Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2019 07 02

Pasaulio 19-mečių čempionate Lietuvos rinktinė nusileido Naujajai Zelandijai

Kretoje tęsiasi pasaulio krepšinio vaikinų iki 19 metų čempionatas. Antradienį Lietuvos rinktinė A grupės kovas užbaigė pralaimėjimu 75:77 (21:18, 20:21, 15:21, 19:17) Naujosios Zelandijos bendraamžiams.
Dovydas Giedraitis
Dovydas Giedraitis / FIBA nuotr.

Prieš rungtynes Naujosios Zelandijos rinktinė tradiciškai atliko haka šokį, kuris skirtas įbauginti varžovams. Atrodo, kad tikslas buvo pasiektas. Atkakliose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi net 19 kartų.

Lietuvių varžovai atitrūko po pertraukos, kai laimėjo trečiąjį kėlinį 21:15. Ketvirtajame lietuviai visiškai pametė savo žaidimą ir Naujoji Zelandija buvo įgijusi 13 taškų pranašumą. Tiesa, likus žaisti 11 sek. lietuviai po Martyno Arlausko metimo priartėjo 73:75. Tačiau Maxas Darlingas pataikė abu baudų metimus ir užtikrino Naujosios Zelandijos pergalę.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausias buvo kapitonas Dovydas Giedraitis, pelnęs 19 taškų.

Su viena pergale ir dviem pralaimėjimais Lietuvos rinktinė A grupėje užėmė trečiąją vietą.

Kitose A grupės rungtynėse JAV rinktinė 87:58 nugalėjo Senegalą ir tapo grupės nugalėtoja.

Pasibaigus B grupės rungtynėms, paaiškės Lietuvos rinktinės varžovas aštuntfinalyje. Lietuviai susitiks su antrą vietą B grupėje užėmusia komanda.

Pasaulio čempionate varžosi 16 komandų, kurios pirmiausia suskirstytos į keturias grupes po keturias.

Sužaidusios trejas rungtynes tarpusavyje, visos rinktinės pateks į atkrintamąsias varžybas, kurios vyks vienerių rungtynių sistema: nuo aštuntfinalio, iki pat kovos dėl aukso.

Lietuvos krepšinio federacija Gedimino Petrausko auklėtiniams iškėlė tikslą užimti 1–8 vietas, t.y. mažiausiai patekti į ketvirtfinalį.

Lietuva: D.Giedraitis 19, D.Vilys 18, E.Venskus 13.

Naujoji Zelandija: M.Darlingas 17, F.Cameronas 14, J.Moorsas 12, K.Perrottas-Huntas ir M.de Geestas po 11.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant