2021 07 03

Nuo Tokijo skiria tik Luka: Lietuvos rinktinė pateko į atrankos finalą

Lietuvos rinktinė nelengvai įsibėgėjo, tačiau pasiekė olimpinės atrankos turnyro finalą. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai po ilgosios pertraukos surakino Lenkijos puolimą ir laimėjo pusfinalį 88:69 (23:19, 23:26, 16:6, 26:18).

Karščiausių įžvalgas apie rungtynes galite išgirsti 15min laidoje „Karštom pėdom“:

Atrankos finale sekmadienį 19.30 val. Lietuvos rinktinė bandys sutramdyti Luką Dončičių ir Slovėnijos rinktinę, pusfinalyje 98:70 sudorojusią Venesuelą.

Lietuviai galingai startavo pusfinalio rungtynėse, kurias ir vėl kartu pradėjo ir Domantas Sabonis, ir Jonas Valančiūnas, bei pirmavo 7:0, tačiau startinio jaudulio greitai atsikratę lenkai su jaunuoju aukštaūgiu Aleksandru Balcerowskiu priešakyje greitai prisivijo lietuvius ir po pirmojo kėlinio atsiliko tik 19:23.

Antrajame ketvirtyje iš A.Balcerowskio estafetę perėmė 9 taškus iš eilės pelnęs natūralizuotas Lenkijos rinktinės amerikietis AJ Slaughteris, o lenkai veržėsi į priekį ir kelis sykius turėjo 3 taškų pranašumą. Lietuviams persvarą pavyko susigrąžinti tik paskutinėmis sekundėmis, o įpusėjus mačui šeimininkai priekyje buvo tik minimaliai – 46:45.

Situacija kardinaliai pasikeitė po ilgosios pertraukos. Lenkai net penkias su puse minutės nepelnė taškų, iš viso per ketvirtį įmetė tik 6, o Lietuvos rinktinė pamažu ėmė krautis pranašumą ir prieš paskutines 10 rungtynių minučių jau pirmavo 62:51.

Ketvirtajame kėlinyje lenkai dar buvo priartėję iki 7 taškų, bet Jonas Valančiūnas pelnė keturis taškus iš eilės, jį pakeitęs Domantas Sabonis taip pat pridėjo savo indėlį ir lietuviai užgesino kaimynų olimpines viltis, susikrovę 16 taškų persvarą.

Aukštesnę pavarą gynyboje pajungę lietuviai per antrąją rungtynių pusę praleido tik 24 taškus. 15 taškų per pirmąją mačo dalį pelnęs lenkų lyderis AJ Slaughteris buvo apribotas iki 4 taškų trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose.

Lietuvos rinktinės gretose galingiausiai žaidė NBA bokštai – Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas. Jie atitinkamai pelnė 17 ir 15 taškų, atkovojo po 8 kamuolius ir surinko po 20 naudingumo balų.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Jonas Valančiūnas

Lietuvos rinktinė siekia žaisti jau aštuntose olimpinėse žaidynėse, o Slovėnija ten patekti bandys pirmą sykį šalies krepšinio istorijoje.

Lietuva: Domantas Sabonis 17 (7/10 dvit., 8 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 15 (7/8 dvit., 8 atk. kam.), Mantas Kalnietis 14, Rokas Jokubaitis 13, Marius Grigonis 10, Arnas Butkevičius 9, Eimantas Bendžius 8, Lukas Lekavičius 2. Rokas Giedraitis, Gytis Masiulis ir Tomas Dimša taškų nepelnė. Mindaugas Kuzminskas nežaidė.

Lenkija: AJ Slaughteris 19 (7/17 metimai), Aleksandras Balcerowskis, Jakubas Garbaczas ir Mateuszas Ponitka po 10.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. Lietuva – Lenkija 88:69 (23:19, 23:26, 16:6, 26:18)

40 min. Sunkiai įsibėgėjęs Lietuvos rinktinės traukinys galiausiai pervažiavo Lenkiją.

Kęstas Rimkus Kęstas RIMKUS, 15min žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Dziekuje ir do widzenia. Pridėję toną energijos ir sveikos agresijos gynyboje Lietuvos rinktinės krepšininkai siunčia Lenkijos rinktinę namo. Bet niekas nepamiršo, kad slovėnai grupėje lenkus pervažiavo 112:77. Prieš akis laukia velniškai sunkus finalas.

39 min. Dar vienas M.Grigonio šūvis – 84:67.

17 taškų pelnęs Domantas Sabonis jau mėgaujausi emocijomis. Jis lyg šoumenas sudėjo rankas tarsi maldai, kai iškišo kamuolį A.Butkevičiui, o paskui sudaužė sau į krūtinę po taip pat sėkmingo paties dvitaškio.

37 min. D.Sabonio taškai jau turbūt galutinai naikina intrigą rungtynėse – 81:65.

35 min. L.Garbaczo tritaškis dar palaiko lenkų gyvybės aparatą, bet tritaškiu atsako ir Marius Grigonis. 77:63.

34 min. R.Jokubaičio baudų metimai ir persvara jau 14 taškų – 72:58.

34 min. J.Valančiūnas nubaustas nesportine pražanga, iš kurios lenkai išpeša tik tašką – 70:58.

Lietuvių gynyba daug rimtesnė po pertraukos. Iki pertraukos ateivį priminęs 15 taškų įskraidinęs A.J.Slaugheris vėl tapo paprastu žmogumi – tik 2 taškai papildomai. Visa Lenkijos rinktinė per trečią kėlinį pelnė tik 6 taškus.

33 min. Dar du JV taškai ir skirtumas rekordinis – 70:57.

33 min. J.Valančiūno „kablys“ per A.Balcerowskį – 68:57.

32 min. Jakubo Garbaczo tritaškis švelnino lietuvių persvarą iki 7 taškų, bet tuo pačiu atsakė ir E.Bendžius – 66:56.

III kėlinys. Lietuva – Lenkija 62:51 (23:19, 23:26, 16:6)

30 min. Per trečiąjį kėlinį Lietuva praleido tik 6 taškus ir prieš paskutines 10 minučių turi 11 taškų rezervą prieš Lenkiją.

Kiek gyvasties į žaidimą įpūtė Rokas Jokubaitis – per porą minučių jis pelnė 4 taškus, atliko rezultatyvumą perdavimą, bet vis tiek nepatenkintas trenkė sau per kaktą po pelnytų taškų – tai dėl apmaudžios klaidos, kai jis nusprendė nemesti tritaškio.

29 min. Pirmą kartą Lietuvos rinktinė pirmauja dviženkliu skirtumu – 60:49.

28 min. R.Jokubaičio taškai po perimto kamuolio – 58:49.

Mantas Kalnietis pats pasiprašė keitimo – Lietuvos rinktinės kapitonas šįvakar atiduoda itin daug jėgų, pelnęs 14 taškų jis rezultatyviausias šeimininkų gretose.

26 min. Lenkams prireikė penkių su puse minučių, kad pelnytų pirmuosius taškus po ilgosios pertraukos. O ir tie įkrito po labai sudėtingo Mateuszo Ponitkos metimo. 54:47.

25 min. Domantas Sabonis apsukas galvą Aaronui Celui ir Lietuvos rinktinės persvarą augina jau iki 9 taškų – 54:45.

24 min. Lenkai jau keturias minutes be taškų, bet lietuviams tuo pasinaudoti kol kas nepavyksta.

„Foul, foul“, – rėkia Lietuvos rinktinės štabo nariai teisėjams ir net Arvydas Sabonis išskėtė rankas, kai arbitrai pražiopsojo pražangą prieš D.Sabonį. Visa Lietuvos rinktinė su didesne energija ir agresija gynyboje pradėjo trečią kėlinį. Vien A.Butkevičiaus blokas ko vertas!

22 min. Solidesnė gynyba, M.Kalniečio ir D.Sabonio taškai, ir vaizdas jau malonesnis akiai – 50:45.

II kėlinys. Lietuva – Lenkija 46:45 (23:19, 23:26)

A.J.Slaugheris rungtyniauja tarsi būtų nusileidęs iš NBA. Kad ir kas stotų prieš jį gintis, 33 metų natūralizuotas amerikietis, praėjusį sezoną žaidęs su Tomu Dimša „Gran Canaria“ klube, atakuoja nepriekaištingai ir tempia savo naują tėvynę pirmyn.

20 min. Arnas Butkevičius dvitaškiu persvėrė rezultatą ir įpusėjus rungtynėms turime minimalią persvarą.

19 min. Į dar vieną AJ Slaughterio tritaškį dėjimu atsako D.Sabonis – 42:43.

19 min. Fantastišką Roko Giedraičio darbą gynyboje ir perimtą kamuolį vainikuoja M.Kalniečio tritaškis – 40:40.

16 min. AJ Slaughteris sumeta tris baudas po M.Kalniečio pražangos – 35:38.

16 min. Lukas Lekavičius lygina rezultatą – 35:35.

16 min. Pirmą kartą atsiliekame šiose rungtynėse... 33:35.

15 min. Atitrūkti nepavyksta – tritaškį pataikė ir Aaronas Celas. 33:32.

Darius Maskoliūnas garsėjo kaip puikus gynybinio stiliaus žaidėjas, bet šįvakar jo komandos gynyba nepatikima. Lenkai pataikė tik du tritaškius, bet randa labai daug takų prasiveržimams. Net ne takų, o greitkelių.

15 min. Manto Kalniečio tritaškis! 33:29.

14 min. J.Valančiūnas – pirmasis lietuvis dviženklėje zonoje. Bet atitrūkti lenkai neleidžia – 29:27.

12 min. Koks galingas ir gražus Domanto Sabonio dėjimas! 27:23.

11 min. Antrojo kėlinio pirmuosius taškus lietuviams pelnė R.Jokubaitis, bet lenkai po lietuvių klaidos mažina skirtumą – 25:23.

I kėlinys. Lietuva – Lenkija 23:19

10 min. Po pirmojo kėlinio Lietuva turi nežymią persvarą.

Net Arvydas Sabonis paplojo, kai lietuviai surengė tritaškę greitą ataką – Domantas Sabonis lyg įžaidėjas pasileido su kamuoliu per aikštę, o tada žaibiškai perdavė kamuolį aikštės krašte nusitaikiusiam Eimantui Bendžiui.

9 min. D.Sabonis lyg gazelė perskrodžia aikštę su kamuoliu ir randa laisvą Eimantą Bendžių – trys taškai ir lietuviai kiek atitrūksta. 23:17.

7 min. Kelios sėkmingos R.Jokubaičio atakos – 18:15.

6 min. J.Valančiūnas renka taškus, bet tuo pačiu atsako ir A.Balcerowskis. 15:13.

Apie 6-7 tūkst. sirgalių šįvakar arenoje ošia labai triukšmingai. 8 taškus jau pelnęs Jonas Valančiūnas jaučia su jais ryšį – jis jau ne kartą suriko po taiklių metimų keldamas rankas, kad dar labiau įkvėptų aistruolius.

5 min. Gražus AJ Slaughterio veiksmas ir šūvis per Roko Jokubaičio rankas. Į tai dvitaškiu atsakė D.Sabonis. 13:9.

4 min. A.Balcerowskio tritaškis – 9:7.

3 min. Pirmuosius lenkų taškus pelnė Aleksandras Balcerowskis, bet J.Valančiūnas jaunajam lenkų centrui lieka nesustabdomas – 9:2.

2 min. Kol kas fantastiška Lietuvos rinktinės pradžia – dar du JV taškai. 7:0.

1 min. Tryyys taškai! Arnas Butkevičius pataiko iš sau mėgstamo kampo. 5:0.

1 min. Jonas Valančiūnas verčia pirmuosius taškus į lenkų krepšį – 2:0.

1 min. Pradedame! Sėkmės Lietuvos rinktinei!

Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Arnas Butkevičius, Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas.

Sveiki, linkėjimai iš pilnėjančios Kauno „Žalgirio“ arenos! Kol pagal „Barcelona“ fizinio rengimo trenerio Justino Grainio nurodymus apšilinėja Lietuvos krepšininkai, paklausiau Lenkijos krepšinio žurnalisto Jakubo Wojczynskio apie populiariausius Lietuvos krepšinio žmones jo šalyje. Darius Maskoliūnas be konkurencijos – Sopote, Tomas Pačėsas – Gdynėje, Dainius Adomaitis – Vroclave, Mindaugas Budzinauskas – Šcecine, – atsakė kolega. Jis mano, kad jo šalies komandos šansai šįvakar laimėti apie 5 proc.