemtingąjį ketvirtį lietuviai turėjo dešimties taškų pranašumą.

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas, kuriame įsižaidę lietuviai didino taškų santykį, o latviai negalėjo patikėti išslydusia rungtynių kontrole.

Rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje su 15 taškų ir 7 atkovotais kamuoliais buvo Jonas Valančiūnas. Jonas Mačiulis surinko dvigubą dublį – 13 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Lietuva: J.Valančiūnas 15 (7 atkv. kam.), J.Mačiulis 13 (10 atkv. kam.), M.Kalnietis 12 (6 rez. perd.), D.Gailius, P.Jankūnas, M.Kuzminskas po 7, R.Seibutis 4, A.Kavaliauskas 3, L.Lekavičius taškų nepelnė, R.Javtokas, D.Sabonis ir A.Milaknis nežaidė.

Latvija: K.Berzinis ir R.Freimanis po 8.

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Latvija 68:49 (13:19, 16:9, 20:11, 19:8)

40 min. R.Seibutis dar pridėjo dvitaškį, o Deividas Gailius pametė batą.

38 min. P.Jankūno tritaškis dar labiau didino lietuvių persvarą – 64:46.

36 min. J.Mačiulis pataikė metimą su sirena – 59:44.

34 min. J.Blūmas pataikė tritaškį. M.Kalnietis atsakė dviem taškais su pražanga – 57:42.

33 min. M.Kalnietis pridėjo dar du taškus ir lietuviai jautėsi dar labiau užtikrinti – 54:39.

31 min. M.Kalnietis kėlinį pradėjo tritaškiu – 52:39.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Latvija 49:39 (13:19, 16:9, 20:11)

30 min. P.Jankūnas didino lietuvių persvarą. J.Timma gavo techninę pražangą ir M.Kuzminskas pataikė tris baudos metimus.

28 min. D.Gailius didino lietuvių pranašumą. Ketvirtąją asmeninę pražangą užsidirbo K.Berzinis – 44:38.

26 min. Po ilgos pertraukos latviai taškus pelnė baudos metimais – 41:38.

24 min. Po antrojo iš eilės J.Mačiulio tritaškio lietuviai įgijo šešių taškų persvarą ir privertė pasitarimo prašyti Latvijos rinktinės trenerį A.Bagatskį – 41:35.

23 min. Po latvių tritaškio rezultatą lygino J.Valančiūnas. Svarbų tritaškį pataikė J.Mačiulis – 38:35.

21 min. Kėlinio pražangoje komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis. Kova vyko taškas į tašką – 33:32.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Latvija 29:28 (13:19, 16:9)

20 min. Greita latvių kontraataka išvedė šeimininkus į priekį. A.Kavaliauskas baudos metimais grąžino persvarą lietuviams.

18 min. R.Freimanis grąžino minimalų pranašumą latviams. Po J.Mačiulio perdavimo kamuolį įdėjo J.Valančiūnas – 27:26.

16 min. Rezultatą lygino M.Kuzminskas. J.Valančiūnas išprovokavo jau trečiąją K.Berzinio pražangą. Kitas latvių vidurio puolėjas M.Mejeris jau turėjo keturias pražangas – 24:25.

15 min. Į aikštę grįžęs J.Valančiūnas išlygino rezultatą, bet K.Berzinis atsakė dvitaškiu – 22:24.

14 min. D.Gailius pataikė du baudos metimus, o P.Jankūnas privertė latvius prasižengti puolime – 20:22.

12 min. Pirmieji D.Gailiaus taškai buvo pelnyti tritaškiu, tačiau tuo pačiu atsakė ir latviai – 18:22.

11 min. M.Kuzminskas mažino skirtumą – 15:19.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Latvija 13:19

10 min. Po M.Kuzminsko pražangos du baudos metimus pataikė M.Mejeris.

9 min. Pirmąjį lietuvių tritaškį pataikė J.Mačiulis. Latviai pataikė dvitaškį – 13:17.

7 min. Antrą pražangą iš eilės užsidirbo J.Valančiūnas. Jį pakeitė Antanas Kavaliauskas, kuris šiame čempionate dar nežaidė. Tuo pačiu metu debiutavo ir Deividas Gailius. Latviai didino pranašumą iki penkių taškų – 10:15.

6 min. J.Valančiūnas ir J.Mačiulis mažino skirtumą – 10:12.

4 min. Po R.Freimanio ir K.Berzinio taiklių metimų latviai jau turėjo rimtą pranašumą – 6:12.

3 min. Tritaškį pataikęs K.Berzinis išvedė į priekį latvius. Kamuolį perėmęs M.Kalnietis pataikė iš po krepšio – 6:7.

2 min. R.Freimanis pataikė antrą metimą iš eilės. Savo sąskaitą atidarė ir P.Jankūnas – 4:4.

1 min. Garsiai nuskambėjęs Lietuvos himnas Rygos arenoje įkvėpė krepšininkus labai svarbiai kovai. Abi komandos apsikeitė lengvais metimais – 2:2.

Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Jonas Valančiūnas, Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis.